EV & YAŞAM

Dyson
11 gü

En sevdiğim 3 Blender! En İyi Blender Markaları Hangileri? Hangi Blender Ne Amaçla Kullanılır?

SüslüSüpürge

Merhabalar. Mutfakta hayatı kolaylaştıran ev aletleri kullanmayı çok seven biriyim. Bir alet pratikse ve zaman kazandırıyorsa tam benlik demektir. En sevdiğim mutfak aletlerinden bir tanesi ise Blender. Birçok farklı markanın çeşit çeşit blender setleri var. Hepsinin de farklı işlevleri var. Bugün sizlerle birlikte blender listesi hazırlayacağız.

El Blenderı

El blenderı
El blenderı

Ben el blenderlarını çorba ya da püre yapmak için kullanıyorum. Çorbaları pürüzsüz yapmamı sağlıyor, tek bir tane bile bırakmıyor. El blenderlarını uzun süre kullanabilmek için motorunun çok güçlü olması gerekiyor. Ancak her ihtimale karşı uzun süre çalıştırmamakta fayda var. Ben 20 saniyede bir durdurup bir kaç saniye bekledikten sonra tekrar çalıştırıyorum. Benim en sevdiğim en blenderı Arçelik markasının ürünü. Bıçakları paslanmaz çelik ve turbo özelliğine sahip. Uzun süredir kullanıyorum ve çok memnunum.

Çok yönlü blender

Çok yönlü blender
Çok yönlü blender

Doğrama, karıştırma ve öğütme gibi çok yönlü fonksiyonlara sahip blenderlar her mutfak için şart. Bu tarz ürünleri çorbalar, püreler, meyve suları, bebek mamaları, smoothieler ve daha aklıma gelmeyecek birçok tarif için kullanılabiliyor. Bu ürün için tercih ettiğim marka Tefal Blendforce 2 Cam Sürahi Blender. Motoru oldukça güçlü olduğu için 3 dakikaya kadar sürekli çalıştırılabiliyor. Yüksek, düşük ve nabız olmak üzere 3 hız kademesi mevcut. Buz ezme özelliği mevcut. 1.75 lt kapasiteye sahip. Bıçakları ise paslanmaz çelik. Katı smootieler, donmuş meyveler ve buzlu içecekler yapmak için çok sık kullandığım bir ürün.

Smoothie Blender

Smoothie Blender
Smoothie Blender

Daha küçük hazneye sahip bu blenderlar günlük kullanım için ideal. Kısa sürede smoothie, detox suları gibi içeceklerinizi hazırlamanızı sağlıyor. Köpüklü soğuk kahveler hazırlamak için de çok kullanışlı. Tercih ettiğim marka Vestel Mix Go. Güçlü bir motora sahip ve buz kırma özelliği mevcut. İçecekleri pürüzsüz yapıyor. Ayrıca haznesi bardak olarak kullanılabiliyor. Bardağın kapağı da olduğu için gün boyu yanında taşıyabiliyorsunuz.

En sevdiğim 3 Blender! En İyi Blender Markaları Hangileri? Hangi Blender Ne Amaçla Kullanılır?
6
5
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

56
 • jön-türk
  Buz kırmalı mutlaka blender. Hele benim gibi kokteyl yapmayı severin ve egzotik içeceklere düşkün biriyseniz mutlaka ihtiyacınız olacaktır
 • klowgen
  2. Olan en çok kullandigim ancak en kısa sürede bozdugumdur.
 • Hümabera
  Smootie makinesi gerçekten işe yarıyor ve vakitten tasarruf sağlıyor
 • BlackSpace8
  3. sü bende var, tavsiye ederim
 • Arcelikten yanayim
 • mutsuzhatun1234
  El plandırı daha pratik Benim için
 • Gök-mavi
  Gerekli her eve lazım
 • Uxa-Wui
  Vestel smoothie blenderi favorim.
 • Damarlıboran
  Bunlardan hiç kullanamdim guzel paylasim
 • _--Aryanız--_
  Çok yönlü daha iyi
 • Akdenizgecesi07
  El blender daha kullanışlı geliyor bana😀
YÜKLENİYOR...