Dalgalı Saçları Kontrol Altında Tutmak Artık Çok Kolay, Belirsin Bukleler!
Kapat
İzliyor 1 ay

Soğuk, Çok Soğuk: Hafta Sonu İçin Birbirinden İlginç 5 Adet Kış Temalı Film Önerim Var

Funda_a

Herkese selam.. Evde film izlemeyi sevenler. Yani 'benden' olanlar.. Size Emre Altuğ şarkısı gibi 'sıcak, çok sıcak..' dediğimiz bu günlerde hem konusu, oyuncuları itibariyle çok ilginç, izlenesi, hem de kışın o en acı soğuğunda geçen içeriğiyle serinleten, hatta üşüten film önerilerim olacak..

İlk önerimle başlayalım bakalım. :)

1-) Leonardo DiCaprio'a Oscar ödülü getiren film: Diriliş

DiCaprionun Oscar alan filmi / The Revenant
DiCaprio'nun Oscar alan filmi / The Revenant

Kış temalı ilk film önerisi olarak düşündüğümde ilk aklıma gelen filmle başlamak istedim. Zira bu filmin farklı bir özelliği de var ki.. O da uzun yıllardır bir çok kez aday gösterilmesine rağmen Oscar alamamış olmasıyla Amerikan Sinema Endüstrisi ve izleyenler arasında ti ye alınan Leonardo DiCaprio'nun bu filmle ödüle ulaştı film olması..

DiCaprio ile beraber Tom Hardy gibi usta isimlerin yer aldığı Diriliş filmi 19. yüzyıl Amerika’sının gerilimini ve gizemini izleyicilerle paylaşıyor.

Soğuk, Çok Soğuk: Hafta Sonu İçin Birbirinden İlginç 5 Adet Kış Temalı Film Önerim Var

Filmin konusuna gelirsek kısaca bahsetmek isterim. DiCaprio İskoç kökenli avcı Hugh Glass’ı canlandırıyor. Hatta canlandırmak ne kelime, ete kemiğe büründürüyor. Çünkü Diriliş filmi en az efekt kullanılan filmlerinden biri ve çekilme şartları itibariyle sınırları zorlamış bir film olmasıyla da ayrı bir öneme sahip. Neyse efendim devam edecek olursak, Hugh Glass karakteri Dakota bölgesinde av sırasında ölümcül bir yara alır ve korkunç bir soğukta yola beraber çıktığı ekibi tarafından ölüme terk edilir.. Gerisi mi.. Baya baya iyi. Sürekli bir yaşam mücadelesi ve aynı zamanda hayatta kalıp kendisini ölüme terke edenlerden intikam alma iç güdüsü.

Bakın azıcık izlemeniz için fragmanı ekliyorum. Ne demek isteğimi anlayacaksınız..

DiCaprio'nun ete kemiğe büründürdüğü Glass, hem bilgisi hem de oğlunu öldüren Fitzgerald’a karşı duyduğu intikam arzusu sayesinde yaşama tutunmayı başaracak mı?

İzlemek isterseniz kolaylık olsun diye izleme kalitesi yüksek bir link bırakıyorum. .:)

Buradan izleyebilirsiniz. The Revenant / Diriliş

DiCaprio’ya yıllardır beklediği Oscar ödülünü getiren film, yayınlandığı günden beri muhteşem bir yankı uyandırmıştır. Fakat filmin bazı sahneleri hayvan saldırıları, cinayetler ve tecavüz gibi unsurlar barındırdığı için tepki toplamıştır.

2-) Alaska'nın soğukluğunu iliklerinizde hissedeceğiniz aksiyonu bol bir film: Gri Kurt / The Grey

Soğuk, Çok Soğuk: Hafta Sonu İçin Birbirinden İlginç 5 Adet Kış Temalı Film Önerim Var

Az önce anlattığım DiCaprio'nun filmine nazaran daha aksiyonu ve enerjisi bol, amma velakin konumuza uygun soğuğu zirvede bir kış temalı film. Gri Kurt. Orijinal adı The Grey olan filmde heyecan bir an olsun durmuyor ve hem aksiyon hem Alaska'nın o müthiş soğukluğu izlerken bile üşütüyor. Kendiniz izlerken bir buzdolabına aniden giriş yapmış gibi hissediyorsunuz.. Hatta buzdolabı ne kelime.. Derin dondurucu demek daha doğru olur.. :)

Size hemen şuraya bir fragman bırakıyorum..

Sinema severlerin kendisini 'Kimliksiz' filmi ile tanıyıp sevdiği Amerikalı aktör Liam Neeson başrolde.. Ünlü bir senarist, aynı zamanda yönetmen olan Joe Carnahan’a yazıp yönetmiş. Birlikte çalışmayı seven bu ikili demişler ki. Öyle bir film yapalım ki aksiyon, heyecan bir dakika bile eksik olmasın. Gizem olsun, macera olsun. Yaşam olsun ve tabi ki ölüm de olsun.. Başarmışlar mı? Bence evet.. Senin cevabın için linki şuraya bırakıyorum. .

Gri Kurt filmini buradan izleyebilirsin

Macera Alaska’da petrol sondajında çalışmak üzere görevlendirilen özel ekibin uçağının düşmesiyle başlıyor. Ekip lideri Ottway ve diğerleri kendilerini bir anda Alaska’nın soğuğunda ve ıssızlığında buluyorlar. Bu ekip hem hayatta kalabilmek için, hem de bölgedeki aç kurtlara yem olmamak için mücadele etmek zorunda. Asla aksiyonu düşmeyen bir yapım, izlerken siz de Alaska’nın soğuğu altında titriyorsunuz, ne olacağı ise asla belli değil. Sonu..? :)

3-) Bu filmin bazı sahneleri tepkiler üzerine kaldırılmış. Aynı zamanda sinema filmlerine konu olan ender ülkelerden birinde geçiyor. Ee mevzu bahis kış ise, zaten ülke o olmalı: Norveç'te yaşanan gerçek bir hikaye. 12 . Adam

Den 12 Mann
Den 12 Mann

KizlarSoruyor'da film önerilerinde bulunurken mutlaka kendi izlemiş olduğum filmleri seçiyorum ki o duyguyu vermek daha güzel oluyor. 12. Adam filmini bundan 3 ay önce izlediğimde çok etkilenmiş ve bir süre bu etkiden kurtulamamıştım. Filmin bazı sahneleri aşırı şiddet içerdiği için çıkarılmış. Amma velakin çıkarılmayan sahneleri bile dehşete düşürmeye yetmiş..

Bunun da fragmanını şuraya bırakıyorum.. Biraz ipucu edinin. .:)

Bilirsiniz Norveç Avrupa'nın en soğuk ülkelerinin başında gelir.. İşte bu ülke de konusu geçen ender filmlerden biri olmasına rağmen o soğuğu, yaşanan ızdırap ve çaresizlik ile beraber harmanlayıp çok güzel verebilmiş bir film..

Filmin konusuna gelince;

Eksi derecelerin altındaki Norveç soğuğunda Nazilerin eline düşen 12 askerin gerçek yaşam öyküsünü anlatan Norveç yapımı film, 2. Dünya Savaşı sırasında Alman işgali altındaki Norveç’i kurtarmak için İngiltere tarafından özel olarak görevlendirilen 12 askerin gerçek yaşanmış mücadelelerini anlatıyor.

'İzlenilesi' ve mutlaka önerdiğim kış temalı filmlerden biri.. Hem kış, hem..?

Gerisini izlemek isterseniz link.. Buyurun.

Mutlaka izleyin.

4-) Kış temalı film önerilerimde bu kez baş rolde aksiyon, macera, şiddet değil, aşk ve romantizm var. Ee tabi ki bir de iflah olmaz soğuk. Güney Kore sinemasının en iyi örneklerinden: Dünyanın Sonuna Kadar

Soğuk, Çok Soğuk: Hafta Sonu İçin Birbirinden İlginç 5 Adet Kış Temalı Film Önerim Var

Takip edenler iyi bilir ki Güney Kore filmleri çok enteresan filmlerdir. İlgi çekici ve merak uyandırıcıdır.. Hatta bazıları film Türk sinemasına uyarlanıp gişe rekorları da kırmıştır. Dünyanın Sonuna Kadar filmi de hem konusu (gerçek bir hikaye) hem de işlenişi, kurgusu bakımında seyir zevki veren bir film.. Bundan önceki öneri filmlerde daha çok aksiyon, heyecan ve hayatta kalma mücadelesi söz konusuydu. Bu filmde ise aşk var, emek var, mücadele var. Ama neyle mücadele.. İlginç. Çok ilginç.. :)

İşte bu film içinde şu fragmanı bırakıyorum..

Film Güney Kutbu'nda çekilmiş.. Sanırım başka söze gerek yok.. Soğuğu zirvede hissediyorsunuz ve işlenen konu, anlatılan hikayenin büyüsüyle içinden çıkılmaz derin bir kuyuya düşürüyor.

Bu film yazar ve yönetmen Youyin Wu’nun aynı adlı kitabından uyarlanmış. Birbirine aşık iki kişinin uçağının Antarktika’ya düşmesinin üzerine başlayan yaşam mücadelelerini anlatılıyor. Bu sıcak yaz günlerinde bu hikayeye ortak olanları yani izleyenleri titretecek kış temalı filmler listemin aynı zamanda en romantik filmi.

Dram ve romantik tarzda filmleri sevmeyen izleyicileri bile derinden etkileyebilecek bir yapım. Buradan izleyebilirsiniz..

Filmde çiftimiz korkunç bir soğukla mücadele ederken aynı zamanda da hayata tutunmaya çalışıyor. İkisinin de birbirlerini bırakmaya niyeti yok. Dünyanın Sonuna Kadar filmi insanların doğa ve kaderle baş başa kalınca aslında onların karşısında ne kadar güçsüz olduğunu seyirciye aktarıyor.

5-) Kış temalı film önerilerimin sonuncusu Quentin Tarantino’nun yanlış anlaşılmaya en müsait, aynı zamanda filmografisindeki 8. filmi: Nefret Sekizlisi / The Hateful Eight

Soğuk, Çok Soğuk: Hafta Sonu İçin Birbirinden İlginç 5 Adet Kış Temalı Film Önerim Var

Quentin Tarantino'nun filmleri diye bir gerçek varken sinema dünyasında ve sinemaseverler arasında, sadece kış temalı olmasıyla değil, onun filmi olmasıyla da önde olan bir film ile önerilerimi tamamlamak istedim. Birde başrollerden biri Samuel L. Jackson olunca tadından yenmez bir kült eser çıkmış ortaya..

İşte şuraya son bir fragman daha bırakıyorum.

Film Amerikan İç Savaşı’nın yaşandığı dönemlerde geçiyor. Samuel L. Jackson ile birlikte başrolde Channing Tatum ve daha birçok ünlü isim de var. 8 kişinin ani bir kar fırtınası yüzünden bir kulübeye sığınmalarıyla film başlıyor. İçlerinde kanun kaçakçısı ve ödül avcısı gibi farklı karakterlerin bulunduğu 8 kişi ve onların gizli sırları hayatta kalmayı hepsi için zorlaştırıyor. Bilirsiniz Tarantino filmleri farklıdır. Bu farklılıkla beraber gerilim dolu 3 saat boyunca izleyicilerden kim güvenilir kim haksız saklıyor. Nefret Sekizlisi filmi bazı kesimler tarafından zor ve anlaşılması güç denilse de, Tarantino tutkunlarını oldukça memnun eden bir yapım olmuş. Yanlış anlaşılmaya oldukça müsait olan film, Tarantino’nun kendine has üslubunu içeren kült bir yapım.

Türkçe Dublaj haliyle..

İyi bir filmin kusurları olması gerekir. Hayat gibi, insanlar gibi..

..diyen Federico Fellini

Suçlulara ve sanatçılara karşı garip bir zaafım var. Her ikisi de hayatı olduğu gibi kabul etmiyor. Her hazin hikaye, gerçek hayattaki olaylarla çelişki içinde olmalı.

..diyen Stanley Kubrick

Film çekmek insanın farklı yaşlarda kendi fotoğrafını çekmesi gibi bir şey. Hepsi farklı görünür ama aslında hepsi aynıdır.

..diyen Çinli yönetmen Wong Kar-Wai

Şiddet içeren filmler çocukları zorba yapmaz. Belki onları zorba yapımcılara çevirir ama bu tamamen başka bir konu.

..diyen Quentin Tarantino

Ve..

Kitaplar her zaman sinemadan daha etkilidir; çünkü okuyucuya bir şey göstermez.

..diyen Avusturyalı yönetmen Michael Haneke

Her biri farklı ülke, farklı hayat görüşü ve farklı kafaya sahip birbirinden değerli yönetmenler olarak elbette anlatmak istedikleri vardı bir şeyler.. Bugün KizlarSoruyor'da kendimce, 5 film önerisinde bulundum. Aslolan sinemaydı. Sıcak ise işin bahanesiydi belki de.. :)

Sevgiyle..

#funda

Soğuk, Çok Soğuk: Hafta Sonu İçin Birbirinden İlginç 5 Adet Kış Temalı Film Önerim Var
29
15
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • WʜᴏCᴀʀᴇs
  Bu tür filmlere ben de çok meraklıyımdır. Özellikle içinde ufak ufak korku sahneleri de barındıran kış temalı filmler ayrı hoşuma gidiyor. Önerdiğin filmleri izlemeye çalışacağım.
  Teşekkürler. 🌸
  Görüş hala geçerli mi?
  • Funda_a

   Rica ederim.. 🙋🌸❤😊

En İyi Erkek Görüşü

 • superpsikolog
  Filmler fragmanları özet kabul edersek güzel görünüyor. Izlemeyi düşünüyorum.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1428
 • 1 2 5i izledim güzel filmler
 • RuuDy_RuuD
  Eline sağlık, hepsi birbirinden harika filmler ve hepsini izlemişim :)

  Soğuk deyince dünyanın donduğu film gelir benim aklıma hemen;
  Yarından Sonra...
  ...
  ...
  • Funda_a

   Defalarca izlediğim bir film.. Ama çok bilindik olduğu için nispeten daha az bilinenlere yer verdim. Yorum için çok teşekkürler.. :)

  • RuuDy_RuuD

   Rica ederim, evet tvlerde çok fazla gösterildi haklısın :)

 • Dramqıuila
  Diriliş efsaneydi izlemeyenler çok şey kaçırıyorsunuz
  Ayıyla dövüş...
  Neyse daha fazla tüyo yok izleyin bence😉
 • En sevdiğim film türleri mutlaka izleyeceğim 😊. Emeğine sağlık 👍😊
 • Bahtıbedevi
  çok güzel filmler bir tek 12. adam ı izlemedim eminim o da güzeldir mutlaka izleyeceğim
 • adatavşanı
  "The Revenant"ı sinemada izlemiştim.
  Kan fobim olduğundan beni zorlamıştı.
  Yine de, başarısı gözle görülür derecede.
  Alaska'da ya da Norveç'te geçen bir filmi beğenmeme olasılığım deniz seviyesinin altında. Uzak doğu filmleri için aynısını söyleyemeyeceğim. Pek bana göre değiller. Yine de içlerinde beğendiklerim var. Listedeki film onlardan biri değil. Savunma sanatları ya da savaş konulu olanlarını beğeniyorum çoğunlukla.
  Quentin Tarantino filmleri tartışılmaz...
  Kış temalı filmleri kışın izlemeyi tercih ederim.
 • Norvec filmini izlerim almanca olursa süper. hitlerin savasindan çıkmış gibiler.😊
 • burakakyuz34
  Başka bilmem de diriliş çok güzel bir filim gerçekten
 • zeusunoğlusu
  Hepsini izledim. Her biri harika filmler. Emeğine sağlık👏🏻
 • Dubaiprensi
  Ask icin Everest e tırmanan Tırmanış filmi de çok hoş tavsiye edilir:)
 • UniversalSoldier
  Quentin Tarantino'nun Zincirsiz filmi de güzel haberiniz olsun
 • müzisyen98
  Diriliş zaten harikaydı... Diğer önerilerinde çok güzel gibi emeğine sağlık😍
 • Pempom
  İlk fragman da içim burkuldu izliyemiyorum böyle şeyleri
 • Malamadre8
  Diriliş filmi efsane idi şiddetle öneriyorum 👍😊
 • ÜmitveKorku
  Diriliş mükemmeldi🤩
 • Mellifluous-_
  Güzel öneriler.. Eline sağlık 💫
 • Voice-Vibes
  Güzel teşekkür ederim.
 • beyazyakalıanarşist
  Ohh serinledim
 • Cenni__
  Dirilişi çok merak etdim. İzlerimm😍
 • The Himalayas
 • AnAlien1
  Güzel filmler tavsiye etmişsin eline sağlık
 • Yapboz79
  hepsi güzel filmler
 • StromAnqel
  Diriliş üstüne tanımam 👏🙏
 • aşklazım00050
  Diriliş çok efsaneye benziyo
 • Ankaragüçlügüzel
  Hepsi çok güzel filmler özellikle diriliş
 • Loyall
  Yaşamak İçin - 1993
  Dikey Limit - 2000
 • karsiyakaliali
  Bu filmleri mutlaka izleyeceğim.
 • Çok güzel önerilirler...
 • guzel miş izlerim
 • yasin318
  Efsanevi filmler hepsini izledim izleyin bence
 • kanya
  Çook güzelmiş👏👏👏👏👏👏
 • Yakışıklibey_
  Vovvv güzel seçimler
 • Habiiippp
  ellerine sağlık
 • adsız123465
  hepsini izledim çok güzel seçimler yapmışsın bravo
 • laziya
  Hepsi birbirinden güzel filmler tavsiye ederim.
 • gunesinoglustevenn
  Çok iyi seçimler.
 • alibilgin
  The Hateful Eight
 • Damaraodaklan
  Harika filmler ilk boş zamanımda bakmam gerek
 • şerefxan2189
  not alındı izleme onaylandı
 • Gizli Üye
  Tskk
 • Gizli Üye
  2 flimi beğendim teşekürler.
 • Gizli Üye
  Kışı o kadar çok özledim ki, bu kış temalı filmlerin hepsini izlemek istedim şu an :)
YÜKLENİYOR...