En sevdiğiniz sinema film yönetmeni kimdir?

AkrepburcuErkegii07
Sinema, bir sanatsal üretimdir. Sinemacının yani yönetmenin dünya görüşünü, derdini anlattığı bir anlatım aracıdır. Sinemayı çok merak eden biri olarak şunu keşfettim:

Yönetmenler, sinema sanatının tüm sanatları kapsaması sebebiyle çok derin, çok bilgili, çok tutkulu kişilerdir.

Woody Allen'dan Alfred Hitchcock'a, Steven Spielberg'ten Tarkosvki'ye kadar yelpaze geniş... En beğendiğim yönetmen: Martin Scorsese.

En sevdiğiniz sinema film yönetmeni kimdir?