Psikoloji bölümü okumanın avantaj ve dezavantajları nelerdir?

Gizli Üye

Arkadaşlar öncelikle merhaba, ben bu sene psikoloji bölümünü İngilizce olarak kazandım fakat geleceğe dair kaygılarım çok yüksek. Bölümü gayet isteyerek ve severek yazdığımı en başından belirtmek istiyorum. Biliyorsunuz ki birçok bölüm gibi psikoloji bölümüne olan rehavet fazla ve verilen mezun sayısı oldukça fazla. Bölümü kazandıktan sonra birçok insandan iş olanağı çok az, atamalar aşırı zor, maaşı oldukça düşük gibisinden olumsuz yorumlar duydum ve kaygılarım daha fazla baş gösterdi. Tabii ki bunları gayet de iyi biliyordum ama kendime baktığımda öyle de olmak istemediğimden sormak istedim. Gelişime çok fazla odaklı olmam sadece ingilizceyle yetinmeyip yanında da 2 veya daha fazla aşina olduğum dilleri öğrendiğim zaman, katıldığım-katılacağım sertifika, kurs vb programlarını da hesaba katarsak yine de bu olumsuz kalıpları en azından kendim için yıkmış olmaz mıyım*** Donanımlı bir mezun olmak ayrı donanımsız bir mezun olmak daha ayrı diye düşünüyorum. Burada da mutlaka halihazırda okuyan veya okumuş olan birileri vardır. Daha açık seçik bilgiye ulaşabilmek açısından mezunlara, bilgi sahibi olanlara olanakları, avantaj veya dezavantajlarını sormak istiyorum. Şimdiden teşekkürlerr

Psikoloji bölümü okumanın avantaj ve dezavantajları nelerdir?
10 Görüş