İngilizce Öğrenmek İçin Basit Yöntemler

Choon_He
İngilizce Öğrenmek İçin Basit Yöntemler

İngilizce bilmek artık zorunluluk haline gelmiştir. Peki neden İngilizce öğrenmeliyiz. Daha iyi bir şirkette çalışmak için, yabancı insanlarla tanışmak için, yabancı dizi ve filmleri orijinal dillerinden izlemek için vs.

Kelime defteri tut

Her gün bilmediğiniz bir kelimeyi ya da yeni duyduğunuz bir kelimeyi defterinize yazarsanız o kelimeyi kolay kolay unutmazsınız. Bu yüzden kendinize ait bir kelime defteri edinip bilmediğiniz kelimeleri oraya yazıp sık sık defterinizi kontrol edin.

Yabancı dizi film izle

Yabancı film ve diziler İngilizce öğrenmek için en pratik yollardan birisidir. Tabi Türkçe dublajlı izlememelisiniz. Eğer İngilizce öğrenmek istiyorsanız İngilizce alt yazı izlemeniz sizin faydanıza olacaktır. Başlangıçta Türkçe alt yazılı da izleyebilirsiniz fakat İngilizce alt yazıya geçmezseniz İngilizceniz gelişmeyecektir.

Yabancı kitap ve makale oku

Bol bol kitap okumak kelime dağarcığımızı geliştirir. Sürekli yeni kelimeler öğreniriz. Siz de İngilizce kitap okuyarak yeni öğrendiğiniz kelimeleri kelime defterinize yazmalısınız. Böylece her seferinde okuduğunuz yeni kitapları hızlıca ve anlayarak okuyabileceksiniz.

İngilizce günlük tut

Günlük tutmakta size daha çok kelime öğretebilir. Böylelikle gün boyu yaptığınız şeylerin İngilizce karşılıklarını öğrenebilirsiniz. Bu yüzden günlük tutmak İngilizce öğrenmenizde bayağı etkili olacaktır.

Yabancı müzik dinle

Yabancı müzik dinleyerek telaffuzunuzu geliştirebilirsiniz. Kelimelerin doğru söylenişlerini öğrenirsiniz. Bu yüzden bol bol yabancı müzik dinleyin.

Yüksek sesle tekrarla

İzlerken ya da dinlerken duyduğunuz kelimeleri siz de yüksek sesle tekrarlayın, İngilizce kitapları okurken sesli şekilde okuyun. Böylece İngilizce telaffuzunuz gelişir.

Yabancı kişilerle konuş

İngilizce öğrenmek istiyorsanız İngilizce konuşmaya başlamalısınız. Artık internet sayesinde her ülkeden biriyle iletişime geçebiliyoruz. Bunun için bir çok uygulama mevcut. İnternette ufak bir araştırma yaparak bu uygulamalara ulaşabilirsiniz. Kullandığın cihazları İngilizce yap. İngilizce öğrenmek istiyorsanız İngilizceyi hayatınıza almalısınız. Artık kullandığınız tüm cihazları İngilizceye çevirin. Bunu yaptığınızda artık İngilizceye alışacaksınız ve kısa bir süre İngilizce kullandığınızı bile unutacaksınız.

Çeviri sitesi

Google Translate gibi çeviri siteleri kurtarıcınız olabilir. Ama bu sizi tembelliğe alıştırır. O yüzden bu tarz siteleri kullanmak sizin zararınıza olacaktır. Sadece kelime yazarak kullanın, çünkü bir cümleyi oraya yazıp çevirdiğinizde aslında hiçbir şey öğrenmemiş oluyorsunuz.

İngilizce Öğrenmek İçin Basit Yöntemler
23 Cevap