DGS konuları konusunda yardım edin lütfen?

korkusuzbenim123
Arkadaşlar ben son 3 ay kala dgs ye hazırlanmaya başladım. (Biliyorum çok mantıklı) Şimdi bir hoca buldum bütün konuları güzel anlatıyor. Videolarındaki pdfleri de çıkarttım ama vaktim baya kısıtlı ve şu temel kavramlar sinirimi çok bozuyor. Hep bir eksiklik oluyor ve bende sinir oluyorum. DGS de problemler vs bazı konulardan soru çıkma ihtimali daha yüksek. Ben bu temel kavramları hızlıca geçip yavaş yavaş Bölme-Bölünebilme
OBEB-OKEK, Rasyonel Sayılar, Basit Eşitsizlikler, Mutlak Değer, Üslü Sayılar, Köklü Sayılar, Çarpanlara Ayırma, Oran-Orantı, ProblemlerSayı Problemleri, Kesir Problemleri, İşçi-Havuz Problemleri, Yaş Problemleri, Yüzde Problemleri, Kar-Zarar Problemleri, Hız Problemleri, Faiz Problemleri, Karışım Problemleri, Kümeler, Fonksiyon, İşlem, Modüler Aritmetik, Permütasyon, Kombinasyon, Olasılık, Tablo – Grafik Yorumlama, Sayısal Yetenek şu konuları halletsem sizce 15-20 net yapabilir miyim? Bana fazlasıyla yeter. Bir arkadaşım da lise de temel kavramları yapamıyor ama polinom, problem vs şeyleri çözebiliyor. Bende aslında mantığını biliyorum bu temel kavramların bazı soruları baya yapıyorum ama sadece 2-3 soru çıktığı için ve vaktimin de kısıtlı olması nedeniyle bu konuya pek ağırlık vermek istemiyorum. Sizce olur mu ne yapmalıyım?
DGS konuları konusunda yardım edin lütfen?
2
0
Görüşünü yaz