EV & YAŞAM

Dyson
28 gü

Kış Temizliğinde Hangi Alanlarını Temizlemek Gerekir?

Bayram temizliği, bahar temizliği bitti şimdide kış temizliği mi çıktı dediğinizi duyar gibiyim. Temizliğin baharı, bayramı olmaz ki! Yalnız şöyle bir gerçek vardır, evler kış aylarında daha çok kirlenir. Çünkü en çok kış aylarında evde fazlaca vakit geçiririz. Bu Bence'mde kış temizliğinde hangi alanları temizlemek gerekir, ondan bahsedeceğim.

Kış Temizliği
Kış Temizliği

⚠ Kaloriferlerin bakımını yapmak gerekir

Kalorifer temizliği
Kalorifer temizliği

Kalorifer temizliği ve bakımı kış aylarında oldukça önem arz etmektedir. İçerisinde hava var ise alınması gerekir. Petek içindeki pis suyu devir daim yaptırarak temizlemek veya temizlettirmek gerekir.

⚠ PC temizliğini unutmamak gerekir

PC temizliği
PC temizliği

Kışın evde çok duracağımız için illaki PC başına geçeceğiz. Kolay kolay detaylı şekilde PC temizliği yapmıyoruz. İlk önce klavyesi ters çevirip silkelemek gerekiyor, çünkü klavye arasına giren pislikler dökülsün. Ekranı özel solüsyon bez yardımıyla silmek gerekir. Kış bahanesi ile PC'nin temizliğini de aradan çıkarmış olursunuz.

⚠ Kileri unutmamak gerekir

Kiler temizliği
Kiler temizliği

Kileri evin içinde pek kullanmasak bile, orasının da temizliğe ihtiyacı vardır. Buranın temizliği oldukça kısa sürer. Çünkü elinize çöp torbasını alıp, kullanılmayan ürünleri atabilirsiniz. Geriye sadece toz alıp biraz düzen vermek kalıyor.

⚠ Baca temizliğini unutmamak gerekiyor

Baca temizliği
Baca temizliği

Her ne kadar artık evlerde doğalgaz bulunsa da hala soba kullanan birçok ev vardır. Baca temizliği ihmale gelecek bir temizlik değildir. Kış gelmeden önce ya kendiniz temizlemeli ya da bu işi yapan kişilere temizletmek gerekiyor.

⚠ Vitrin temizliğini es geçmemek gerekir

Vitrin temizliği
Vitrin temizliği

Evin içinde kullanılmayan eşya hangisi dense, hiç kuşkusuz erkekler vitrin derler. Bu konuda haksız da sayılmazlar. Vitrinin içinde birçok bardak, çanak, kristal vardır. Kolay kolay temizliği pek yapılmaz. Vitrin içinde bulunan kristal bardakları karbonatlı su ile yıkayabilirsiniz.

⚠ Fazlalık eşya temizliği

Fazla eşya temizliği
Fazla eşya temizliği

Evimizde hemen hepimizin çok severek alıp, sonradan az ve hatta hiç kullandığımız birçok eşya vardır. Bunları eğer ki kullanmıyorsak, ya birilerine vermemiz ya da atmamız gerekiyor. Boştan yere evin bir köşesini işgal ediyor. Ayrıca üzerine toz çekerek kirli alanlara sebep oluyor.

#gadasından sevgilerle 🤗

Kış Temizliğinde Hangi Alanlarını Temizlemek Gerekir?
7
1
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • EemeraldD
  Baca temizligi ve kalorifer temizligi haric hepsini hafta da bir yapiyorum zaten
  Görüş hala geçerli mi?
  • EemeraldD

   En iyi görüş için teşekkür ederim.

En İyi Erkek Görüşü

 • kalorifer-soba bakımı hayati derece de önemli veya kullanıyorsak kombi
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

60
 • Çok iyi ve faydalı bir bence 😄
 • Grandiflora
  Hiç birini yapasım yok😕
 • Faydalı bilgiler gadası👍
 • Ecemecemmm
  Garajdaki fazla eşyalar vs.
 • Because_Me
  Faydalı bilgiler
 • gokcemdere33
  Baca temizlenmeli
YÜKLENİYOR...