Aşk-ı Memnu Dizisi Yeniden Çekilirse Karakterleri Oynaması Gereken Ünlü Oyuncular!

Gizli Üye

Bence dizi yeniden yapılırsa kitaba sadık kalarak bir dönem dizisi olmalı.

Benim oyuncu seçimlerim bunlar.

1. Bihter

Bihter: Merve Boluğur
Bihter: Merve Boluğur

Kitaptaki Bihter beyaz tenli, siyah saçlı aşırı güzel ve kendini çok beğenmiş bir kadın. Aynaya karşı kendisine aşık olduğu bir sahnesi var. Ayrıca kitapta Bihter, Behlül'ü zorla sevmeye çalışıyor ama aslında sevmiyor. Adnan'la başka bir koca bulamadığı için evleniyor ve sonra pişman olup aşk yaşamak istiyor. Etrafında başka bir erkek olmadığı için Behlül'ü seçiyor. İntihar da Behlül için değil yasak ilişkisi öğrenilince başka bir çaresi bulunmadığı için çok aniden ediyor.

2. Behlül

Behlül: Engin Öztürk
Behlül: Engin Öztürk

Merve ve Engin aralarında şahane bir kimya var. Kitapta Behlül yakışıklı bir adam ama Kıvanç Tatlıtuğ kadar aşırı yakışıklı değil. Kendisi çapkın bir adam ve kadınları bahçedeki çiçeklerle kıyaslıyor. Bihter'i sevdiğini sanıyor ama sonra ondan yorulup küçük kuzeni Nihal'le evlenmek istiyor. Bihter intihar etmeden önce evden bir daha dönmemek üzere kaçıyor.

3. Nihal

Nihal: Farah Zeynep Abdullah
Nihal: Farah Zeynep Abdullah

İşte benim favorim kız. Gerçi Nihal kitapta çok genç bir kız ve kitabın sonunda sadece 15 yaşında ama Farah'tan daha uygun bir oyuncu bulamadım. Ben şahsen kitabı eski TRT Aşk-ı Memnu dizisinde Nihal'i canlandıran Itır Esen'i hayal ederek okuyorum çünkü ondan daha iyi bir Nihal olamaz bence ama günümüzdeki oyunculardan Farah'ı seçtim. Nihal kitapta sarışın ve garip bir güzelliğe sahip olan zarif ve naif bir kız. Nihal aslında çok akıllı ve ne istediğini bilen bir karakter. Behlül'e aşık değil ve hiç evlenmek istemiyor. Behlül onu bir nevi kendisiyle evlenmek için zorluyor ama sonra Nihal da onu sevmediği halde bile olsa kabul ediyor.

Babasına çok bağlı ve onu Bihter'den kıskanıyor. Çok dramatik bir kız. Nişanlısı Behlül ve Bihter'in ilişkilerini keşfedince seviniyor çünkü bu onun gözünde babasından onu üzmek için bir nevi intikamdır.

4. Adnan

Adnan: Mehmet Özgür
Adnan: Mehmet Özgür

Adnan 50 yaşındaki zengin bir adam. Aslında iyi bir baba değil. Evlenmeden önce çocuklarıyla ilgileniyor ama sonra bütün sorumluluğu Bihter'e bırakmak istiyor. Nihal'den uzaklaşmak için onun üzülmesini bile göze alıyor. Bihter'in onu istemediğini bile bile onunla birlikte olmak istiyor ama yine de dizideki Adnan gibi ona tecavüz etmiyor. Biraz uysal ama çok da değil.

5. Peyker

Peyker: Gülcan Arslan
Peyker: Gülcan Arslan

Bihter kadar güzel olmamasına rağmen güzel bir kumral kız. Behlül'le ilişkisi yok ama Behlül onunla flört etmeye çalışıyor o da biraz karşılık veriyor ama işler ciddileşmeden önce kendisini durduruyor. Sevdiği için değil Bihter gibi koca zor bulmuş olduğu için Nihat'la evlendi ve normal bir hayat yaşamak istiyor. Bihter'e de kocamla onu aldatmak için evlenmedim diyor.

Beşir ve Firdevs için hiç kimseyi bulamadım.

Beşir siyahi ve güzel bir adamdır. Nihal'i çok seviyor ve onunla birlikte büyümüş. Adnan onun umurunda bile değil ve Bihter ve Behlül ilişkisini herkese Nihal'in hayatı mahvolmasın diye anlatıyor. Nihal ve Beşir'in ilişkisi biraz karışık. Nihal Beşir'i çok sevdiği bir köpek gibi görüyor Beşir de Nihal'in istediği her şey yapmak ister sadece onu mutlu görmek ister. Onun Nihal'e olan sevgisinin romantik olduğu da belli değil.

Firdevs eskiden çok güzel olan yaşlanmış bir kadın ama hala kendisini genç sanıyor. Saçları sarıya boyanmış. Kızlarını rakipleri olarak görüyor. Diziden fazla farklı değil.

Aşk-ı Memnu Dizisi Yeniden Çekilirse Karakterleri Oynaması Gereken Ünlü Oyuncular!
18
12
Görüşünü yaz
12Kız Görüşü
18Erkek Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • YourName333

  Aşk-ı Memnu kitabını keyifle okumuş biriyim, dizisini de izledim. Dizidekinden farklı kesitler var kitapta, Nihal'ın, Matmazel'in, Adnan yahut Behlül'ün tanımlamaları çok daha farklıydı... Sanırım medyaya geçişte böyle farklılıkları uygun görmüşler, bilemiyorum. Nereden baksak efsane bir eser...

  Tekrar çekilirse, Bihter rolünde Merve Boloğur mükemmel olacaktır, hele ki o duygusal geçişleri yaşayarak oynayacağından eminim. Behlül rolündeki kişinin Mehmet Günsür olmasını dilerim mesela, Adnan beyi Uğur Yücel (kilo vermesi şart) oynayabilir, Nihal kesinlikle Farah Zeynep Abdullah olabilir, Peyker'i Evrim Akın, Matmazel'i Mine Tugay ve Firdevs'i Demet Akbağ oynayabilir...

  Bu oyuncularla bir dizi olur mu, sanmam, bütçe yetmez sanırım. Ama arada aklıma geliyor, kitabını okurken de defalarca düşündüm '' bu rolde kim oynayabilir?'' diye, kafamda kadro buna benzerdi hep...

  Yorumla
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1117
 • kalphan

  Orijinal kadroyu çok seviyorum ama şimdi kitaba sadık bir Aşkı Memnuyu merak ettim. Oyuncu seçimlerin Merve Boluğur hariç iyi. Bence Bihteri Deniz Çakır oynamalı hem daha güzel hem daha iyi bir oyuncu. Yaprak Dökümü izlerken hep Deniz Çakırdan nasıl bir Bihter olur acaba diye merak ediyordum.

  Sevdim 1 Kişi
  Yorumla
  • Gizli Üye

   Deniz Çakır benim en sevdiğim Türk oyuncu ve benim hayalimdeki Bihter (ne tesadüf) ama artık yaşlanmış. Bihter kitapta gencecik bir kadın.

 • HardChoice

  Bu oyuncu kadrosunu hiç beğenmedim :D zevkler...

  Sevdim 3 Kişi
  Yorumla
 • denizaşığı071619

  Evet güzelmiş özellikle merve boluğur tam Bihter olurmuş gercekten. Ama mehmet özgür yerine Mehmet usta daha iyi olur bence

  Yorumla
 • MecaziAdam

  Tam karakterlerine gore secmissin bence eline saglik

  Yorumla
 • 😅 bence zirvede öyle olduğu gibi bıraksınlar.

  Yorumla
 • KingNothing01

  Bence yeniden çekilmesine hiç gerek yok oldukça güzel çekildi zaten

  Yorumla
 • değişiklikolsunn

  Çok tutmuş bir diziyi tekrar çekmek banamantıklı gelmiyor. Bence dizi tutmasaydı belki olabilirdi

  Yorumla
 • Neyse1900

  Seçimlerin fena değil, ama benim için

  suanki aski memnunun daha iyisi çekilemez heralde. Oyuncular tek tek hepsi efsane.

  Yorumla
 • Boavistaa

  Keyifli ve güzel bir Bence olmuş :)

  Yorumla
 • seçmler güzel

  Yorumla
 • IAmarPresterAen

  Faydalı bilgiler

  Yorumla
 • eskici49

  Hiç izlemedim tahminimde yok bu yönden

  Yorumla
 • arasreis02

  Başarılı

  Yorumla
 • Elinize sağlık

  Yorumla
 • Mrtol1453

  bence gâyet güzel seçimler

  Yorumla
 • xll0606

  eline sağlık

  Yorumla
 • SwordOfDemocles

  Berbat bir diziydi tekrar mı çekilecekmiş

  Yorumla
 • Barış_LonelyForever

  Faydalı bir bence olmuş.

  Yorumla
 • Hadiyani

  İzlediğim dizi

  Yorumla
 • Cnkyn

  Olmasın

  Yorumla
 • Daha Fazla (8)
YÜKLENİYOR...