Hollowood ve Türk filmleri arasındaki farklar neler?

Sorgulayankadın1
(1)
(1)
(1) Cameron Diaz
(2)
(2)
(2) Naomi Watts
(3)
(3)
(3) Laura Harring

Evet en beğendiğim oyuncular ve güzellikleri bunlar tabikide göreceli kimi beğenir kimi beğenmez saygı duyarım ama bahsettiğim şey. Filmlerdeki dahiyane usta oyunculukları eşsiz karizmaları estetiksiz güzel olmaları buda artı puan.

Türk dizilerine, filmlerine gelecek olursam, çekim hataları, senaryoda kurgu hataları, oyuncuların gerçekçi oynamaması.

(1) Çekim hatasında en çok rastladığım bir dizi örneği Arka Sokaklar neden diye soracak olursanız kamerada okadar çok oynama ve zoom yapıyorlar ki samanyolu dizisi gibi birşey çıkıyor ortaya.

(2) Senaryoda kurgu hataları... Genellikle dizi örneği veriyorum çünkü filmleri çok az... Senaryoda kurgu hatasını şöyle anlatmam gerekirse, dizilerin ilk bölümden itibaren olay hızının akışı çabuk olması bir senarist olarak demeliyim ki; Teknik hatalar fazla 1. 2. 3. Perde katmanları vardır bir dram dizisi yaptıklarında 1. Perdeyi sanırım sadece 5-10 sayfa yazıyorlar ve dizi çabuk tükenip izlenmiyor. Buna en iyi vereceğim örnek ise Kağıt Ev dizisi final oldu birkaç bölüm sonra hemen.
Gerçekçi oynamayan oyuncu ise sürüsüne bereket...
Hollowood filmlerinde ise gerçekten usta senaryolar var en çokta eski filmlerini izlemeye bayılıyorum.

PEKİ sizin yabancı filmlerde en çok izlemekten zevk aldığınız filmler, diziler nelerdir?
Başka bildiğiniz hatalar da varsa beni aydınlatabilirsiniz Teşekkürler 🧗‍♂️🙏
Hollowood ve Türk filmleri arasındaki farklar neler?
6
0
Görüşünü yaz