İnsanlar neden artık üniversite okumak isteyen gençlere olumsuz düşünceler aşılıyor?

Gizli Üye
Geçen sene hedeflediğim puanı alamadığım için mezuna kaldım bu sene hedefim +370 puan almak ama çevremdeki bazı kişiler yok üniversite okuyorlar işsiz asgari ücret alıyorlar falan diyorlar bende diyorum ki işsiz kalsam bile bu yaşlarım tekrar gelmiyecek zaten 65 yaşıma kadar çalışacağım daha çok çalışırım en azından 4 sene güzel güzel gezip tozayım istediğim bölümü okuyayım
İnsanlar neden artık üniversite okumak isteyen gençlere olumsuz düşünceler aşılıyor?