İzliyor 13 gü

İnzivaya Çekilen Yazarları Konu Alan 2 Gerilim Filmi Öneriyorum!

DorothyBabe

Merhabalar herkese🎥🍿

Son zamanlarda ilham bulmak konusunda sıkıntılı olan bir yazar; ormanın ortasında, iki katlı evinde inzivaya çekiliyorsa tam da gerilim filmi için uygun ortam hazırlıyor demektir.

Sizlere bu konseptte izleyip beğendiklerim arasından 2 Gerilim filmi önermek istiyorum.

Secret Window (Gizli Pencere)

Imdb: 6.5
Imdb: 6.5

2004 yapımı Johnny Depp'in başrolde olduğu film; aynı zamanda Korku&Gerilim ustası Stephen King'in hikayesinden uyarlama.

Mort Rainey, yazdığı romanlarla tanınan bir yazardır. 10 yıllık karısı Amy'nin kendisini aldattığını öğrendikten sonra depresyona girer ve her şeyi geride bırakıp bir göl evine taşınır. Hayatı son zamanlarda karmaşık olan Mort'un kapısını bir gün gizemli bir adam çalar.

İnzivaya Çekilen Yazarları Konu Alan 2 Gerilim Filmi Öneriyorum!

Kendisini John Shooter olarak tanıtan adam, Mort'u kendi hikayesini çalmakla suçlar. İddiasına göre Mort Rainey'nin yazdığı "Gizli Pencere" isimli roman, aslında bu adamın yayımlamadığı eseridir.

Rainey, başlarda çok önemseme de gitgide karşısındaki adamın bir tehdit olduğunu fark etmeye başlar.

Hush (Sessiz)

Imdb: 6.6
Imdb: 6.6

Maddie isimli sağır ve dilsiz bir kadın, yeni romanı üzerinde çalışmak için ormanda bir evde yaşamaya başlar. Bir akşam otururken kendisine, evin içindeki fotoğrafları gönderilmeye başlanır. Güvenliğinden endişe eden Maddie, çok geçmeden dışarıda kendisini izleyen maskeli bir katille karşılaşır.

Kimseden yardım isteyemeyen kadın, kendisini bu adama karşı savunmak zorundadır. Filmin temposu bir an bile durmuyor diyebilirim!

Şimdiden keyifli seyirler 🌸

İnzivaya Çekilen Yazarları Konu Alan 2 Gerilim Filmi Öneriyorum!
42 Görüş