EV & YAŞAM

Dyson
17 gü

Evleri Temizlemek Herkes İçin Zor! Kolay Ev Temizlemenin 5 Adımı

Ev temizliğine başlamadan önce yapmanız gerekenler konusunu belirlemek son derece önemlidir. Eğer haftalık detaylı temizlik yapma düşünceniz varsa bu temizlik öncesi zamanı da hızlı kullanmak istiyorsanız önceliğiniz makineye atılması gereken eşyaları makineye yerleştirmektir.

Tül ve perdeleri makineye atın

Perde takmak
Perde takmak

Tüller ve perdeleri makineye atarak temizliğe başlayabilirsiniz. Onlar makinede yıkanırken siz hem evinizdeki kötü kokuyu dışarı çıkarabilir hem de camları ışıl ışıl silebilirsiniz. Bu aşamada eğer camlarınız çok kirli değil ise sprey deterjan kullanarak hızlı bir şekilde camlarınızı silerek işin yarısını tamamlamış olursunuz.

Mutfak dolapları ve mutfak eşyaları temizliği

Mutfak temizlemek
Mutfak temizlemek

Temizlik düşüncenizde mutfak dolapları varsa dolapları boşaltarak makinenize yerleştirin, dolapları ve ocağı silmeye başlayın. Hızlı bir biçimde mutfak dolaplarınızı temizlemek için beyaz sirke kullanabilirsiniz. Siz dolapları silerken makinedeki bulaşıklar yıkanacak ve dolap silme işleminiz bittiğinde yıkama işlemi de bitecektir.

Tuvalet ve banyo temizliği

Tuvalet temizliği
Tuvalet temizliği

Tuvalet ve banyoyu kolay bir şekilde temizlemek için lavabo ve giderlere çamaşır suyu kullanmalısınız. Çamaşır suyu kötü kokuyu giderdiği gibi, mikrop öldürücü etkisiyle de hijyenik bir temizlik sağlar. 5 dakika kadar çamaşır suyuyla bu alanları bekletin ve ardından suyla yıkayın. Cam ve kapıları açık bırakıp beklediğinizde tertemiz bir alanla karşı karşıya kalacaksınız.

Tüm alanların tozlarını alın

Dyson v11 toz torbası
Dyson v11 toz torbası

Temizliği tamamlama aşamasına geldiğinizde işe tozları almakla başlayın. Tüm yüzeylerin tozlarını almadan önce ortalıkta dağınık olan her şeyi toplamalı ardından tozları almalısınız. Özellikle iyi bir elektrik süpürgesiyle bunu yaparsanız aldığınız tozlar tekrar evinize gelmeden toz torbasında birikmiş olur.

Elektrik süpürgesini hiç kapatmadan her yeri süpürün

Dyson v11 emiş gücü
Dyson v11 emiş gücü

Ev temizliğini hızlı bitirmek için elektrik süpürgesiyle her yeri dip bucak süpürün. Kapı girişlerindeki paspas altlarını almayı ihmal etmeyin. Ardından tüllerinizi takın ve camı hafif aralık bırakın. Mutfak dolaplarınızı yerleştirin ve son olarak yüzeyleri sirke katılmış su ile güzelce silin.

Evleri Temizlemek Herkes İçin Zor! Kolay Ev Temizlemenin 5 Adımı
3
8
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Bu alet gelecekten gelmiş gibi ya şekli falan çok hoşuma gitti 😂

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • nur3892

  temizlik yapmaktan nefret ediyorum

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

27
 • _Рlаүбоу_

  Elektrikli süpürge var zaten, o hallediyor her yeri

 • SiyahGEN

  O resimde gördüğünüz 2bin lara

 • GirlMember

  Emeğine Sağlık

 • Batuum

  İlgili yerlere iletilecektir bu bilgiler

 • Karakule003

  Sunum guzel

 • GündüzYüzlüAdam

  Teşekkürler. Güzel bilgiler :)

 • Balibey1

  Dyson, Dyson, Dyson.. En kolay yol kirletmemek :)

 • Yabancı markalar iyidir

 • Police-Mann

  Dyson diyorsun

Yükleniyor...