Anime Severler Buraya! Nexflix'te İzleyebileceğiniz En Çarpıcı 5 Animeyi Sizler İçin Derledim

aybuşeydeğilmiben

Herkese selamm :)

Aramızdaki anime sevenlerin yakından bildiği, "ben animeye yeni başladım" diyenlerin ise muhtemelen duymadığı fakat bir Netflix kadar yakınınızda olan 5 animeyi sizler için izleyip anlattım, bakalım hangi animede kendinizi bulacaksınız, görelim ;)

Anime Severler Buraya! Nexflixte İzleyebileceğiniz En Çarpıcı 5 Animeyi Sizler İçin Derledim

Seinen ve Slice of Life Türlerini Sevenler İçin: 7 Seeds

7 Seeds
7 Seeds

Netflix yapımı bu animede dünyaya hızla yaklaşmakta olan küresel bir felaketten kurtulma planı olarak bilim insanları, insanlığın devamını sağlayabilmek amacıyla gruplar halinde insanlar seçerler. Bu farklı karakterler sahip olan insanların tek amacı ise bu yaşanan kıyamet sonrasında oluşan yeni dünya şartlarında hayatta kalmaya çalışmaktır.

Spor ve Shounen Türlerini Sevenler İçin: Kuroko No Basket - Kuroko’nun Basketbolu

Kuroko No Basket
Kuroko No Basket

Ortaokullar arası turnuvaların yıldız takımı olan 5 basketbol seven öğrenciden efsanevi beşli olarak bahsedilmektedir ve hiç bir rakipleri onları alt edemez. Ortaokul bitip liseye geçen bu yıldız oyuncuların her biri farklı liselerin basketbol takımlarına girip kendi okulları için kupayı hedeflemektedirler. Fakat kimsenin farkında olmadığı şey aslında ortaokuldan sonra dağılan bu yıldız oyuncular aslında 6 kişilik bir takımdır ve takımın 6. üyesi de aynı şekilde kupayı hedeflemektedir.

Shounen, Felsefe ve Mecha Türleri Sevenler İçin: Code Geass Lelouch of the Rebellion

Code Geass Lelouch of the Rebellion
Code Geass Lelouch of the Rebellion

Karşınızdaki kişiyi bir bakışınız ile hipnotize edip istediğinizi yaptırabilecek olsanız ne kadar ileri giderdiniz? Çizgiyi nerede çizerdiniz?

Seinen, Romantizm ve Okul Türlerini Sevenler İçin: Toradora!

Toradora!
Toradora!

Küçük Kaplan lakaplı tüm okula terör estiren kısa boylu bir lise öğrencisi kız olan Taiga’nın en değerli sırrını keşfeden Ryuji’nin içinizi ısıtacak hikayesi. Karakterlerimiz, birbirlerinin en yakın arkadaşlarına aşıktırlar ya da en azından başlangıçta böyle düşünmektedirler. Fakat birbirlerine yardımcı olmak için yola çıkan bu birbirine zıt 2 karakteri bambaşka bir kader beklemektedir.

Absürt Komedi Sevenler İçin: Gokudols (Back Street Girls)

Gokudols
Gokudols

Yakuzalıktan sıkılan mafya babası, en kabadayı, en serseri 3 adamının cinsiyetini değiştirterek “idol” denilen ponçik Japon pop şarkıcılarına dönüştürtüp müzik grubu kurar. Sahnede sevimlilikler yapmak zorunda gözüken genç kız bedenlerine hapsolmuş 3 yakuzanın hikayesi…

İzlediğim Netflix'teki animelerden ilgini hangisi çekti?

Anime Severler Buraya! Nexflix'te İzleyebileceğiniz En Çarpıcı 5 Animeyi Sizler İçin Derledim
45 Cevap