Bir Dost Tavsiyesi: Carnival Row

Mandarinia

Periler, insanlar, koç başlı Puck'lar, kurt adamlar, mistik gizemler, hiyerarşik düzen, kast sistemi, mültecilik ve karanlık bir güç tarafından işlenen seri cinayetler, aşk, tutku, isyan. Hepsini tek bir dizide toplayabilir miyiz? Bal gibi de toplarız. Valizinizi hazırlayın. Carnival Row yani Karnaval Sokağına gidiyoruz.

Bir Dost Tavsiyesi: Carnival Row

Bir "Peri" masalı. Ama bildiğimiz türden değil!

İnsan Amazon Prime Video üyesi olunca, dizilerini filmlerini izleyip bu güzellikleri başkalarının da keşfetmesini istiyor. Tabii, paylaşmayı seven biriyse.

Carnival Row, Amazon Prime'a ait orijinal yapımlardan biri. Fantastik birçok karakteri, 18-19. Yüzyıl Döneminin İngiltere'sine benzeyen The Burgue olarak tanıtılan bir ülkeye yerleştirmiş bir konu sunuyor.

Bir Dost Tavsiyesi: Carnival Row

Bununla kalmıyor arka planda da varlıkları ve değerli kaynakları için işgal edilmiş bir ülkeden kaçan envai çeşit fantastik karakterin mülteci olarak sığındığı ve insan hiyerarşisi altında ötekileştirildiği bir hikaye de veriyor.

Bir Dost Tavsiyesi: Carnival Row

Yetmiyor işin içine Orlando Bloom'u bir polis teşkilatındaki bir müfettiş, Cara Delevingne kızımızı da bir peri olarak sunuyor.

Bir Dost Tavsiyesi: Carnival Row

Bununla da kalmam diyor. İşin içine Puck olduğu için hor görünüp küçümsenen bir Koç Adam ile zengin bir ailenin kızı arasındaki çekişmeyi ve sonunda türler arasındaki aşkı da yerleştiriyor.

Bir Dost Tavsiyesi: Carnival Row

Bonus olarak da seri cinayetler, bir polisiye gerilim, siyasi çıkarlar, güç odaklı hesaplar, ihtiras dolu oyunlar, derin dostluklar, mistik olaylar hediye ediyor.

Bir Dost Tavsiyesi: Carnival Row

Ve tüm bunları tek sezon 8 bölüme sığdırmayı başarıyor.

Çok uzatmak istemiyorum. Saat geç oldu yarın erken kalkmam gerek. Tek sezon diye üzülmeyin dizi çoktan ikinci sezon onayını aldı, çekimler devam ediyor. Tahmini gelişi de seneye görünüyor. Bölümler 50 dakika ile 1 saat arası. Aheste aheste izleyin, tadını çıkarın. Bir çırpıda bitirirseniz üzülürsünüz.

Kamu spotunu da vereyim tam olsun:

Amazon dizi, film, belgesel, çizgi film, anime ve hızlı kargosundan faydalanmak için aylık 7,90 TL üyelik var. LOTR dizisi de yolda.

Dizinin fragmanını da paylaşayım tam olsun.

İyi seyirler...

Bir Dost Tavsiyesi: Carnival Row
36 Görüş