Sevilen Bir Kadın Olmak İçin

Bu yazıyı yazmama sebep, sitedeki birçok kadının ortak sorunu olan, eşim/sevgilim, beni neden sevmiyor? Tarzı veya beni sevmesi için ne yapmalıyım tarzı sorulardır.

Bu yazıyı, beni böyle bir yazı yazmam için uyaran sitenin duayeni ve ekolü doctorhouse'ye ithaf ediyorum.

Aşağıda konular ve kısa açıklamalar şeklinde elimden geldiğince daha sevilen ve ideal bir kadın nasıl olunur anlatmaya çalıştım. Her türlü eleştiri ve öneriye açığım.

Gülümseyin ve Güleryüzlü Olun
Bunu, açıklamaya bile gerek yok. Gülümsemenin, ne derece etkili ve sizi daha çok sevilen birisi yapacağını, hepiniz biliyorsunuz. Surat asarak ve gülümsemeyerek, karşınızdaki insanında size soğuk durmasına sebep olursunuz.

Sevdiğinizi Belli Edin
Her ne kadar bir insanı seviyor olsak da, onun da sevdiğinden emin olsak da, bazen bunu küçük bir tebessüm eşliğinde, karşımızdaki kişiye sözlü olarak söylememiz çok etkili olur. Bunu bir hediye şeklinde de yapabilirsiniz. Ama pahalı hediyeler olmasın sonra parasıyla beni eziyor diye düşünebilir.

Fazla Kıskanç Olmamak
Herkesin içinde biraz kıskançlık vardır. Önemli olan, bunun dozunu iyi tutabilmektir. Fazla aşırıya kaçmamanız yeterli. Ayrılıklara ve nefretlere sebep olduğu biliniyor. Tıpkı uyuşturucu gibidir. Yüksek dozlarda, telafisi mümkün olmayan hadiselerle karşılaşabilirsiniz.

Kitaplarla ve Gazetelerle Dost Olun
Okumaktan hoşlanmayan kadınlardan, erkekler de hoşlanmıyor. Çünkü okumayan bir kadın; politika, din, mevcut gündem ve genel kültür bilgisinden, yoksun kalıyor. Erkekler ise konuşmayı, sohbet etmeyi sever. Ve tabi bazı şeyleri bilen bir insanla sohbet etmeyi sever. Kadınlar bu hayatınızda bir prensibiniz olsun. Aksi halde bilgisiz, sohbetsiz ve rutin bir hayat yaşarsınız.

Tartışmalardan Kaçının
Size herhangi bir şekilde düşünceniz sorulmadığı sürece tartışmalardan uzak durun. Şayet hiç bir tartışma kazanılmaz. Sadece bir taraf kendisini daha haklı görür. Tartışmalarda haklı olsanız bile fikir sorulmadıysa tartışmayın. Çünkü bu tartışma değil, erkeğin hatasını yüzüne vurmadır. Çünkü sizin fikrinizi sormamıştır. Eğer fikriniz sorulmuş ve haklıysanız da, onun yanlış bildiklerine karşı direkt bu yanlış demeyin çünkü ,erkek gurur yapacak ve o saatten sonra yanlış düşündüğünü bilse bile bunu kabul etmeyecek. Kesin konuşmayın. Ve ''bu böyle değil'' veya ''o öyle olmaz'' gibi kesinlik ifade eden kelimelerin yerine, ''yanılmıyorsam bu böyle değildi'' veya ''O öyle olmayabilir'' gibi kelimeler kullanın. Bu tür kelimeler kullanarak, hem onların gururunu kırmamış olursunuz. Hem de hatalarını kabullenirler. Sempatisini kazanmak varken antipatisini kazanmayın.
Her insan kendini üstün hissettirmek ister.

Dır Dır Yapmayı Bırakın
Dır dır, bir hayatı çekilmez yapar. Buna en iyi örnek Leo Tolstoy'dur. Tolstoy'un hayatı çok karmaşıktır. Tolstoy karısını dır dırı yüzünden sevmiyordu. Sonra elindeki herşeyi satıp sefalete düştü ve tarlalarda çalışmaya başladı. 80'li yaşlara geldiğinde bir istasyonda ölürken, karısının cenazesine gelmemesini istedi. Karısı ise bu durumu daha sonra kızlarına bir itiraf şeklinde anlatacaktı.''Babanızın ölümüne ben sebep oldum''diye.
Bu derece, önemli bir konu dır dır meselesi.

sevilen kadın olmak
Anlayışlı Olun
Anlayışlı olmak bir fedekarlıktır. Kendi doğrularını kenara itip karşı tarafın doğrularını kabul ediyormuşunuz gibi bir rol yapmaktır.
O an siz anlayışlı olun ve ona kendisini iyi hissetmesini sağlayın, daha sonra ona bu doğruları farklı yollarla lanse edebilirsiniz. Önemli olan o anki iyi duyguları yok etmemektir.

Yanlışlarınızı kabul edin
Yanlışlarınızı kabul edin ve bu şansı erkeğe vermeyin. Kabul etmek bir erdemliliktir. Ve onun sevgisini ve saygısını kazanırsınız.
Gurur yapıp,hatalarınızı kabul etmeseydiniz ne olacaktı. Tartışma çıkacaktı. Ve o saatten sonra da kabul edemeyip, yanlışlarınızı sonuna kadar savunacaktınız. Tabi onun nefretini kazanarak.

Pahalı Harcamalardan Kaçının
Pahalı harcamalardan kaçınarak, evliyseniz kocanızın takdirini ve güvenini kazanırsınız. Eğer evli değilseniz, daha mütevazi ve sevilesi bir bayan olursunuz.
Cimrilikle karıştırılmamalıdır.

Aşırı Makyaj ve Türevlerinden Uzak Durun
Herşeyin fazlasının zarar olduğu gibi süslenmeninde fazlası zarardır. Ve bir çok erkek bunu iticilik unsuru olarak görür.

Erkeklerin Aile Bağlarına Destek Olun
Hiçbir erkek annesiyle, babasıyla olan ilişkilerini eleştiren veya ailesine bir yardımda bulunduğunda bu durumu eleştiren yada dır dır yapan kadından hoşlanmaz. Ayrıca böyle durumlarda onlara destek olun. Bu sizin daha çok sevilmenizi ve takdir edilmenizi sağlayacaktır.

Konuşma Tarzınız ve Davranışlarınız Güzel Olsun
Davranışlarınızın bir çoğunu, yukarıda yazdığım kurallar sağlar. Ama farklı, kötü davranışlar da vardır. Mesela yanınızdaki erkeği, üçüncü şahısların yanında küçük düşürecek, utandıracak, kızdıracak veya baltalayacak sözler sarf etmek. Böyle bir durumda hiç hoş olmayan bir bayan olarak görünürsünüz.
Konuşma tarzınız Türkçe'nin doğru kullanılması ile daha güzel olur. Türkçe'yi düzgün kullanmaya özen gösteriniz.

Her Konuda 'Ben Biliyorum' Demeyin.
Bazı kadınlar vardır. Çok konuşur ve herşeyi bildiklerini söylerler her konuda, her yerde, her eylem de onları görürsünüz. İşte bu tür kadınlardanda her insan hoşlanmaz. Bazen sessiz kalıp veya hareketsiz kalıp, beklenilmesi gereken yerler vardır. Konuşacak birşeyleriniz varsa konuşun. Boş konuşmalar sadece daha çok sıkar insanı.

İltifat Edin
Kadınların iltifattan hoşlandıkları gibi, erkekler de hoşlanır. Her zaman yapmayın fakat ara sıra iltifat etmeyi unutmayın bunu yalnız erkeklere değil tüm insanlara yapınız.

Yazıyı burada bitiriyorum. Belki aklıma gelmeyen başka şeylerde olabilir. Unuttuğum birşey varsa affola.
Okuduğunuz için teşekkürler.

2|1
3617

En İyi Kız Görüşü

 • Senin sevdiğin kadınlar böyle kadınlarsa hemen sana acı gerçekler hakkında bilgi vereyim. artık böyle bir kadın bulamazsın. çünkü artık kadınlar kendilerini ikinci sınıfa atıp erkeklerini şımartmıyorlar. çünkü artık kadınlar akıllandı. fedakar ve cefakar olayım belki değerim bilinir yerine ne kadar ekmek o kadar köfte anlayışı içindeler ki bence doğru yolu nihayet buldular. Tabii her durumda olduğu gibi bununda sancılı bir geçiş dönemi olacaktır.

  0|0
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • melodi23 okuduğun için teşekkür ederim.

  ruzgar_gibi_gecti:Senin dediğin olay ataerkil zihniyet o farklı,bu farklı burada yazılanlar aslında sadece kadınlar için bile değil tüm insanları sevilen bir insan yapar.

  Eğer insanlar saçma tabuları uygulamasa bu dedikleriniz olmaz.Kırsal kesimlerde kadınların ezilmesini sağlayan şeyler bunlar değil.Bu saçma tabulardan dolayı kendilerini geliştirememesidir.Mesela Anadoluda halen daha çoğu yerde kız kısmı okurmuymuş denir.Bu tabular yıkılırsa sorun kalmaz.

  0|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 35

 • Peki bunun karşılığında siz ne yapacaksınız? Bunları hakedecek adam olsan karşındaki kadın da böyle davranır zaten.

  0|0
  0|0
 • bence güzel bir yazı olmuş.. yalnız sevilen bir erkek olmak için başlıklı yazınızı da sabırsızlıkla bekliyorum.. ;)

  1|0
  0|0
 • Unuttuğun şeyleri fark edersen ekler misin? :)

  0|0
  0|0
 • neden hep kadınlar cabalıyor erkekler bir halt yapmıyor aksine aldatıyorlar kadınları eziyorlar dovüyorlar sövüyorlar ama hayla erkekleri el üstünde tutmak gerekiyor sacmalık nasılsan oyle olucan seni seven sen oldugun için sevmeli ben başka bişiy bilmem kadınlar için hiç çaba yok

  1|0
  0|0
 • karşımdaki ne kadar fedakarlık yaparsa ben de en fazla o kadar fedakar olurum. karşımdaki bana ne kadar anlayışlı davranırsa ben de en fazla o kadar anlayış gösteririm. fazlası kadına hep en büyük zararı verir.

  0|0
  0|0
 • hatta birbirlerini cok seven iki eşin gözlerinin içine bakarak sımsıkı el ele tutuşmalarının günahları döktüğünü biliyoruz.hangisi daha çok seviyorsa Allah katında onun daha makbul olduğunu biliyoruz.tüm bu esaslara riayet eden iki insanın mutsuz olması imkansızdır.kendimize çözüm üretmeye çalışacağımıza bizi en iyi tanıyan CENABI HAKKIN sunduğu çözümlere bakalım.Allah kulunu sever. Allah kulunu korur.günahkar ve aciz olsakta...

  0|0
  0|0
 • ayrıca kullanma klavuzumuzda MÜMİN ERKEKLERE SÖYLEYİN GÖZLERİNİ HARAMA BAKMAKTAN SAKINSINLAR ayeti kerimesi vardır.ve yine rehberimiz olan MUHAMMET MUSTAFA sav hz AHLAKCA EN GÜZELİNİZ KADINLARINIZA EN İYİ DAVRANANINIZDIR buyurmaktadır.herhangi bir kulun hakkını ödeyemeden cennete giremeyen insan,üzerinde en çok emeği olan eşinin hakkını ödeyemeden nasıl cennete girer.kadınlara da kocalarına iyi muamelede bulunmaları her daim kocalarını hoşnut etme çabasında olmaları emrolunmustur.hatta eşler

  0|0
  0|0
 • tamam pardon.

  sorunumuz ne diye konustuğumuzda ceviz kabuğunu doldurmayan sebepler farkediyoruz.bir şeyi yapan muhakkakki onu en iyi bilendir.bizi yaratan Allah cc da bizi en iyi bilir ve adeta kullanma klavuzumuz olan kuranı da yanımızda göndermistir.kullanma klavuzumuzdada kadınlara örtünmeleri buyrulmuştur.Rabbimizin bizim örtümüze ihtiyacı yoktur bu emir yalnızca bizim mutluluğumuz içindir.huzur islamdadır.

  0|0
  0|0
 • malesef arkadaslar tabii bu konularda eksiği olanda düzeltsin ama hic birimiz mükemmel değiliz ve olamayızda ozaman hepimiz mutsuzmu olacağız hayır sorun şuki kadınlar olarak kendimizi öylesine sergilemişizki erkeklerimiz dısarıda bizden daha farklı özellikteki kadıları görüp bizimle yetinmemeye başladılar.aysenin kocası fatmaya bakıp ayseden soğuyor ,fatmanın kocasıda ayseye bakıp fatmadan soğuyor.ve sonra en kücük meseleler sorun haline geliyor.bizim sorunumuz ne diye oturup konustuğumuzda

  0|0
  0|0
 • buradaki alt başlıklara bakınca eksiklerimi gördüm...


  itiraf ediyoruuumm :))


  Yanlışlarınızı kabul edin

  Tartışmalardan Kaçının


  bunlar eksikleriiim :))

  düzeltilmeyecek birşey değil herhalde değil mi :)

  0|0
  0|0
 • Bu yazdıklarını her kadın yapamıyor ve bu yüzden sevgilisiz kalıyorlar birde bu yöntemi denesinler. Ben mesela 4 senedir biriyle birlikteyim ve hala sevgiliyiz ve bunlar sayesinde. (:

  0|0
  0|0
 • tüm bu özellikleri tasıyan bir bayan da aldatılabiliyor kızlar erkeklere bu kadar iyi davranmamak gerekiyor bence hepsi olmasa bile inanın cogu aynı..

  0|0
  0|0
 • evet alttan alan kadın sürekli ezilir. bkz: kırsal kesimdeki kadınlar

  0|0
  0|0
 • oldu melek oluruz bunları yapabilirsek.


  mümkün değilki

  0|0
  0|0
 • Sevdiklerine surat yapanları hiç anlamamışımdır zaten. İltifat sadece kadına edilmez. Çoğu kadın bunun farkına varmalı :D İyi değinmişsin.

  0|0
  0|0
 • makine olmak lazım demek ki. devamlı gül, yanlısına konusma, hicbir vasfı olmamasına rağmen pohpohla...peh.

  0|0
  0|0
 • bu yazida yazanlarin hepsini yapan ideal bir kadin olmali.ve ideal bir kadin ve ya erkegin oldugunu dusunmuyorum...ama olursa iyi olurdu yani yazi guzel

  0|0
  0|0
 • bunlar sevilmek için yeterli değil..ben kaç kadın biliyorum bu özelliklerin bir tanesi yok ama sevgilisi körü körüne aşık..hikaye bunlar.

  0|0
  0|0
 • güzel yazı tabi bir süre sonra erkek ne de olsa bu beni seviyo diye yedeğe atıp yeni heyecanlar aramazsa :)

  0|0
  0|0
 • Yazılanlar güzel,hoş fakat "Hakedecek Bir Erkek " gerekli..

  0|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  15

Erkekler Ne Diyor 16

 • erkekler gazla çalışır. Gazlayın...

  0|0
  0|0
 • butun bu ozellıklere sahıp bır kız bulmak ımkansız gıbı bısey ama kızlar ayna gıbıdır bence sev ılgı goster melaıke olur ılgısız kalıp sevmezsen zabanıye donusuverır emınım bırcok kız bu yazıyı okuyunca aa benden bahsedıyor dıyecektır ama sevılecek kadın erkegıne yaptıgı fedakarlıklarla degıl oncelıkle prensıplerı olan ve bu dogrultuda yasamayı ılke edınmıs olanlardır sevecek olan erkek onu zaten oyle de sever

  0|0
  0|0
 • aptal_fare;Teşekkürler iltifat konusundaki görüşleriniz için.


  chronic;Bunlar yalnız aşkla alakalı değil,daha çok herkes tarafından sevilen bir kadın olmak için gerekli olan şeyler belki eksik yanları olabilir.Belki yeterli olmayabilir.

  Aşk tamamen farklı bir duygudur.Karşılıklı değilse zaten eninde sonunda ayrılık veya rutine bağlanma kaçınılmazdır.Karşılıklı ise zaten tarafların birbirlerine çok kötü bir yönü olmaz.

  0|0
  0|0
 • Kupa_kızı;Teşekkürler.

  gurbet_kusu;Doğada etki tepki eşitliği diye birşey var.Bir insana bir etkide bulunursan eşit şekilde tepki alırsın.Belki sana gücü yetmez ve tepkisini dışa vuramaz fakat içinde o tepkiler birikir emin ol.

  0|0
  0|0
 • Kopyala yapıştır bir yazı değil.

  Aynı yazıyı bul nereden kopyalayıp yapıştırdıysam.Yönetimden yazının kaldırılmasını kendim isteyeceğim.

  0|0
  0|0
 • Bunları yapan biri hakkında o şekilde düşünecek bir erkek te hastadır herhalde,böyle bir kadını bulmanın dört yapraklı yonca bulmadan daha zor olduğunu sizde biliyorsunuz.


  Teşekkürler.

  0|0
  0|0
 • Hak edecek bir erkek gerekliliği ile alakası yok bunları yaparsan herkes tarafından sevilen bir kadın olursun.

  0|0
  0|0
 • Eline sağlık. Erkeklerde uygulayablir

  0|0
  0|0
 • kopyala yapıştır. yazınerden kopyaladın

  0|0
  0|0
 • çok doğru tespit hele aile bağlarına destek konusu... tebrikler 5 üzerinden 10 yıldız...

  0|0
  0|0
 • Sana göre böyle bir kadın 2. sınıf insan mı olur?

  0|0
  0|0
 • Teşekkürler rosa55

  0|0
  0|0
 • Güzel...

  0|0
  0|0
 • Teşekkür ederim yazı icin. Guzel bir yazı okudum.

  0|0
  0|0
 • Eline sağlık, güzel olmuş..

  0|0
  0|0
 • mükemmel

  0|0
  0|0
Yükleniyor... ;