Marvel Filmlerindeki En Güçlü 8 Silah

Marvel sinematik evreni kimilerimiz için ilgi çekici bir çok özelliğe sahip, süper kahramanlar, başka gezegenler, garip varlıkları, özel güçleri, büyüleri ve silahları barındırıyor. Kimileri benzer özelliklere sahip olsa da görünümleri ile birbirinden ayrılmış, kimileri teknoloji harikası kimileri de beraberinde antik ve mistik özellikleri taşıyan bu silahlardan en güçlü olduğunu düşündüğümün 8 tanesini sıraladım.

Marvel Filmlerindeki En Güçlü 8 Silah

Mjolnir

Marvel Filmlerindeki En Güçlü 8 Silah

Mjolnir asgard krallığı ailesi için bizzat cüceler tarafından yapılmış, oldukça güçlü ve büyülü bir savaş çekicidir. Mjolnir krallara yakışır bir şekilde tasarlanmıştır. Tahmin edebileceğiniz veya bildiğiniz gibi böyle bir çekici de herkes kolay kolay kullanamıyor.

Marvel Filmlerindeki En Güçlü 8 Silah

Mesele ağırlığı da değil, bu büyülü ve bir o kadar da gururlu savaş çekicini kullanabilmek için öncelikle haketmek gerekiyor. Thor'un dışında hakedip kullananlarsa bu çekiçle thor'un güçlerine sahip olabiliyor. Bu büyülü güçlü olmasının yanında felsefi bir derinliği de var. Öyle ki Mjolnir savaşlardaki yıkım gücüne sahip olduğu gibi bir şeyleri inşa etme gücüne de sahiptir, yani bir kral için oldukça uygun bir çekiç.

Marvel Filmlerindeki En Güçlü 8 Silah

Görselde gördüğünüz gibi "E bu ne şimdi çekici kullanmayan kalmamış bir ben kullanmadım" dedirtebilir, şu "layık olan çekici kullanır" lafının altında biraz ironi var sanki ya da bunun hilesini bulmuşlar 😂

Stormbreaker

Marvel Filmlerindeki En Güçlü 8 Silah

Bu silah her ne kadar çok eski görünse de aslında oldukça yeni öyle ki yenilmezler sonsuzluk savaşında bu silahın yapılışını görmüştük. Silahın kendisi bildiğiniz üzere bir ihtiyaçtan dolayı doğmuştur. Thor thanos'u öldürebilecek kadar güçlü bir silah için soğuk olan fırınları çalıştırması gerekiyordu, Mjolnir'ın yapımında da kullanılan uro adındaki tanrısal bir metal bu yeni savaş baltasında da kullanıldı. Soğumuş olan fırınları tekrar canlandırmak için öne atılan thor ölümün eşiğine gelmiştir.

Marvel Filmlerindeki En Güçlü 8 Silah

Uro metalinin üretilerek balta neredeyse tamamlanmıştı, ancak eksik olan tek şey balta için bir kabzaydı. Burada da baltanın destansı yapılışına yakışır bir şekilde groot devreye girmişti ve kendi kolunu feda ederek bir kabza yapmıştır, sonuçta ise Stormbreaker tamamlanmıştır. Mjolnir ile oldukça benzer özelliklere sahip zaten Mjolnir'in yokluğunu epey doldurmuş gözüküyor.

Sizce hangisi daha iyidir Stormbreaker mı? Mjolnir mı?


Gungnir

Marvel Filmlerindeki En Güçlü 8 Silah

Yine kütüğü asgard olan bir silah, güçlü ve büyülü bir mızrak, bu mızrak içerisinde odin'in gücünü barındırmakta, Gungnir odin'e ve odin'in babasına hizmet etmiştir. Gungnir kuvvetli ve dayanıklı bir silah olduğu gibi bir o kadar da gücü ve otoriteyi temsil etmektedir. Bu güçlü ve mistik mızrak güçlü asgard metallerinden üretilmiş olup beraberinde bir çok büyü taşımaktadır, öyle ki bu mızrağı kullananlara çeşitli güçler vermektedir, bunun yanında mızrağın hisleri de olduğu söylenebilir, öyle ki mızrak sahibini asgard'ın yöneticisi olarak tanımaktadır.

Marvel Filmlerindeki En Güçlü 8 Silah

Ek olarak silahın taşıyıcısı mızrağı evren boyunca kontrol edebilir ve duyularıyla algılayabilir. Çizgi romanlarda da cennetlerin mızrağı olarak adlandırılan Gungnir ragnarok filminde yok olduğunu biliyoruz.

Agamotto'nun Gözü

Marvel Filmlerindeki En Güçlü 8 Silah

Agamotto'nun oluşturduğu bu mistik kolye içerisinde zaman taşını da bulundurmaktadır, bu kolye'nin gözü yani içerisindeki zaman taşı isminden de anlaşılacağı gibi zaman akışı üzerinde oynama yapabiliyor. Doctor Strange de bu kolye'yi bolca kullanmıştı ve bu süreçte nasıl kontrol edilebileceğini öğrenmiştir.

Marvel Filmlerindeki En Güçlü 8 Silah

Yapımına gelecek olursak dünyadaki mistik güçleri ilk keşfeden kişi agamotto tarafından yapılmıştır. Kendisi bu kolyeyi aslında içerisindeki zaman taşını kullanabilmek için yapmıştır, öyle ki evrendeki güç taşlarını doğrudan temas ederek onun olumsuz etkilerine maruz kalabiliyoruz. Bu kolye sayesinde de taşa dokunmadan kontrol edilebiliyor ve bu da güvenli bir kullanım sağlamaktadır.

Siz hangi durumlarda bu kolyeyi kullanmaya ihtiyaç duyarsınız?


Caglıostro'nun Kitabı

Marvel Filmlerindeki En Güçlü 8 Silah

Mistik güçlerin karanlık yönlerine odaklanmış bu kitap tehlikeli bir kitap olması ve bu nedenle bir çok öğrencinin de aklını çelmesi nedeniyle bu kitap özel olarak korunmaktadır. Kitap karanlık ve mistik güçlerle doludur ve bu durum kitabı oldukça tehlike olduğunu anlamamıza sağlıyor. Bu kitabın böylesine güçleri olup aynı zamanda bir silaha dönüşüyor olması oldukça ilgi çekici.

Elbette kitap okumak güzeldir ancak Caglıostro'nun Kitabı olmadığı sürece güzeldir. 😉


Iron Man Zırhı

Marvel Filmlerindeki En Güçlü 8 Silah

Rahmetliyi nasıl bilirdiniz? "İyi bilirdik" veya "dâhi, milyoner, zampara, hayırsever" dediğinizi duyar gibiyim neyse ki kendisini yakında tekrar görebileceğiz, böylesine bir karakteri gerçekten bitirebileceklerini düşündünüz mü? Iron Man'in döneceği hakkında bir bence paylaşmıştım oraya bakabilirsiniz.

Yeni Marvel Filmlerinde Iron Man Geri Dönebilir

Marvel Filmlerindeki En Güçlü 8 Silah

Hiç şüphesiz ki bu listede olması gerekenlerden biri de ıron man'in zırhı veya zırhları, öyle ki bu zırh tek çeşit değildir, Tony Stark gibi bir dehâ'nın elinde olduğunu düşünürsek bu pekte şaşırtıcı değil, sonuçta onun elinde bulunan hemen hemen her şey çeşitli güncellemelerle iyileştirebilmektedir. Bu zırhlar mağarada bir teneke yığını olarak başlangıç yapmıştı sonrası ise durumu bilirsiniz. İçerisindeki yapay zeka programları, göğüs, eller, ayaklar hatta sırtında kullanılan ışık patlamalar ile bu zırhlar oldukça kullanışlı.


Chitauri Scepter

Marvel Filmlerindeki En Güçlü 8 Silah

Chitauri Scepter büyülü bir mızrak ayrıca beraberinde zihin taşını da taşımaktadır. Bu mızrak taşı anahtar olarak kullanmakla birlikte sahibine boyutlar arası bir çeşit yarıklar açmasını sağlıyor. Ayrıca sahip olduğu mavi enerjiyle yıkıcı bir şekilde patlamalar yaratabiliyor ve başkalarının iradelerini kırabiliyor. Bu durumu avengers endgame'de de görmüştük, kaptan kendisinin geçmiş halinin göğüsüne mızrağı dokunduğunda onu etkisiz hale getirmişti. Bu mızrak ile birisinin göğüsüne dokunduğunuzda o kişinin aniden gözleri kararıyor ve rengi maviye dönüyor.

Sonsuzluk Eldiveni

Marvel Filmlerindeki En Güçlü 8 Silah

Sonsuzluk Eldiveni yine vazgeçilmez silahların yapımında kullanılan uro'dan yapımıştır, bu eldiven bildiğiniz üzere 6 sonsuzluk taşını kullanabilmek için yapılmıştır. Bu eldivenle sonsuzluk taşlarının güçleri bir uyum içinde çalışmaktadır. Öyle ki uzay taşı ile uyum içinde kullanıldığında evrendeki uzak bir noktaya enerji yollayabilir. Eldiven de bütün taşların olması ile taşıyıcının hemen her şeyi yapabilmesine mümkün kılar. Buna evrendeki çoğu yaşamı yok etmekte dahildir.

Marvel Filmlerindeki En Güçlü 8 Silah

Bu eldiven oldukça dayanıklıdır, öyle ki 6 taşın da bulunması durumunda kaptan marvel'ın patlamalarına bile koruma sağlar. Bu marvel dünyasının hilesi diyebileceğimiz silahın yapımı yine cüceler dayanıyor. Thanos cüceler bu eldiveni yaptırtmıştır sonrasında ise cücelerin hepsini katletmiştir, cücelerin kralı hariç ama onu bağışlasa bile ellerini eritmekten de geri kalmamıştır. Yapılışı gibi kendisinin de canice olduğu söylenebilecek bir silah. Thanos amacına ulaştığında eldivenin bir daha kullanılmaması için güç taşlarını eldiveni yok etmek için kullanmıştır.


Peki sizce marvel evreninin en önemli silahı hangisidir? Sizin en beğendiğiniz ve kullanmak istediğiniz silah hangisidir?

Marvel Filmlerindeki En Güçlü 8 Silah
15
17
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • Thanos çok billurlu adam idi. Bir kişiye karşı 1 milyon kişi anca devirdi adamı. O yüzden ben sonsuzluk eldiveni dicem. Çünkü eldiven olmasa bile thanos teke tekte hepsini yedi neredeyse. :d
  Görüş hala geçerli mi?
 • GumballWaterson
  Normalde Thanos'un eldiven derdim. Ama Deadpool'un katanaları🗡️⚔️
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1515
 • Emeğine sağlık çok güzel bence olmuş bayıldım şahsen hepsi de doğru bencelerinin devamını beklerim.
 • RoyHarper
  Mjolnir, Stormbreaker ve kaptanın kalkanı favorim. Bu listede vibranyumdan yapılma kaptanın kalkanı ve Black Panther in zırhını görmek isterdim. Eline emeğine sağlık çok güzel bir bence olmuş. 😊
  • SkrErd37

   Kalkan ve bahsettiğin zırh da iyi ama bu listeye girecek kadar yeterli bulmadım.

  • RoyHarper

   Anladım zırh girmeyebilir bu listeye de kalkan mjolnirin darbelerine dayanabiliyor o yüzden yazdım.

  • SkrErd37

   Kalkan yok etmeye yönelik bir silah değil ama bu da listedekiler ile arasındaki büyük farkı gösteriyor.

 • sortaç
  Taş konusuna gelecek olursa en etkili olanı
  zihin taşı
  çekici hela parcaladı
  ama stormbreaker bir kral silahı asgardın en büyük kral silahı ve bir çok özelliği var
 • Marab
  Örümcek Adam'ın ağlarından daha güçlü bir silah yok bana göre
  • SkrErd37

   ... Ya da örümcek adam fanısın. 😏

 • serkan_1
  Deadpoolun esprilerini koymamissiniz 😅en guzle silah onlardi bence
 • sanrinne
  Film değil, uzun metrajlı dizi gibi oldu. Nasıl bitirecekler merak ediyorum.
  • SkrErd37

   Öyleyse bu merakın cevabını alamayacaksın çünkü adamlar yaklaşık 10 yıl daha bu işi sürdürebilirler

 • -Bilge19-
  Sonsuzluk Eldiveni baya güçlü bir şeye benziyor
  Belli ki defansı baya güçlü adamlar bunlar :)
 • bensherlock
  Çok havalılar ya ama izlediğim zaman da kavga etmek istiyorum😂
 • darknesssgirll
  Agamottonun gözünü keşfediş sahnesi bana göre çok havalıydı.
 • itstoosadforme
  agamottonun gözü olabilir veya sonsuzluk eldiveni çünkü sonsuzluk eldiveni çok güçlü ve agamotto nun gözğ doctor strange e çok yakışıyor bilmiyorum
 • kaygısızkadın
  Bu filmde ve bu film serisinde güçlü olmayan silah mı var?
 • Sirednod
  Zaman makinesi kullanan yok mu
  • SkrErd37

   Evet, Son filmde zaman yolculuğu yapıldı.

 • drifter00
  Kaptan amerikanın kalkanı 😂😂
 • 0BARBIE0
  Marvel filmini hiç izlemedim
 • EnBaRaN
  Gercekten çok güzel olmuş. Emeğinize sağlık.
 • mistyprenses_
  Gerçek olsa ne güzel olurdu.
 • Huzurludeniz
  Keşke bunları izleyecek kadar çocuk ruhlu olsam
  • SkrErd37

   Bu filmler sadece çocuklar için değil, bilim kurgu, fantastik seven her yaş izleyebilir

  • Evet ama ben izlerken tad alamıyorum

 • root9
  Marvel filmlerini izlemedim, yapay duruyor.
 • Redscorpion25
  Zırh bence..
 • fukanınhatunu
  Çok merak ettim kesin izlemem lazım 🥰
 • stormbreaker işte favori silahım :)
 • Grininellitonu35
  Mjolnir, İyimiş... Tasarım güzel...
 • Hüseyin_33
  Güzel bence eline sağlık
  @SkrErd37
 • MagRipOgLu
  Eldiven baya iyidi
 • _DangerZone_
  İzlemedim ama izlemeyi düşünüyom :)
 • ponçikssss
  hala izliyorum ya çok severek
 • pirasa554
  İzleyelim bakalim
 • Kuzey2734
  Enteresanlar
 • Meltemsena
  Benim favorim daima Thor'un çekici oldu.
 • kitapsevenlerevi
  Marvel izlenmesi gereken bir seri
YÜKLENİYOR...