Türkiye'nin En İyi 5 Dizisi

pabloescobarmedellin

Sizler için, Türkiye'nin en iyi 5 dizisini sıraladım.

1- İçerde

Türkiyenin En İyi 5 Dizisi

Polis Akademisini 1. Olarak bitiren Sarp Yılmaz (Çağatay Ulusoy) ve Polis Akademisini 2. Olarak bitiren Mert Karadağ (Aras Bulut İynemli), birbirlerinden habersiz iki kardeştirler. Sarp Yılmaz, Organize Suçlarla Mücadele Müdürü Yusuf Kaya'nın emriyle, Kabapçı Celal namıyla tanınan mafya babası Celal Duman'ın çetesine yerleştirilir. Sarp, hem ailesini dağıtan Celal Duman'ı hapis'e attırmaya çalışırken, hem de yıllar önce kaybettiği kardeşini ( Mert Karadağ ) bulmaya çalışır.

Tür: Polisiye - Aksiyon

2- Behzat Ç.

Türkiyenin En İyi 5 Dizisi

Ankara'da geçen bir polis hikayesini anlatıyor. Cinayet Büro'da görev yapan Behzat Ç ve ekibinin, cinayetleri çözmesini ve onların hayatlarını anlatan güzel bir dizi.

Tür: Polisiye - aksiyon

3- Leyla ile Mecnun

Türkiyenin En İyi 5 Dizisi

Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, ailelerinin ”Doğar doğmaz birbirlerini buldular” demesi üzerine, beşik kertmesi yapılır. İsimlerini de, dillere destan olan Leyla ve Mecnun aşkından alır. Yıllar sonra, Mecnun'a, Leyla'yı istemeye giderler. Mecnun, ilk başta karşı çıksa da, Leyla'yı görünce aşık olur ve hikaye bu şekilde ilerler. Bakalım, sonunda kavuşacaklar mı?

Tür: Absürt komedi

4- Ezel

Türkiyenin En İyi 5 Dizisi

Ömer adında bir genç, askerden döndükten sonra, arkadaşları ve sevdiği kadın tarafından ihanete uğrayarak cezaevine atılır. Ömer, hapishanede, Ramiz Karaeski isimli bir kabadayı ile karşılaşır. Ramiz dayı, Ömer'i kendi oğlu gibi sever ve kollar. Ona her şeyi öğretir, talebesi yapar. Bir gün cezaevinde isyan çıkar ve o arbedede, Ömer, yüzünden yaralanır. Öldü süsü verilerek cezaevinden çıkar ve estetik operasyon geçirerek Ezel olur. Yıllar sonra Ömer, o 3 hainden intikamını almak için planlar yapar ve hikaye bu şekilde ilerler. Bakalım, sonunda Ömer - Ezel, o çok istediği intikamı alabilecek mi?

İhanet onları ayırdı, intikam birleştirecek.

Tür: Aksiyon - Drama

Ve geldik listenin son numarasına...

5- Kurtlar Vadisi

Türkiyenin En İyi 5 Dizisi

KGT isimli bir teşkilatın 1 numaralı ajanı olan Ali Candan, hocası olan Aslan Akbey tarafından, Kosova'dan, Türkiye'ye çağırılır. Ali Candan, estetik operasyon geçirip, Polat Alemdar olur. Polat Alemdar adıyla, mafyanın içine sızıp, en tepede olan Kurtlar Konseyi'ni ( - ki bu konsey, Türkiye Milli Geliri'nin yarısı kadar olan paraya hükmetmektedir.) çökertmeye çalışır. Ailesi ve sevenleri Ali Candan'ı öldü bilip yasını tutarken, Ali Candan, Polat Alemdar adıyla, sevdiklerinden uzakta, (aslında pek de uzak sayılmaz ), mafyanın içinde vatanı için mücadele verir. Bu mücadeleyi verirken, hiç bilmediği şeylerle karşılaşır. Bakalım, sonunda Polat Alemdar, kendisini yetiştiren devlete borcunu ödeyebilecek mi? Evet, borç. Bilmediği kısım da orası. Ama spoiler veremem. :) Soluksuz izleyeceğiniz bir dizi.

Tür: Derin devlet - Mafya - Politika

Hepsi birbirinden güzel olan 5 diziyi sıraladım. Umarım, beğenirsiniz. Sağlıcakla kalın. <3

Türkiye'nin En İyi 5 Dizisi
10 Cevap