The Hundred (The100) FİNAL?

Xaviesh
  • DİKKAT SPOİLER İÇERİR, İZLEMEYEN VEYA HENÜZ BİTİRMEYENLER OKUMASIN❗️
Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki çoğu kişi sonları beğenmemiş ama bence güzeldi. Bilim de epey girmişti araya ve tüm olayların sırrı sonlarda çözülmüştü. Son sezon bence zaten planlıydı çünkü her şey birbiriyle uyuşuyor. A. L. I. E sırları da, Madi‘nin gördükleri de, “Küllerimizden doğacağız” repliği de... Ama bazı hatalar var. Şu evrenler veya gezegenler arası dakika hataları. Hem oradaki 6 yıl burda 1 dakika diyorlar hem de oradaki 6 yıl buradaki birkaç gün oluyor. Ve Octavia orada 10 veya + sene yaşasa da anında o yeşil şeyden yani Skyring’den geri çıkıyor. Senctum’da birkaç saniye ediyor. Ama birdahakinde zaman kavramı daha farklı olmuştu. İkinci kez gittiklerinde daha geç gelmişlerdi ama daha az yıl geçirmişlerdi Skyring’de. Aman neyse bu hata çok da göze batmıyor sanırım. Yine de mantık hataları artıyor. Mesela Echo, Bellamy öldü zannettiği için adam öldürüyor ama Clarke gelip onu öldürdüğü zaman zaten o benim için ölmüştü diyor. İlginç bence yaa. Tamam hani değişti haklılar falan ama Bell de haklıydı. Sonuçta gerçekten de Işık olacaklardı, sadece savaş konusunda yanılıyordu. Yine de bir kitap için Clarke’nin Dünyada iken her gün telsizle aradığı adamı sırf bir defter için öldürmesi de ne bileyim. Evet defter önemliydi ama ulan madem defteri yanında almayacaksın, o zaman neden öldürürsün ki Bell’i. Hadi onu da geçtim neden tam kalbinden vuruyorsun en yakınlarından birini. Madem amacın engellemek, neden bacağından vurmuyorsun aga. Hadi bak bunu da geçelim, değiştiği için onu vurdu diyelim. Ama Bell, Josephine; Clarke’ın vücudunu ele geçirdiğinde bunu anlamıştı. Terslik seziyordu çocuk ve engel olmaya çalışıyordu. Direkt öldürmemişti Clarke’i. Yaşadığını öğrenince onu kurtarmaya çalışmıştı. Ay gene sinirlendim. Bellarke shipliyordum, bırak sevgili olmayı kız çocuğu öldürdü lan. Bir de Octavia da abisini öldürmesine rağmen neredeyse hiç tepki vermeden yas bile tutmadan Clarke’a sarıldı. Daha öncesinde böyle bir şey olsa etrafı yıkardı. Nedense sonlarda mantık hataları çok artıyor ve karakterler tamamen değişmiş gibiler. Gezegenlerden geçe geçe DNA’ları mı bozuldu bunların. Neyse. Madi iyi kız tamam Clarke ile araları iyi falan da, sırf kızın komutan olduğu öğrenilmesin diye en yakın olduğun kişi dahil onlarca insanı da öldürmek, ne bileyim. Al kızı git kardeşim öldürmek zorunda mıydın? Her gezegene sıçtığınız yetmiyormuş gibi. Zaten herkesin yerlerine kondunuz. Evet arkadaşlar öfkemi kustum. Ama seneryo mantık hataları hariç iyiydi. Hele Becca’nın sırlarının çözülmesi ve eski bölümlerde verilen detayların sonlarda çözülmesi falan süperdi. Ama biraz salmış gibilerdi. Sanki direkt bitsin de gidelim modu gibiydi. Gereksiz ölümler veya öldürülmeyenler, kişilerin karakterlerinin değişmesi vs. Ama değişmeseydi muhtemelen 8. Sezona kadar devam ederdi. Yine de daha iyisini yaparlardı keşke aceleye getirmeselerdi. Her neyse sizin de yorumlarınızı beklerim. “May we meet again.”
The Hundred (The100) FİNAL?
2
3
Görüşünü yaz