İlk 6 ay çalışıp sonraki 6 ayda ders çalışmak mantıklı mı?

Gizli Üye

Arkadaşlar ben 18 yaşındayım şu an 19 olacağım

bu sene ilk mezun senemdi ve sınava 3 ay kaldı aile evinde yaşadığım için calisamadim kardeş sayım fazla ve abimin özel durumu var birseyleri sürekli kırıp döker sinir problemleri var kontrol edemiyor çok ses yapıyor çalışmama engel oluyor ara sıra şiddet olaylarıda oluyor kendisini konrol edemiyor ve kendisinin %50 raporuda var

bunlara rağmen ders çalıştım fakat çalışsam bile ailem pek ders çalıştığıma inanmadı elimden geldiğince derslerime çalıştım ama cidden bi verim alamadım cidden bu evde calisamiyorum sürekli bi iş buyuruyorlar yapmayınca sürekli yatiyorsun diyorlar kütüphaneye gittiğimde ise inanmiyorlar yani gezdiğimi düşünüyorlar çok geç saate kalmama da izin vermiyorlar 19 yaşıma girmeme az kaldı bu 3 ay boyunca ders çalışıp iyi kötü bi uniye girmeli miyim yoksa şöyle yapmayı düşünüyorum bu senede mezuna kalıp ilk 6 ay düzgün bi işe girip birikim yapmayı düşünüyorum kalan 6 ayda da sıkı bir şekilde ders çalışmayı düşünüyorum şu an 18 olduğum için ailem tarafından haliyle hala çocuk gözüyle bakılıyorum ama 19 olduğumda kütüphaneye gittiğimde karisacaklarini sanmıyorum geç kalma durumunda , hem ciddi bir şekilde çalışıp güzel bir üni kazandığımda çalışırken kazandığım parayı kullanmayı düşünüyorum dediğim gibi kardeş sayım fazla ben ünideyken çok fazla maddi yönden destek olamazlar ve ailemden sürekli para isteyemem o yüzden bu sene uniye gittiğimde paraya sıkışık olcam ve hem üni okuyup hem çalışmak zorunda kalcam ve zorlancam ama düşündüklerimi yaparsam yine mezuna kalıp ilk 6 ay para kazanmayi kalan 6 ay da da adam akıllı ders çalışmayı düşünüyorum İlk önce 2 yıllık okuyacağim, erkek arkadaşımlada 2 seneye kalmaz evlenmeyi düşünüyoruz evliliktede 4 yıllık üniversite okumak istiyorum çünkü istediğim meslek 4 yıllık 6 ayda da 4 yıllığı yapamam

Kendisi çok anlayışlı biridir okumamida çok istiyor bana destek olacak sizce düşüncelerimde haklı mıyım aile evinde gerçekten calisamiyorum şimdi diyeceksiniz madem böyle bir düşüncen vardi niye bu sene yapmadın diye

bu sene paraya çok sıkışıktık dediğim gibi çalışsaydim aileme para konusunda destek cikacaktim o zamanda elime az miktarda para kalacakti

O yüzden bu sene bunları yapmayı düşünüyorum

sizce bu sene mezuna kalıp dediğimi yapmalı mıyım?

nolur benim yerimde olduğunuzu düşünüp cevaplayın

İlk 6 ay çalışıp sonraki 6 ayda ders çalışmak mantıklı mı?
7 Cevap