Sizin mutfakta da 'bez katlama ritüeli' yapılıyor mu?

Funda_a
Selam..
Bez katlama ritüeli diyorum. Çünkü gerçekten öyle. Avrupa'nın ve dünyanın hangi ükesine gidersek gidelim göremeyeceğimiz şeylerden biridir sanırım. Mutfak annelerin kutsalıdır. Yemekler yenir. Bulaşık yıkanır. Ortalık toplanır ve önceden sarı, şimdilerde her renkten olan mutfak bezi katlanıp öne konulur.

Aynen bu şekilde. :)
Sizin mutfakta da bez katlama ritüeli yapılıyor mu?
Bunun anlamı;
'Benden bu kadar. Ne halinizi varsa gördüm. Dizi seyretmeye gidiyorum' dur..
Aynen de öyle olur. Dizi seyretmeye gidilir ve mutfak bezinin o şekilde katlanıp tamda oraya konulmasının anlamı ve gururunu sanırım biz çözemeyiz. Annem de aynı olduğu için bu şekilde rahatlıkla anlatabiliyorum. Çok şükür artık yavaş yavaş bu alışkanlığından vazgeçiriyorum.

Sahi sizin evde, mutfakta durumlar nasıl?
Mutfak bezi katlama ritüeli sizde de var mı?
Güncellemeler
+1 yıl
Bu arada belirteyim. Mutfak bizim değil. Görseli Google'dan buldum. Esli bir mutfağımız yok. Evimizin en güzel köşesidir kendileri. :)
Sizin mutfakta da 'bez katlama ritüeli' yapılıyor mu?