Elektrikli Süpürge Tavsiyelerimi Sıralıyorum: Hangi Özellikler Öne Çıkıyor?

SüslüSüpürge

Ev temizliğine önem veren biri olarak şunu söyleyebilirim ki elektrikli süpürgenin hayatımda çok büyük bir yeri var. Temizliğe dair hiçbir şey yapmaya zaman bulamadığım anlarda bile elim hemen elektrikli süpürgeye gidiyor, en azından etrafı şöyle bir süpüreyim diyorum. Durum böyle olunca da son teknolojiden yararlanmadan olmaz dedim ve başladım en iyi elektrikli süpürgeyi araştırmaya!

Elektrikli süpürge tavsiyesi 2020 yılında en çok üzerine düştüğüm konu olabilir. Bu konu aslında dipsiz bir kuyu gibi. Çünkü yüzlerce çeşit elektrikli süpürge var ve karar vermek gerçekten de zor. Ama günümüzde ileri teknolojiyle üretilen elektrikli süpürgeler o kadar akıllı ki, neler yapabildiklerine şaşırdım kaldım. Dilersen sana biraz etkilendiğim özelliklerden ve kalbimi çalan elektrikli süpürgeden bahsedeyim.

Hangisi daha pratik: Toz torbası mı, toz haznesi mi?

Geçmişte toz torbalı elektrikli süpürge kullanmaya çok alışmıştık ama yeni çıkan toz hazneli süpürgeler artık daha çok tercih ediliyor. Şimdi düşününce daha iyi anlıyorum ki, toz torbalı olanları kullanmak çok da mantıklı değilmiş. Çünkü sonuçta topladığınız toz torbanın içinde bekliyor, bekledikçe nemleniyor, koku yapıyor ve torba doldukça emiş gücü de azalıyor.


Toz hazneli olanları ise işin bitince hemen kolayca boşaltıyorsun ve daha sonra kullandığında yeni almışsın gibi güçlü çekmeye devam ediyor. Hem de toz içinde beklememiş oluyor. Böylelikle tozların dışarıya sızma ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu sebeple benim fikrimi sorarsan ben toz torbasız elektrikli süpürge tavsiye ediyorum. Çünkü onların kullanımını ve temizliğini çok daha pratik ve hijyenik bulunuyorum.

Filtrelerin öneminin farkında mısın?

Elektrikli Süpürge Tavsiyelerimi Sıralıyorum: Hangi Özellikler Öne Çıkıyor?

Bir elektrikli süpürgenin tozları emiş gücü aslında doğrudan filtre ile ilgili oluyor. Çünkü filtre iyi değilse süpürgenin çektiği tozların tekrar dışarıya sızma ihtimali çok yüksek. Ben de alerjik bir bünyeye sahip olduğum için en çok bu konuyu araştırdım. Hepa filtre diye bir filtre çeşidi var ve bu filtre her toz taneciğini hapsettiği gibi, dışarıya çıkmalarına da asla izin vermiyor.

Bu özellik tümden filtreleme özelliği ile gözle göremediğimiz en küçük tanecikleri bile haznesine hapsediyor ve geri gönderilmesine izin vermiyor. Bu yüzden benim gibi alerjisi olanlar dışında, toz konusunda hassasiyeti olanlar ve bebeği olanlar da bu özelliği göz önünde bulundurmalı

Elektrikli süpürge çok yer kaplamasa ne güzel olur!

Elektrikli Süpürge Tavsiyelerimi Sıralıyorum: Hangi Özellikler Öne Çıkıyor?

Özellikle evin biraz küçükse elektrik süpürgesi başına bela olur. Eski hantal elektrikli süpürgeleri bir düşün. Nereye koysan sığmaz. Bir de evi süpürürken arkandan koca bir makine seni takip eder. Sürekli bir yerlere takılır. Çekilir dert değil. Yer kaplamayan elektrik süpürgeleri hayat kurtarıyor ve çok pratik. Elime aldığım gibi istediğim yeri rahatça süpürebiliyorum.

Süpürge dediğin biraz sessiz olmalı

Süpürgenin gürültüsü seni ortamdan soyutlar, adeta dünya ile bağlantını keser. Süpürge yaparken her şey durur sanki. Tek önemli olan şey süpürme işleminin biran önce bitmesidir. Pazar sabah evi süpüremezsin, komşular rahatsız olur; akşam evi süpüremezsin, çocuk uyur. Ne zaman yapılacak bu iş? O yüzden en güzeli sessiz elektrikli süpürge almak. İstediğin zaman, özgürce tozlardan kurtulabilmek için elektrikli süpürge sessiz çalışmalı!

Elektrikli süpürgelerin en iyisi hangisi?

Elektrikli Süpürge Tavsiyelerimi Sıralıyorum: Hangi Özellikler Öne Çıkıyor?

Dediğim gibi, filtre özellikleri, emiş gücü, akıllı olması, zeminlere göre farklı başlıklarının bulunması, kolay temizlenebilir olması, yer kaplamaması ve sessiz çalışması benim için önemli özellikleri oluşturuyor. Siz de bu özelliklere dikkat edebilirsiniz seçim yaparken.


Ama senin de görüşlerini çok merak ediyorum. Sen hangi elektrik süpürgesini tavsiye edersin?

Elektrikli Süpürge Tavsiyelerimi Sıralıyorum: Hangi Özellikler Öne Çıkıyor?
39 Görüş