3 gencimiz Harvard ve Brown'dan tam burs ile kabul aldı. Yerlerinde olsanız Türkiye'ye geri dönüş yapar mıydınız?

Gizli Üye
3 gencimiz Harvard ve Browndan tam burs ile kabul aldı. Yerlerinde olsanız Türkiyeye geri dönüş yapar mıydınız?
Diyarbakır'daki özel bir okulun Fen ve Teknoloji Lisesi'nde okuyan parlak gençlerimiz Nehir Toklu, Dicle Ezgi Ekinci ve Seyit Metin Barut eğitimlerine yurt dışında devam edecek. Nehir Toklu, Harvard Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Matematik bölümüne; Dicle Ezgi Ekinci Harvard Üniversitesi Biyomühendislik bölümüne; Seyit Metin Barut ise Brown Üniversitesi Bilgisayar Bilimi bölümüne gidecek.

Kendilerini tebrik ediyorum, büyük bir başarı gerçekten. Böyle gençleri daima görmek isteriz. Onların yerinde olsam okulum bitince Amerika'da iş bulmaya bakardım. Türkiye'ye asla geri dönmezdim. Bu şartlarda Harvard mezunu bile olsan "taş ye" diyebilirler, güvenmiyorum. Siz ne yapardınız?
3 gencimiz Harvard ve Brown'dan tam burs ile kabul aldı. Yerlerinde olsanız Türkiye'ye geri dönüş yapar mıydınız?
84
71
Görüşünü yaz