PATİ DİLİNDE BAKIM

Hayvan Hakları Yasası Bir An Önce Çıkmalı!

HAYVAN DOSTLARIMIZA ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ

Hayvan Hakları Yasası Bir An Önce Çıkmalı!

Bazen bir fotoğraf onlarca kelimenin anlatamadığını anlatır.İşte bu fotoğrafta İZMİR DEPREMİ ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINDAN BİR KARE. Hayvanlar sadece Arama Kurtarma Faaliyetimi yapıyor. HAYIR. Yeri geliyor bir UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA TONLARCA UYUŞTURUCU yakalatarak çocuklarımızın gençlerimizin hayatını kurtarıyor. Ama en önemlisi ise varlıkları ile hayatımıza anlam katıyorlar.Bu nedenle Hayvan Hakları Yasasının bir an önce çıkmasını istiyoruz.Siz değerli KS üyelerininde desteğini istiyoruz.BU KONUYA HAYVANLAR İLE İLGİLİ TÜM HİS VE DÜŞÜNCELERİNİZİ ANILARINIZI PAYLAŞIRSANIZ. SESİMİZ İNTERNET VE SOSYAL MECRASINDA DAHA GÜR ÇIKACAKTIR.

PEKİ NEDEN HAYVAN HAKLARI YASASI ÖNEMLİ


Son dönemlerde hayvanlara karşı hunharca yapılan eziyetlere ve bu eziyetlerin birçok yerde vahşete dönüştüğüne hepimiz mutlaka tanık olmuşuzdur. En acı vereni ise bu durumlara özellikle hassasiyet göstermemize rağmen hayvan eziyetlerinin hala devam edebiliyor olması.Köpeklerin araba arkalarına bağlanarak koşturulması, kedilerin asılıp tekmelenmesi, masum hayvanların zehirlenmesi, yakılması, hayvanların birbirlerine öldürültülmesi ve sahiplenilmiş hayvanların terk edilmesi hala söz konusuyken insan oğlunun vukuat dosyası gün geçtikçe kabarmaktadır.

Hayvan Hakları Yasası Bir An Önce Çıkmalı!

İNSAN NASIL BU KADAR CANAVARLAŞABİLİR ?

2020’nin sonlarına doğru Konya, Karatay’daki bir çiftlikte zehirli tavuk yedirilip dövülerek 7 köpeğin öldürülmesi, Yalova’da bir arazide 2’si kangal, 3’ü sokak köpeği toplam 5 hayvanın zehirlenerek öldürülmesi, Ankara , Polatlı’da 9 sokak köpeğinin zehirlenmesi, Bartın’da 2’si yavru toplam 6 köpeğin bir evin bahçesinde zehirlenerek öldürülmesi son dönemlerde hayvanlara karşı yapılan vahşetin boyutlarını gözler önüne sermektedir.

Hayvanların zehirlenmesi son zamanlarda en çok rastladığımız durumlardan birisi olsa da Kahramanmaraş’ta bir kedinin kuyruğundan kesilerek görüntülerinin çekilmesi ve 2020’nin Mayıs ayında İzmir Mendereste bir köpeğin diri diri yakılması yapılan zulümlerin ağırlığını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bir de insan bile denilemeyecek mahlukların bu vahşeti işlemeleri yetmiyormuş gibi bu vahşeti videoya alıp ardından da sosyal medya aracılığı ile paylaşması akıllara durgunluk verecek bir sapkınlık haline gelmiştir.

Hayvan Hakları Yasası Bir An Önce Çıkmalı!

SEVGİ KADAR BÜYÜK BİR FARK

2019 yılının Temmuz ayında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un attığı tweet ile hayata geçen “Her okula bir evcil hayvan” projesi Sayın Ziya Selçuk’un şu sözleriyle daha da değer kazandı.

‘Bir bu mu kaldı?’ dediler. Emin olun, müfredata hayvan sevgisine dair bir yazı koymakla, okul bahçesine çocuğun seveceği, günaydın diyeceği bir can koymak arasında, ‘sevgi’ kadar büyük bir fark var.”

Belirtildiği üzere sevgi kadar büyük bir fark.

Hayvan Hakları Yasası Bir An Önce Çıkmalı!
11
9
Görüşünü yaz
11Kız Görüşü
9Erkek Görüşü
Deniz Unay

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • İzmirliPrenses00
  Dünyanın en saf masum canlılarına anca insan denen yaratılar eziyet eder ve haklarını koruma şansları olsa bile inatla o yasayı çıkarmazlar bu dünya da sadece hayvanlar yaşamalı insana yer olmamalı haketmiyoruz
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

109
 • mojazaharra
  hayvan hakları yasası çıksın tabii çıksın. mesela onlar kısırlaştırmak bir suç sayılsın. ne cürretle onların bu doğurma haklarını engelleyebilri bir insan? sen daha doğmamış köpeği, kediyi öldürüyorsun böyle yaparak. köpek gibi evcilleşmiş akıllı petler dışında onları eve tıkmak bir suç olmalı. kişinin kendi arzularını tatmin etmek için, sevgisiz büyüyüp hayvandan sevgi tatmini sağlayanlar için yine suç olmalı. papağan tarzı kuşları evde kafese tıkmak, balıkları yine tıkmak suç olmalı.
  Sevdim 1 Kişi
 • Sednrur
  Evet hayvan hakları yasası çıkmalı insanlardan daha sadiklar onlar Allahın sessiz kulları. onlara sahip çıkmak korumak bizim görevimiz. ama onlara tecavüz edenler dışarıda serbest geziyor türkiyede adalet denen birsey yok Türkiye bitmiş bitmiş yaşanmaz.
  Sevdim 1 Kişi
 • Venss
  insan olana zaten bu hak var. Ne kötü geldiğimiz yer Allah’ın verdiği yasalrı kendimiz yok ediyor sonra da kurmak için savaş veriyoruz.. utanç verici bu konuyu konuşmak bile.
 • linkerboy1991
  Sen bunu gönderince kedi beslediğim için kedimi sevmek geldi içimden daha da
  Sevdim 1 Kişi
 • easylover
  Geç bile kalındı. En masumlarımızı korumaya başlamadığımız sürece, hiçbir toplum sorunu çözüm bulamayacaktır
 • kaskarapam
  Bu kadar kolay bir sey neden çıkmıyor diyenlere.
  Çünkü hala bir cok ilac aşı hayvanlarda denenmek zorunda.

  Devlet nasıl bir vatandasindan dahi meshulsa hayvanlardanda mesul olacak. Boynuna yük binecek.

  Daha insani haklarin din, idoloji, cinsiyet hatta kültür gelenek gibi ayristigi bir noktada hayvan haklari nasil belirlenecek.

  Butun hayvanlar ayni hakka sahip olabilir mi sonucta kurban kesiliyor. Adam ayni sekilde bende canim kopek ccekti kestim derse ne olacak.
  Yani o isler o kadar kolay değil ama bende çıkması taraftarıyım.
  Sevdim 1 Kişi
 • JudasGoat
  İnsan konuşabilen bir hayvandır. Hayvan hakları insan hakları ile eşit olmalıdır. Belli farklılıklar olsa bile düzenlenmelidir. Hayvanlar bu dünyanın parçası ve insanlar olarak bizi onlardan daha değerli kılan bir özellik yok. Sadece farklı kılan özelliklerimiz mevcut. Ve onları da bizden farklı kılan kendilerine has özellikleri var. Kimse hayvanları korumak zorunda değil ama zarar vermemek zorunda. Zarar verenlerin bütün dünyaya teşkil edilmesi için ağır cezalara çarptırılması ve bu cezaların tüm insanlığa duyurulması günümüzde en gerekli güncellemelerden biri.
 • sendeye27
  Erkek koca baba ya hayvan ın binde bir hakkı gelmeli en azından. Hayvan sayılmalı onlarda canlı
 • Wlesya
  Haklısın bencede çıkmalı.
 • florias
  Haklısın !
 • ZynpEylül
  Çok haklısınız, en kısa zamanda çıkmalı.
 • saffet446
  Çıkmalı
 • Asumanasumannnn
  Çok iyi geç bile kaldı
  Sevdim 1 Kişi
 • KaptanMagaralı
  Kesinlikle artık masumları daha fazla korumalıyız
 • cicekburcicek
  Kesinlikle çıkmalı
 • Denizkumyakamoz
  Kesinlikle hayvanlarında yasal olarak cıkartılmalı
 • basimagriyorsus
  Şimdi bir şey derdim de neyse...
 • zeynepy34
  geç bile kaldi
 • Gizli Üye
  Kesinlikle çok mağdur edilen hayvanlar var
YÜKLENİYOR...