Sizce i̇ş hayatında yabancı dil şart mı?

AyşeDenizÖzgün a
Teknolojik gelişmelerin her gün hızlandığı, iletişim sınırlarının tekrar tanımlandığı, imkansızlıkların teknoloji sayesinde azaldığı bir dönemde yaşıyoruz. Tüm bu gelişmelerden en yüksek seviyede faydalanmak ise tamamen bireylerin gayret ve azmine kalıyor. Bu azim ve gayretin yanında bir olmazsa olmaz durum daha var elbette.

Tüm gelişmeleri kaynağından en doğru şekilde takip etmek için yabancı dil/diller bilmek gerekiyor. Hedefi daha net bir hale getirirsek; anadili Türkçe olan birinin İngilizce bilmesi yukarıdaki avantajlardan faydalanabilmesi için olmazsa olmaz bir durum.

Bireylerin mesleki gelişmeleri/kendi ilgi alanındaki yayın ve bilgileri takip edecek düzeyde, sözlü/yazılı iletişimde kendini ifade edebilecek ve karşı tarafı anlayacak seviyede İngilizce veya farklı bir dil bilmesi gerektiğini düşünüyorum. Aynı zamanda birçok yeni fırsat kapısını aralayabilmek içinde…

Günümüz dünyasında var olabilmek için bilgisayar bilgisi, internet kullanımı gibi bazı olmazsa olmazlar varsa, çoğunluk için İngilizce veya farklı bir dil bilmek de gereklilik haline gelmiş durumda.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Kesinlikle şart
A seç
Olmasa da idare edilir
B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Sizce i̇ş hayatında yabancı dil şart mı?
11
6
Görüşünü yaz