Saçlarım çok kabarıyor yardım! Saçlarımın kabarıklıgını almak için ne yapmalıyım?

Saçlarımı uzatıyorum ve duş aldıktan sonra 1 gün boyunca saçlarım kabarık ve biçimsiz duruyor kabarıklıgını almak için ne yapmalıyım ?

Güncellemeler:
saolun yazdıklarınız için ama şöyle bişey var erkeklerden kimsede çıt yok :D

0|0
8949

En İyi Kız Görüşü

• briyantin veya benzeri hafif yağlı saç şekillendiricilerinden sür duştan çıktıktan sonra. düz saçlıysan tarayarak kurut, dalgalı veya kıvırcıksan fön makinesinden uzak dur:)

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşım muhtemelen bu duştan sonra oluyordur saçlarını makina ie kurutma ve havlu kullanırken elektriklenme yapmadan kurut yani yavaş yavaş havluyla suyunu al böylelikle kabarmaz bide kullandığın şampuandanda olabilir

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 88

• Tatlim pantene falan sac bakim yaglari var ya argan falan dustan sonra kullaniliyo. Onlar cok faydali tavsiye ederm.

0|0
    0|0
  • Bende bu sorunu yaşıyorum. Yorumları takip edeceğim. Umarım ikimizin de işine yatacak bir çözüm vardır.

0|0
    0|0
  • Avucunuza parmağınızın ucu kadar jöle sürün, böyle böyle avucunuzun içinde dağıtın yani. sonra avucunuzla saçlarınız ıslakken diplerine değdirmeden her tarafına dagıtın. Jöle normal saçlar için olursa saçlarınızda sert bir görünüm olmaz. Ayrıca parmağınızın ucu kadar olsun yoksa yapış yapış olur.

Uzun kıvırcık saçlarım var bazen böyle baş ediyorum ben.

0|0
    0|0
  • gece saçlarını yıka kurutma ör tülbent sar kafana ya da baş havlusu onunla yat uyu ertesi sabah örgüyü elinle aç tarak kullanma hem mis gibi kokuyor hem kabarmıyor :)

0|0
    0|0
    • Yok akşam banyo yapamam her sabah banyo yapmam lazım

• Hem o görüntü hoşuma gitmiyor

• Düzlestir ya da düzgün bakmadigindan kabariyor sacin. Kuru sac kabarir. Gerci düzlestirmeyi uzun vadeli bir cözüm olarak aslinda tavsiye etmem cünkü saci cok kiriyor, sacina yazik olur. Sivi yag kullan sacina (badem yagi, Hindustan cevizi yagi, argan yagi), internette kullanilislari anlatiliyor.

0|0
    0|0
  • valla ben kendi bulduğum yönemi söliyim yıllardır aynı şeyi yaparım.benimde saçım kıvırcık ve kabarıyodu halada banyodan sonra olduğu gibi bıraksam yine kabarır.ama banyodan sonra ıslak saçına bildiğin vazelini bir parmak alıp saçına yedir.hem parlak yapıyo hemde ağır yapıyo kabarmıyo.bit mit yapmaz öyle yağlı bi görüntüde oluşmuyo.dene deerim.

1|0
    0|0
    • cok farklımıs denıcem teskrler canım

• tamam canımmmmm =)))) ınss benım sacımda sneın gıbı olurda .kurtulurum hergunn duzlestrmekten

• Gerçekden bunu denicem , Benimde ihtiyacım var. Saçlarım cok kabarık ve hafif kıvırcık :/

• Wax al kendine.

0|0
    0|0
  • canım uzadikca azalsada kabariklik yine oluyor

0|0
    0|0
  • Briyantin sür diplere değmeyecek şekilde

0|0
    0|0
  • Eğer kıvırcık saçlıysan köpük öneririm. Islakken köpük sürüp kurutunca hiç kabarmıyor benim üstelik bukleleride uzun süre koruyor ve birde jöleli gibi yapmıyor :)

0|0
    0|0
    • benim saçlarım uzun ve hafif iri dalgaları var. duştan çıktığımda iyiler ama biraz hareket edince veya dışarı falan çıkınca acayip kabarıyolar :((

• tamam sağol :)

• Rica ederim :)

• Kabarama kabarama kel fatma

saçlarına fön makinası kullanma

0|0
    0|0
  • 1 kutuda yaklasik 10-15 yas karisimi serumlar var. banyodan sonra kurur kurumaz saclarima damlatiyorum hic kabarmiyorlar ve ayrica yumusamasi icin argan yagi veya argan yagi sampuani oneriyorum. senin saclarin kuru ve kabariksa kesinlikle bunlari kullan adam ediyorlar.

0|1
    0|0
  • sureklı duzleştırme.. Saçın felaket olur. enıyısı bıraz saçını sakınleştırecek şekıllendırıcıler kullanman.

0|0
    0|0
  • Ben bir kere denemiştim.Bebe yağını saçların ıslakken az miktarda saçlarına sür.Ama çok az olacak.Diplerine sürmene gerek yok.Hem daha yumuşak olacak saçların,göreceksin ;) Sakın ola yağı fazla kaçırma :)

0|0
    0|0
  • Ben saç yapısının ilaç krem şampuan gibi şeylerle değişeceğini hiç düşünmüyorum.Nasıl geldiyse öyle gidiyor.Ama biraz daha az kabarmasını sağlayabilirsin.Benim saçımda aynı anlattığın gibi.Durulanan saç kremi kullanıyorum banyo sonrası tekrar birşey sürüp kirletmek istemiyorum saçlarımı.Sonrasındada asla fön kullanma.Hem zaten zararlı hemde çok fazla kabartıyor.Önce tara az kurusun suyu falan.Sonra biraz kuruyunca bi tülbent bağla ki kabarıp şişmesin.Ben öyle yapıyorum.Umarım yarar işe.Ama aklında olsun bende çok üzülürdüm annem de temiz saç kabarır yağlısı yapışır boşversene derdi :)

0|0
    0|0
  • Saclarin el kremiyle yatmaz canım, Sac kremi/ Sac spreyi kullanmalisin. nasil biliyormusun ? Ilk sacini yikarken sac yumusaticisi kullan, ( kesin 2-3 dkk üstünde durmali ) Sonra sacini kuruladikdan sonra ( Fön makinesiyle kurutma ), sac sertlestirici kullanmalisin ( avuc kadar ) sacina sör ve tarakla tekrar tara. Sonra düzlestir saclarini, bitirdikden sonra saclarina sac spreyi sık ve biraz öyle birak. SOnra üstünden tekrar düzlestiriciyle gec ve tekrar tara. bu uygulamayi geceleri yatmadan önce yap ve sacini acik birak. Yarin kalktiginda saclarin inmis, düzgün, paril paril tel tel olucak :) Bak denede gör. Bu parlakligi yenilemek istersende, sac spreyi ile tekrar tara ve topla 2-3 gün gider.

0|0
    0|0
  • Yoktur 😊 yaşlandıkça saçların azalır ve daha az kabarır mesela ben 18 yaşındayım 3 4 yıl once saçlarım fena gür ve kabarıktı döküldü😊

0|0
    0|0
  • Nemlendirici şampuan, krem kullan..
    Elsevenin yeşil rengi çok iyi nemlendiriyor öneririm..
    Argan yağı sür sacına oda hem bakım yapar hem nemlendirir..
    Saçlarını nemliyken taramalısın kuruyken tarak sürme sakın bide yatarken saclarını topla öyle yat..

0|0
    0|0
    • Öyle yapıyorum teşekkürler fakat ara kesim yaptırdım ve aralardan minik minik çıkıyor.

• Yani fazla yapacak bir sey yok genetik sonuçta bazen ne yapsanda istediğin gibi olmaz :) Saçlarına fön zarar vermistir o yüzden saçların minik minik çıkıyorda olabilir hem yanmış gibi diye bir şey yok gibi demeyelim yanmıstır o saç yanık bir sac uzasa da güzel durmaz

• Kızlar Devam
    68

Erkekler Ne Diyor 48

• Argan yağı ile kabarma düzeliyorsa saçlarını yanlıs yıkıyorsun demektir. Şampuan ve yıkama+kurutma şeklini değiştirmelisin.
    Saç tipini belirleyip ona göre ürünler kullanmalısın. Birde doğru kesım kabarmayı en az % 50 azaltacaktır.

0|0
    0|0
  • Sanırım saç modeliniz hatalı tasarlanmış. Bana saçınızın kabarıkken çekilmil bir resmini ulaştırın sorunu çözelim. Görmeden yorum yapmak imkansız, İstanbul'da yaşıyorsanız mutkaka ulaşın çözeriz.

0|0
    0|0
  • birincisi saç tellerin kalın,

ikincisi saçın gür,

sanırım.

kuaförde ara makası atıyorlar o kabarıklığı geçiriyor.

kalın saçlar için de head&sholders tarzı şampuan öneririm ben de kullanıyorum onu gayet memnunum

0|1
    0|0
  • Kabarık saç güzeldir. Tabi sewnde güzelsen :D. Benide öyle kuruyyunca bonus oluyo. Ama düz saç :D !!!

0|0
    0|0
  • Saç kremleri falan oluyor onlardan kullanabilirsin. Ya da şampuanını değiştir.

0|0
    0|0
  • esmersin sanıırm duzlestirici kullan brown yada rowenta

0|0
    0|0
    • kullanıyorum ama ondan oluyo sanırım daha çok elektrikleniyo kırılıyo :d

• daha kotu yapıyor yani kullanma o zaman saclarında dokulme yoksa jöle turu birseyler surebilin az dısarı cıkarken yada ona benzer birsey

• Çok sıcak suyla yıkama mümkünse ılık olsun .Saç kurutma makinenin verdiği sıcaklık da önemli.Nem de önemli .Çok meşgalesi var boşver dağınık çık dışarı daha seksi oluyor öyle.

0|0
    0|0
    • bu senin düşüncen canım benim her erkek aynı değildir :)

• bacım avonun urunlerı var fon sonrası sprey elektrıklerını alıyo sacın ben kullanıyorum gayet basarılı dene

0|0
    0|0
  • Dostum evde sacını yıkadıktan sonra kurula şapka geçir sonra gel eig ver :ÇD

0|0
    0|0
  • saç köpüğü

0|0
    0|0
  • kuaförüne git kesim yaptırırken ara makası ile saçların aralarındaki fazla saçları alsın ama amatör kuaförlere gitme

0|0
    0|0
  • Bi kuaför arkadaşım pantenin düzleştirici kremi vardı onu kullanıyodu işte yarıyodu.

1|0
    0|0
  • Krem kullan

0|0
    0|0
  • Saç kremi kullanabilirsin bide kuaför e git sacini aralari ni actir

0|0
    0|0
  • Brazilya fönü yaptır.

0|0
    0|0
  • Havlu ile kurut ve sal nemli bir şekilde asla ve sakın tarama.

0|0
    0|0
  • Kabarik iyidir

0|0
    0|0
  • krem sür

0|0
    0|0
  • şu meşhur saç kremlerinden kullan elidor filan iyi diye duymuştum

0|0
    0|0
  • bilmem cevabı alırsan banada söylee :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    28
Yükleniyor... ;