Hemşirelik okumak kölelik midir? Bu kadar zor meslek ise normal hemşireler nasıl yapıyor?

Çevremdekiler olsun veya hemşirelerden hiç olumlu şeyler duymadım bir zamandan sonrada bu düşündürdü tabi arkadaş bana ameliyat fotoları attı uzun bir süre etkisinde kaldım bana alış hemsire olduğunda böyle vakalar çok göreceksin dedi, annemin koluda dikislik oldu cam girdi dikişe gittim daha görmeden bacaklarımda hafifleme gibi bişey oldu kapıdan çıktım sen nasıl hemşire olacaksın? diyo, herkesin bana sorduğu bu sorudan sonra düşünüyorum kazanmak mühim değil bu sene çalışıyorum kazanırım peki gerçekten ben kazandığımda bu psikolojiyi kaldırabilecek miyim? bilmiyorum. Doktorlar onlara çok bağırıyormus çok yoğunmus acilde çalışınca ATT hemşireye adamın kopan bacağını vermiş al diye hemşire çığlık atıp kaçmış (daha acemi biri) öyle daha neler var böyle bana anlatıp beni baya korkuttular hele bir tanesi adam ölünce morgda çalışınca ölüyü hazırlıyorlarmis gömme işlemine , bana hep kaldırabilecek misin? diyorlar peki normal hemşireler nasıl kaldırıyor? bu meslek bu kadar zor ise madem nasıl yapıyorlar? kandan bile korkan ben gerçekten bu meslekten vazmigecmeliyim? Alisamazmiyim? Hemşirelik dışında kendimi başka mesleğe ait hissetmiyorum ama buda beni bir nebze de olsa düşündürüyor 😔
Hemşirelik okumak kölelik midir? Bu kadar zor meslek ise normal hemşireler nasıl yapıyor?
9
3
Görüşünü yaz