İzliyor 1 ay

Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

Wheeinthemood m

Merhaba,

Saotome Mary
Saotome Mary

Bu Bence'mde size favori animelerimi önereceğim. Bazı çok kaliteli animeleri henüz izleyemediğim için listeye koyamadım. Anime izlemeye yeni başlamadım ama çok yavaş izliyorum. Favori animelerinizi yazarsanız sevinirim. Bunlar benim kişisel düşüncelerim umarım beğenirsiniz. Sıralama rastgeledir.

Death Note

Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

İlk izlediğim anime. Hem mangasını okumuş hem de animesini izlemiş biri olarak söylüyorum ki benim için en iyi animelerden biri. Kısaca anlatmak gerekirse Lise son öğrencisi Light Death note adında bir defter bulur. Bunu adaleti getirmek için kullanır. Ancak Light yani Kira'nın adalet olmadığını düşünenlerden biri vardır. Bu kişilerden birisi de L. Animede bir sürü olaylar olurken Shinigami yani ölüm meleği olan Ryuk elmasını yerken keyifle izliyor.

Uyarı: Filmini İzlemeyin!

Kakegurui

Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

Kakegurui ilk izlediğim animelerden biridir. Favori animem diyebilirim. Kakegurui live action ve animesini izledim. Kakegurui twin gelecek 4 ağustosta sabırsızlıkla bekliyorum. Kısaca anlatmak gerekirse Hyakkaou akademisine (Kumar akademisi) (Bu okulda her şey kumar becerisidir) Yumeko Jabami adlı biri gelir. Ve tüm akademi karmaşıklaşmaya başlar. Çünkü Yumeko'nun inanılmaz bir kumar becerisi vardır. Neyse daha fazla spoiler vermeyeyim. Ama mutlaka izleyin.

Seraph of the End

Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

Seraph of the end beni en çok etkileyen animelerden biri. Bilmiyorum bu animesini izlerken ya da mangasını okurken çok duygusallaştım ağladım falan beni baya bir etkiledi. Mikayuu sahneleri özellikle de. Animeyi özetlemek gerekirse Mikaela ve Yuichiro (Kısaca Mika ve Yuu) bir yetimhanede kalıyordur. Ancak 13 yaşın altını etkileyen bir virüs ortaya çıkar ve yetimhanedeki çocukları kendi şehirlerine götürmeye çalışır. Yuu ve ailesi burdan kaçmaya çalışırken öldürülür. Yuu kaçmayı başarır. Yeni edindiği ailesi ile yaşamaya devam eder.

Saiki K.

Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

En eğlenceli animelerden biri diyebilirim. Bu animeyi izlerken sürekli güldüm ve sürekli canım kahveli jöle çekti. Bu animenin ana karakteri olan Saiki Kusuo psişik güçlere sahip. Örnek vermek gerekirse ışınlanma. Bir sürü gücü var aslında animeyi izleyince öğrenirsiniz. Animede Kusuo ailesi ve arkadaşları ile uğraşıyor. İnsanlarla uğraşmaktan nefret ediyor ve sıradan olmak istiyor. En sevdiği şey tabi ki kahveli jöle.

My Hero Academia

Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

Biraz gereksiz uzun bir anime ancak benim gerçekten hoşuma gidiyor. My hero academia da my villain academia da çok güzel bence. Kısaca anlatmak gerekirse Dünya'da özgünlük adı verilen güçler ortaya çıkıyor. Ve bu özgünlükler Dünya'nın yüzde sekseninde var. Ancak barışın sembolü All Might hayranı olan Midoriya İzuku'da özgünlük yok. İzuku'nun hayali UA'de okuyarak kahraman olmaktır. Animenin konusu bu.

Spy x Family

Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

Seslendirmeleri, çizimleri ve ana karakterleri mükemmel olan bir anime. Sırf Anya'nın tatlılığı için bile izlenebilecek bir anime bana göre. Kısaca Loid Forger bir casustur ve Dünya'yı kurtarmak için görevi tamamlamak zorundadır. Görevin birinci adımı aile kurmaktır. Loid yetimhaneden Anya'yı evlat edinir ve bir süre sonra Yor ile evlenir. Yor bir suikastçıdır. Anya'nın ise zihin okuma özelliği vardır.

Attack On Titan

Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

Henüz başlarında olduğum bir anime. Hoşuma gitti yavaş yavaş sarmaya başladı bu anime. Bitireceğim umarım aralara hep başka animeler giriyor. Özetle bir grup insan yüksek duvarların arasında yaşıyor. Duvarların sebebi devlerden korunmak. Uzun bir süredir bu duvarlar yıkılmamıştır ancak Eren ve üvey kardeşi Mikasa devlerin saldırısına şahit olurlar. Eren keşif birliğine katılmak ister ve katılır.

Demon Slayer

Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

En başlarda aşırı sarmamıştı ancak bu aralar hoşuma gitmeye başladı tabi ki de daha bitirmedim. Kısaca anlatmak gerekirse Tanjiro'nun ailesi iblisler tarafından öldürülür ve kız kardeşi Nezuko bir iblise dönüşür. Tanjiro ailesinin intikamını almak amacı ile iblis keser olmak ister. İblis keser olmaya çalışırken kız kardeşi Nezuko'yu yanından ayırmaz.

Naruto

Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri

Öncelikle Naruto ve Hinata aşırı tatlı. Zaten kesinlikle adını duymuşsunuzdur ama listeye eklemek istedim. Animesini bitirmedim bu aralar mangasını okumaya başladım. Ninja eğitimi alan Naruto en başlarda çok iyi kullanamaz gücünü. Notları pek iyi değildir. Ayrıca köydekiler tarafından sevilmez bunun nedeni ise bu köye daha önceleri dokuz kuyruklu tilki saldırmıştır. Bu şeytan dokuz kuyruklu tilki Naruto'nun içinde hapsolmuştur. Anime Naruto'nun maceralarını anlatır.

Bence'yi aşırı uzatmak istemedim. Bu yüzden bu kadar animeyi koydum listeye. Tekrar söyleyeyim sıralamanın önemi yok. Görüşmek üzereee. #Soojin #Jende #Anime

Yeni Başlayanlar İçin Anime Önerileri
27
14
Görüşünü yaz
14Kız Görüşü
27Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1427
 • benkendall

  Yeni başlayanlara Naruto önermezdim ben olsam çünkü serisi olan bir dizi ve Boruto'yu dahil etmesek 720 bölüm içeriyor. Spoiler yemeden bitirmek imkansız. Filler ve her bölümde yer alan flashbackler can sıkabilir animeyi bırakabilirler alışamadan ama diğer çerezlik olanlar güzel diziler. Kakegurui, Spy x Family, Death Note, Demon ve AOT ben de izledim. Bunlar dışında Hunter x Hunter da izlenebilecek az bölümlü kısa animelerdendir. Ellerine sağlık.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Helix8233

  Lütfen Naruto ile başlamayın. Daha iyisi olmadığı için sıkıntı çekersiniz.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • IXARESXI

  Kısa ve etkili ile başlayalım jujutsu no kaisen diyebiliriz

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • MecaziAdam

  Atack on Titan bende izlicem bende dovuslu bi anime oneriyim Baki Baki Hanma diye de var mutlaka izleyin derim

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Bt74ever

  Hiç anime izlememis ama izlemek isteyen ben için çok iyi bir bence olmuş. Ellerine sağlık. 💫😊

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • HardChoice

  Teşekkürler ama hiç ilgi alanım değil. Ben en fazla pokemon ve avatar izlerim. 😅

  Sevdim 2 Kişi
  Yorumla
 • kilicbk

  Emeğine sağlık. Demon slayer ve narutonun tamamnı izledim. emeğine sağlık

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • SasukeGaara

  naruto çocukluğum çok seviyorum wagattadattebayo

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • demirasker

  Attack on titan her bölümünde mental sağlığımı bir kenara bırakıyordum :D

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • misbethy

  AY aradığım konu buydu evet evet evettt bayılldımmm

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • cheekystaff

  Naruto candır. Hemen hemen yazdıklarının hepsini izledim. Ama narutonun yeri ayrıdır bende. Şimdi otursam baştan izlerim yüzlerce bölümü

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Desuyonee

  Death Note, Attack on Titan, My Hero Academy ve Kakegurui. Bu önerilerine katılıyorum ama diğerlerine katılmıyorum.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Osanadeligibiaşık

  Çok güzel bi bence olmuş Madame 🤓. Anime hiç bitmeyecek bir tutkudur. 😍. Bunu bir gün bütün dünyanın anlamasını diliyorum. 😄. Ayrıca bu eşsiz benceyi yazan parmaklarınızdan öpeeyorum çok efenim😙😇

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • berkatak

  bleach xhunterx ekleyelim bunlaraaa

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Güzel çalışma eline sağlık.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • eskici49

  Öneriler için teşekkürler 😊😇

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • KIZILİNKA

  Naruto o benim aşkım

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Sevdamdın_sen

  Güzel bence emeğine sağlık

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Çok güzel bir içerik olmuş

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
 • Daha Fazla (21)
YÜKLENİYOR...