PATİ DİLİNDE BAKIM

Kozmetiğin Hayvanlar Üstündeki Yıkıcı Etkisinin Gösterildiği Kısa Film: Ralph!

ωιтcнєя

Merhabalar,

Bugün size kısa ve bir o kadarda vurucu bir Bence ile geldim. Konumuz kozmetik ürünler için denek olarak kullanılan bir kobay tavşanı yani Ralp'in hikayesi. Ralp kendi üslubu ile röportaj verircesine kendi hikayesini anlatıyor. Bir çok ödüle layık görülen ve milyonlarca kez izlenen bu hikayeyi birde sizin izlemenizi rica ediyorum.

İlaç ve kozmetik sektöründen kobay olarak kullanılan hayvanların nasıl süreçlerden geçtiği. Neler çektiğine dair acı ama gerçek bir film. İnsan oğlunun acımasızlığı altından hor görülen hayvanların düştüğü durumu belki biraz daha anlamamıza yardımcı olacaktır.

Her yıl bu tür deneylerde yaklaşık 100 - 150 milyon hayvan ya öldürülüyor. ya da birbirinden katlanılamaz acılara maruz kalıp işkence görüyor. Peki bu suça ortak olmamak için ne yapmalıyız. Yapacağımız şey "vegan" veya "cruelty-free" etiketi olmayan ürünleri satın almamaktır.

Sıra Ralp'e kulak vermeye geldi. Sadece 3,5 dk ayırıp lütfen izleyelim..


Ünlü yönetmen Spencer Susser tarafından çekilen bu kısa film. Büyük sansasyon yaratmıştır. Bu sefer keyifli seyirler diyemeyeceğim.

Kozmetiğin Hayvanlar Üstündeki Yıkıcı Etkisinin Gösterildiği Kısa Film: Ralph!
3
3
Görüşünü yaz
3Kız Görüşü
3Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • lavinia0001
  Ağlıyorum resmenn. Nedir ya bu. Böyle zulüm mü olur? ya bu nasıl vicdansızlık, hayvanlara o minicik bedenlere nasıl zarar verebiliyorlar, onlara nasıl kıyıyorlar öyle, aklım almıyor... keşke bir kesin çözümü olsa keşke...
  Zalim insanlık sadece güzellik, bakım ve nice nice markalar üretmek için masum ve hiç bir suçu olmayan o bedenlere acımasızca kıyıyor... Nedenmiş biz insanların güzel, bakımlı görünmesi için... Kahrolsun böyle bakım da böyle güzellik te... Ne olurdu sanki o masum camlara kıymasalardı.. :(
  Sevdim 3 Kişi
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

23
 • Saddov
  Reklam filmini izledim ve paylaşanların çoğu bu ürünleri kullanıyordu. İnanıyorum ki hala kullanmaya devam edecekler. Umarım birgün yaşama önem veririz.
  Sevdim 1 Kişi
 • atilgan007
  Anladım
  Sevdim 1 Kişi
 • xbutterfly
  üzücü ama gerçekler böyle maalesef
  Sevdim 1 Kişi
 • Sinirim bozuldu😈🤬
  Sevdim 1 Kişi
 • LacivertGandalf
  Çok anlamlı 😊
  Sevdim 1 Kişi
YÜKLENİYOR...