İzliyor 2 ay

İblis'in Alışagelmişten Farklı Yollarla Musallat Olduğu 3 Korku Filmi Önerim!

DorothyBabe

Merhabalar herkese!🎥🍿

Başlık biraz ilginç farkındayım. Sanırım daha uygununu bulamadım 😊

Bugün sizlere şeytanın insanlara enteresan yollarla musallat olduğu 3 tane korku filmi önermek istiyorum.

It Follows (Peşimdeki Şeytan)

Imdb:7.0
Imdb:7.0

Korku sever herkesin bu filmi izlemesi gerektiğini düşünüyorum. 2015 yılında vizyona giren filmin, 6 ayrı ödülü de var.

Konu:

19 yaşında genç bir kız olan Jay, bir gece yeni sevgilisiyle birlikte olur. Her şey tatlı, masum ve romantik gibi başlasa da ilişki sonrasında sevgilisi ona bir itirafta bulunur. Peşinde kendisini öldürmek isteyen bir şeytan olduğunu ve ilişki yoluyla geçtiğini, dolayısıyla da artık Jay'in peşinde olduğunu söyler. Çok yavaş yürüdüğünü ve herhangi birinin kılığında kendisini takip edeceğini ve kaçması gerektiğini de sıkı sıkı tembihler.

Bunun üzerine adeta bir travma geçiren genç kız soluğu derhal arkadaşlarının yanında alır. Bu saatten sonra bu iblisten kurtulmanın bir yolunu aramaya başlarlar.

Countdown

Imdb: 5.4
Imdb: 5.4

Baş rolünde You dizisindeki yılışık yılışık konuşma tarzından tanıdığımız Elizabeth Lail olduğu için bu filme biraz ön yargılı yaklaşsam da, izledikten sonra bu filmde gayet normal bir ses tonuyla konuştuğunu görüp ön yargımı kırmıştım :d

Konu:

Bir hastanede çalışan hemşire, hastalarından biri sayesinde Countdown isminde, insanların ölüm tarihlerini bilen bir uygulama olduğunu öğrenir. Başlarda her ne kadar saçma bulsa da sonunda kendisi de uygulamayı yükler. Uygulama ona 3 günlük ömrü kaldığını gösterse de sallamaz fakat kendisini takip eden bir şeyler olduğunu fark edince kurtulmanın yollarını arar. Uygulamayı silmeye çalışsa da başaramaz.

Smile (Gülümse)

İblisin Alışagelmişten Farklı Yollarla Musallat Olduğu 3 Korku Filmi Önerim!

2022 yapımı Smile filmini duymayan yoktur sanırım. Baştan uyarayım; bu film bol bol jumpscare içeriyor. Söylemedi olmasın sonra🤭

Konu:

Rose isminde bir psikiyatrist kendisine gülümseyen insanlar gördüğünü söyleyen bir hastasıyla tanışır. Hastası kimsenin ona inanmadığını ama bir süredir peşinde bir iblis olduğunu iddia eder ve daha sonra doktorun gözü önünde intihar eder.

Bu olaydan çok etkilenen Rose, bir süre sonra tıpkı hastası gibi gülümseyen insanlar görmeye başlar. Ayrıca tuhaflıklar da bununla bitmez.

Şimdiden keyifli izlemeler dostlar🌸

İblis'in Alışagelmişten Farklı Yollarla Musallat Olduğu 3 Korku Filmi Önerim!
20 Cevap