Sokak Hayvanlarını Sahiplenmek İçin Sebepler!

Soo-jin

Merhaba, bu Bence'me sokak hayvanlarını sahiplenmek için olan sebeplerden bahsedeceğim. Umarım Bence'mi beğenirsiniz. Hatalarım olursa söyleyebilirsiniz. Bu Bence'm evcil hayvan sahiplenmek isteyip sahiplensem mi satın mı alsam diye karar veremeyenler için. #Soojin

1- O hayvanların size ihtiyacı var.

Şöyle düşünün, cins bir kediyi veya köpeği herkes sahiplenmek (almak) ister. Ama bir sokak hayvanını herkes sahiplenip beslemek istemez. Çünkü çoğu insan evcil hayvanları eşya ya da oyuncak olarak görüyor. Böyle gördüğü için sadece dış görünüşüne önem veriyorlar. Eğer engelli veya hasta bir hayvan sahiplenirseniz daha iyi olur çünkü o hayvancıklara yardım edecek çok az kişi vardır. Sokaktaki hayvanları sahiplenerek onları kötü koşullarda yaşamaktan kurtarmak ne güzel olur değil mi?

Sokak Hayvanlarını Sahiplenmek İçin Sebepler!

2- Cins hayvan üretimini durdurmuş olursunuz.

Cins hayvanlar insanların ürettiği kedilerdir. Aslında sokaktaki hayvanlarda birer cinstir ama çoğu insan onları bir cins olarak görmüyor. O yüzden cins olarak yazdım buraya. İnsanların ürettiği yani cins hayvanlar genelde hastalıklı oluyor. Bu hastalıklar kalıtsaldır. Sokaktan hayvan sahiplenerek hem bu hastalıklı hayvan üretiminin önüne geçmiş olursunuz hem de insanlar hayvanları oyuncak olarak görmekten vazgeçer belki. Bazılarınız diyebilirsiniz ki sokaktaki köpeklerde cins. Evet öyle ama onlar terk edilmiş köpekler yani yine satın almayarak üretimi durdurabilirsiniz.

Sokak Hayvanlarını Sahiplenmek İçin Sebepler!

3- Sokak hayvanlarının ömrü daha fazla

Sokak hayvanlarının genelinin ömrü daha uzun oluyor. Bunun iki tane sebebi var. Birincisi sokakta yaşadıkları için bağışıklık sistemlerinin daha güçlü olması, ikincisi ise kalıtsal hastalıklarının olmamasıdır. İkinci sebep insanların ürettiği hayvanlar için geçerli değildir. Mesela tekir bir kedi daha uzun ömürlüdür. Kangal köpekleri daha uzun ömürlüdür. Tabii ki kangal köpeğini evinizde besleyemezsiniz. Bahçeli evi olan kişiler için uygundur.

Sokak Hayvanlarını Sahiplenmek İçin Sebepler!

4- Geneli daha oyuncu

Sokak hayvanlarının geneli insan üretimi ve evde doğan kedilerden daha oyuncu oluyor. Mesela tekir ve sarman kediler aşırı yaramaz ve oyuncular genellikle. Köpeklerde aynı durum var mı bilemeyeceğim. Ama büyük intimalle sokakta yaşayan köpekler daha oyuncudur. Evde doğup büyüyen hayvanlar çoğunlukla oyuncu değil tembel oluyorlar.

Sokak Hayvanlarını Sahiplenmek İçin Sebepler!

5- Sizi karşılık olmadan severler

Hayvanlar sizi karşılık olmadan sever. Aslında bu madde sokaktaki hayvanlara özel değil. Hayvanlar insanlar gibi nankör değildir. Lütfen kedilere nankör demeyin. Hiç bir canlı insanlar kadar nankör olamaz. Bu yüzden evcil hayvanınız sizin en iyi dostunuzdur bunu sakın unutmayın.

Sokak Hayvanlarını Sahiplenmek İçin Sebepler!


Bu Bence'm bu kadardı sonraki Bence'mde görüşürüz.

Sokak Hayvanlarını Sahiplenmek İçin Sebepler!
12
4
Görüşünü yaz
4Kız Görüşü
12Erkek Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • ByExrian
  Açlıktan ölebilirler🤔😪 bu yüzden onlara kucak açmak gerekir. Bakabileceğimiz sayıda evlatlık edinebiliriz... Sokak Hayvanlarını Sahiplenmek İçin Sebepler!
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

411
 • Pempom
  Sokaklarda hayvanların barınacağı yer kalmadı Toprak yok tuvaletlerini yapacak kedilerin Toprak bile olmadığı için barınacak ları sığınacak ları karınlarını doyuracak ları yerleri insanlar işgal etti evde kedi olması o kadar güzel bir şey ki bütün hayvanların seviyorum kediler çok özel hayvanlar hisli hayvanlar paylaşınız çok güzel olmuş ellerinize sağlık
 • mehcab
  Sokak hayvanlarını sahiplenmek veya onları gözeterek iyi yaşamalarını sağlamak için önce elbise giyen ve konuşan hatta araba kullanan hay anları eğitmek lazım.
 • 06romeo
  Negüzel bir paylaşım. Güzel bir bence olmuş. Başarılısın tebrikler. Sokak hayvanları konusunda hepimize görev düşüyor. Korkmayalım, mama su sevgi neyimiz varsa onu verelim. 🌸😎
 • Desuyonee
  5- Sizi karşılık olmadan severler

  yanlış

  hayvan beyninde bu tarz bir işleme ayıracak yeteri büyüklükte bölge yok. dolayısıyla sen onu beslediğin için ve ilgi gösterdiğin için karşılık veriyor. sen bunun adına sevgi diyosun ama hayvanın "sevgi" kavramından haberi yok. bu sadece insanın bu tepkiye verdiği bir yorum biçiminden ibaret. hayvanların kasıtlı yaptığı bir şey değil. içgüdüleri ona kolayca beslenebildiği yerde kalmasını söylüyor o kadar.
 • Lapadulaa
  Yani sahiplenmeseler bile en azından onları düşünüp sokaklara, yemek, su bırakmak lazım. Eline sağlık.
 • KareciÇocuk19
  Valla benim hırbo gayet de nankör durduk yere kolumu çizmişti koşarak gelip kolumu ısırıp pençe attı
  • Soo-jin

   illa ki ona zarar vermişsindir

  • vermedim la konuşma daha beni tanımadan dokunmaya kıyamıyorum ama şey olmuştu bunu yakalarken kutunun içine hapsettik kutuyu da kapattık sonra da kaçmıştı kutudan 2 hafta uğraşmıştım bunu almak için

 • biradetmehmet
  Kızlara hava atmak, piyasa yapmak için Hayvan sahiplenen gördüm yahu
 • Umutsuzkadin99
  Sokakta ve çoğu zaman ac olmaları benim icin yeterli sebep
 • okannn_gunnn
  aynen hayvan bakıcaksanız sokaktan alın
 • OverNow
  Eline sağlık.
 • Kaan6565zz
  Harika bir paylaşım
 • Fanboyblink
  Güzel bence olmus knk e. s
 • PurpleButterfly8
  Hoşgeldin. :) Çok beğendim, emeğine sağlık. ♥
 • AtLaS_006
  Kediler güzeldir
 • neoluyoranlamadım
  sokak hayvanı biraz hırçın oluyor ama bilmiyorum
YÜKLENİYOR...