Hayatta Kalma Temalı Soluksuz İzleyeceğiniz 3 Film!

DorothyBabe

Merhabalar Herkese!🎬🍿

Tek solukta izlemelik, kaliteli hayatta kalma temalı filmi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bugün size bu konseptte 3 film önerisiyle geldim. Şimdiden herkese iyi seyirler!

1. Apokalipto

Imdb:7.8
Imdb:7.8

2006 yapımlı Apokalipto filmini çok küçük yaşta izlemiş ve yıllarca adını aramıştım. Son ana kadar temposunu düşürmüyor!

Konu:

Maya halkı köylerinde gayet huzurlu ve normal bir hayat yaşamaktadır. Ta ki bir kabilenin askerleri köylerine saldırana kadar. Köylerine saldıran askerler erkekleri kurban etmek, kadınları da köle olarak satmak için insanları kaçırır. Filmin ana karakteri ise, hamile karısını ve oğlunu kendi yardımı olmadan çıkamayacakları bir yerde saklayıp, geri döneceğine ve onları kurtaracağına dair söz verir.

Ana karakter Jaguar Pençesi, bu askerlerle beraber onların esiri olarak yola çıkar. Hamile karısını ve oğlunu, bulundukları yerden zamanında kurtarmak için canını tehlikeye atıp savaşmaktan geri durmayacaktır.

2. Fall (Düşüş)

Imdb: 6.4
Imdb: 6.4

Fall yani Türkçe ismiyle Düşüş filminin, hak ettiğinden daha düşük bir IMDB puanı olduğunu söyleyebilirim. 2022 yapımlı bu film kesinlikle beklentinizi karşılayacak.

Konu:

Becky ve Hunter maceracı, çok yakın iki kız arkadaşlar. Film; Becky, kocası Dan ve en yakın arkadaşı Hunter'ın dağ tırmanışı sahnesiyle başlıyor. Çok geçmeden Dan, bir kaza sonucu epeyce yükseklikten aşağı düşerek hayatını kaybediyor.

Kocasının ölümünden sonra Becky ağır bir depresyon sürecine giriyor. Hunter ise bir senenin sonunda en yakın arkadaşının kapısını çalıp onu tekrardan tırmanmaya ikna ediyor. Hedeflerinde ise 2000 fit yüksekliğindeki eski bir telefon kulesi var. Kimseye haber vermeden kuleye tırmanan iki kız, yukarı çıktıktan sonra merdivenin kırılmasıyla telefonun dahi çekmediği, çölün ortasındaki kulede mahsur kalıyor. Bu saatten sonra ikiliyi zor bir hayatta kalma mücadelesi bekliyor.

3. Nowhere

Imdb: 6.4
Imdb: 6.4

2023 İspanyol yapımı Nowhere filminin birçok kişiyi gözyaşlarına boğduğu iddia ediliyor!

Konu:

Hamilelerin, çocukların ve yaşlıların öldürüldüğü, savaş halinde olan bir ülkeden sevgilisiyle beraber kaçmak isteyen karnı burnunda Mia, gemiye yüklenmek üzere duran bir konteynerın içine saklanmak zorunda kalıyor. Saklandığı konteyner ise bir fırtınanın ardından denize sürükleniyor. Bunun üzerine Mia, bebeğini ve kendisini kurtarmak için denizin ortasında sıkışıp kaldığı bu konteynerda hayatta kalma savaşı vermek zorunda kalıyor.

Umarım filmleri beğenirsiniz!🌸

Hayatta Kalma Temalı Soluksuz İzleyeceğiniz 3 Film!
31 Cevap