Beyaz Eşya Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Özellikler Nelerdir?

Bahtıgüzel00

Merhaba,

Beyaz eşya alırken fiyatlarının e kadar yüksek olduğunu düşünürsek çeyiz alışverişi esnasındaki aslan payını beyaz eşyalara verdiğimizi söyleyebiliriz diye düşünüyorum. Beyaz eşyayı yeniden almak maddi külfet oluşturacağı için ilk başta tercih ederken çok dikkatli olmakta fayda var. Üstelik değişim olayı da çok uğraştırıcı. Bir kere alayım uzun ömürlü olsun diyorsanız aşağıda yazacağım maddelere dikkat etmenizde büyük fayda var.

Enerji Verimliliği

✨

Enerji verimliliği sunan beyaz eşyalar, daha az enerji tüketir ve uzun vadede size tasarruf sağlar. Elektrik ve su faturalarına bu yüz güldürücü durum yansıyacaktır, daha az fatura daha çok mutluluk!

Boyut ve Kapasite

✨

İhtiyaçlarınıza uygun bir boyut ve kapasite seçmek önemlidir. İlk etapta bence, buzdolabı veya çamaşır makinesi için yeterli alanınız olduğundan emin olun. Geniş hacimli buzdolabı mesela sizin için büyük konfordur. Rahat dolap kullanımı sunar, her şeyi at içine!

Fonksiyonlar

✨

Beyaz eşyaların bizlere sunduğu fonksiyonlar da önemlidir. Mesela canlar, bir bulaşık makinesinde farklı program seçenekleri veya bir fırında pişirme modları gibi özelliklerin olması evde konforun alâsını yaşamak değil de nedir?

Dayanıklılık

✨

Kaliteli malzemelerden yapılmış ve uzun ömürlü olan bir beyaz eşya seçmek işte tüm mesele bu canlar... İnceleyeceğiniz ürünlerin kullanıcı yorumlarını okuyarak dayanıklılık hakkında bilgi edinebilirsiniz. Rutubetli ortamlara asla beyaz eşyalarınızı koymayın bir de. Ne kadar dayanıklı olsa da nem bu her şeye zarar verebiliyor.

Bakım Kolaylığı

✨

Beyaz eşyaların temizliği ve bakımı kolay olmalıdır. Temizlik yaparken kolaylık sağlamayan misal diyelim fırın alıyoruz, cam kısmı çıkmayan modellerin temizliği zordur. Ek olarak su ve enerji tasarrufu sağlayan modeller tercih edebilirsiniz.

Garanti ve Servis

✨

Satın alacağınız beyaz eşyanın garanti süresi ve servis desteği hakkında bilgi edinmek önemlidir. Olası arızalarda kolayca çözüm bulabilmek için güvenilir bir marka tercih edebilirsiniz. Yine garantisinin nasıl durumda olduğunu alacağınız ürünün kullanıcı yorumlarında görebilirsiniz. Servis hakkında buralarda bolca bilgi veriyorlar.

#profilo

Keyifli alışverişler ✨☕

Beyaz Eşya Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Özellikler Nelerdir?
12 Cevap