#İstediğinGibi Bir Cinsel Yaşam İçin Hisleri Kabart!
Kapat
İzliyor 1 ay

Trt Çocuk'un En İyi 5 Çizgi Filmi

Gizli Üye

5) Heidi

Trt Çocukun En İyi 5 Çizgi Filmi

Orijinali trt çocuk yapımı olmasa da animasyonunu cidden başarılı bulduğum bir yapım olmuş. Hayır küçükken biz bunu iğrenç görüntüler ve iğrenç ses kaliteleriyle izlediğimiz için bir aman Allah'ım cennete mi düştüm oldum. Çizgi film geçmişe götürse de hala bazı yerleri saçma bulmaktayım. Eskiden de pek sevmezdim. Heidi her sabah güneş doğunca dışarı çıkar dağlarda eteğiyle zıplar donu gözükürdü, bu animasyonda da öyle bari bunu değiştireydiniz. Hayır ben kendi donumu bu kızın donu kadar görmedim. Ayrıca büyükbabanın sesi de resmen Kanal7'deki hint dizilerindeki büyükbabanın sesi, gerçekten aynı adam olduğuna eminim. Favorim vallahi Teresa'ydı böyle güçlü ve dobra kadınları çok seviyorum be böyle birini bulsam tabi büyük halini vallahi evlenirdim neyse konumuz bu değil :-) Şu agresif keçi inatlı keçi çobanı Peter de cabası, iş küçümsemek gibi olmasın ama alt tarafı keçi çobanısın kardeşim ne bu havalanmalar. Sanki keçi bakmıyor da atom parçalıyor mübarek. Bu arada Heidi hikayesinin ortaya çıkışı resmen çocukluğumu öldürdü. Bu çizgi film sandığım kadar masum değilmiş.Neyse benim buna puanım 3 o da eskisine nazaran iyi olduğu için. Eskiden anime hali vardı lan anime ne pohtan çizimleri vardı en azından 3D yapmışlar bu da bir başarı👏

4) İbi

Trt Çocukun En İyi 5 Çizgi Filmi

Bir nevi çakma Adventure Time'dır. Bu ne İbişko gibi diye düşündüren çizgi film adı. Hakkaten bir insan neden çocuğunun adını adını İbi koyar ki arkadaşları onunla İbibik diye dalga geçer ki. Zaten insan olan adam akıllı bir arkadaşı yok. Konusunu anlatmak gerekirse şöyle, şu Tosbağ'nın dedesi bilmemne atlası falan bırakır. Bu robotlar da salak gibi bunu ele geçirmeye çalışır. Sonra dost olup birlik olurlar saklı kapı açılmasın diye başka bir adam atlası ve anahtarları kaçırır.(anahtar konusuna değinmeyeceğim bile) sen 13 bölüm boyunca o anahtarları yakala, sonraki bölüm kötü herifin teki "Ben senin babanım desin." Evet Dodo İbi'nin babasıymış falan bilmeceler falan aradan yüz bölüm falan geçer saklı kapıya ulaşırlar. Tam kapı açılacakken bölüm biter ve yeniden başlar sen de mal gibi bakarsın. Ulan 5 yıldır Saklıkıta'yı görmek için izledim hala göstermediniz be! Saklıkıta demişken aklıma gelen şarkı Saklı bir köy var yakında şehrin tam da ortasında tamam tamam sustum benim buna puanım 10 üzerinden 4. Kardeşim bu çizgi filme bu kadarı bile fazla o da animatörlerin emeği için.

3) Nane ile Limon

Trt Çocukun En İyi 5 Çizgi Filmi

Bu çizgi filmin bir sürü versiyonu çıkmıştı. Sanırım gerçekten Aşk-ı Memnu gibi Limon Çilek'i seviyor. Biber Nane'yi seviyor bu ne ya adlarını ciddiye bile alamıyorum. Bir de sınıflarında kıçık bir kız var Mandalina diye aslında aralarında en zekisi o. Yok Turp abi yok karşı komşunun oğlu Ispanak oğlum bu çizgi filmi yapan manav mı? Komiklikten çok cringeliğe kaçan bir çizgi film olmuş. Bir ara bunların Ceviz diye bir arkadaşı vardı. Sonra bir gün bunlara yabancı bir konuk geldi. Ceviz'in aynısıydı ama saree giymişti ve alnında bindi vardı "Merhaba ben Hindistancevizi " falan dedi. Aman ne kadar komik ne kadar komik anlatamam. Fasulye diye arkadaşları var a* fasulye. Ortamda biri osursa herkes başını ona çevirmez mi şimdi? Üzüldüm lan çocuğa. Ama Biber tiplemesi hoşuma gitti neşeli bir karakter olmuş. Neyse benim buna puanım 6 o da bazı bölümleri güzel olduğu için. Bu puanı ben de vermek istemezdim ama siz kaşındınız böyle çizgi film mi olur ya. Ne demiş Biber abimiz"Olmayınca olmuyor"

2) Bulmaca Kulesi

Trt Çocukun En İyi 5 Çizgi Filmi

Çizgi filmin ilk birkaç bölümünü izleseniz bile fark edersiniz çizgi filmden buram buram cinsiyetçilik akıyor. Öncelikle konuya gelecek olursak işte bu üçü sorunlardan dolayı sihirli yere bir kuleye ışınlanıyorlar. Hayır hep bir anahtar sandık falan kazandıklarında kız siz taşıyın diyor bunlar da taşıyor. Tamam anlıyorum erkekler biyolojik olarak daha güçlü ama bir kere de sen el atsan olmaz mı be kızım? Hep hazıra konmalar falan. Bu arada şu kırmızı tişörtlü elemanın bir bölümde 60 kilo olduğunu öğrendiğimde geçirdiğim şok kelimelerle anlatılamaz. Ulan sen 60 kiloysan ben 150 falanımdır herhalde. Diğer çocuk 50 kız da 40 kiloymuş oğlum bunlar anoreksik gibi gözüküyorlar 10 kilo falan olmalılar. En zayıf da kırmızılı gözüküyor vallahi. Karakterlerin tipine gelirsek de Can adlı bir inek öğrenci(Bonus kafa olan)Aslı adlı mantıklı düşünen Miyularla iyi anlaşan (Miyu kim demeyin uzun hikaye) bir kız ve Mert adlı bir kekodan oluşmaktadır. Sonraki bölümlerde esprici bir robot falan da gelecektir. Şaşırdığım şeylerden biri ise kulede hiç tuvalet olmamasıdır. Abi siz nereye işiyorsunuz? Hadi diyelim ki tuvalet var, kız erkek diye ayrım var mı?Ahh ahh kafamda deli sorular(puanım 7)

1) Nasrettin Hoca Zaman Yolcusu

Trt Çocukun En İyi 5 Çizgi Filmi

Nasrettin Hoca hikayelerine gerçekten benzemektedir. Eğer Nasrettin Hoca'nın hikayelerini ve yaşamını araştırırsanız karanlık bir tarafın olduğunu görebilirsiniz. Elbet şimdi size bu karanlık tarafını anlatmayacağım KizlarSoruyor'dan linç yemeye hiç meraklı değilim. O kadar yazı yazdım kaldırılmasını istemem. Neyse biz gerçek Nasrettin Hoca'yı bırakalım ve çizgi filmdekine bakalım. Nasrettin Hoca eşeği Küheylan ile yanlışlıkla geleceğe alışır. Zaten genel olarak gelecekte karşılaştığı zorluklardan bahsedilir. Çocukları pek seven bir tip değildir. Çizgi filme gelecek olursak gerçekten eğlencelidir bir bölümünde Nasrettin Hoca arabaların gürültüsünden rahatsız olur, küresel ısınmaya sebep olan arabalar için çocuklarla kampanya başlatırlar. (Kerim adlı çocuk aşırı gıcık) O da "Arabaya değil eşeğe binin" falan der milletin anahtarını çalıp nehre atar. Bu halk adamı polise şikayet eder sonra derler ki "Yedek anahtarınızı kullanın" herkes çok mantıklı der. Şu an anlatınca komik gelmediğinin farkındayım ama izleyince cidden komik geliyor. Hanımcı bir profesör ve çocuğu ve arkadaşları Nasrettin Hoca'yı gizlemeye çalışır, hatta bu çocuğun düşman arkadaşları da onun geçmişten geldiğini herkese kanıtlamak ister ama tabi ki de kimse inanmaz. Ulan salak profesör ne güzel zaman makinesini bulmuşsun işte paraya para demezsin. Sen hala saklama peşindesi. Buna puanım 10 üzerinden 9 çok saçma bir çizgi film ama kesinlikle öneririm.

Trt Çocuk'un En İyi 5 Çizgi Filmi
6
5
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

65
 • tapasyareis
  Eskiden bana bir gün Disney Channel ve Cartoon Network yerine Trt Çocuk izleyeceğimi söyleselerdi g*tümle gülerdim. Şimdi ise gayet normal geliyor. Resmen Disney B*k'a döndü olum naptınız siz bu kanala hayır eskiden yaş grubu 14 sonrası falandı şimdi bildiğin 5 yaş altı olmuş. Madem küçük çocuk çizgi filmlerini Disney Chanel'a koyacaksınız Disney Junior ne güne duruyor be kardeşim? Bir ilk 11 yayınlamışlar gençlik dizisi olarak onu da beğenmedim futbol futbol gına geldi artık ne futbolmuş be futbol üzerinden neden bu kadar çizgi film ve dizi var? Alex ve tayfası fazla liseli ergen dizisi çocuğun adından belli, Alex hxmxlxmxlv. Cartoon da son zamanlarda bozdu yok yeniler kuşağı yok cartoonito kuşağı kardeşim madem küçük çocukların şeylerini Cartoon'a yayınlayacaktınız Boomerang ne güne duruyor? Zaten kanalın ℅90'ı olmuş Kral Şakir bizim tartıştığımız şeye bak dmzkxjxj. Aslında bu biraz ailelerin suçu yok şiddet içeriyor yok şöyle yok böyle diye şikayet ediyorlar kanallar bu hale geliyor. BeNiM çoCuĞum 6 yAşInDa gÖNdeRMeLeRdeN eTKiLeNiR falan filan. Birincisi ablacım zaten kanal gençler için küçük çocuklar için değil, bu kadar izlemesini istemiyorsan şifrele olsun bitsin ikincisi zaten 6 yaşındaki bir çocuk gelişim çağındadır ve Tv izlememelidir sen o yaştaki çocuğuna Tv'yi izletiyorsan zaten başta hata yapmışsın demektir , ondan sonra gönderme olsa nolurr olmasa nolurr. Trt çocuk bunlardan büyük kesime hitap ediyor cidden artık ne diyeyim. Artık Adventure Time pek koymuyorlar napalım biz de mecburen çakması İbi'yi izliyoruz dkxkzkxkzjxj. Bu arada çok iyi ve doğru tespitler yapmışsın, eline sağlık🙏
 • canselcanım
  Kızımın en sevdiği TRT Çocuk çizgi filmleri de şunlar:
  • Doru
  • Su Elçileri
  • Bulmaca Kulesi
  • İbi
  • Rafadan Tayfa
  • Dinotrux
  Özellikle Doru'yu izleyip "sana masal anlatacağım anne" deyip bölümü anlatıyor :D
  • Gizli Üye

   Kızınız kaç yaşında?

  • 4 yaşında

  • Gizli Üye

   Allah bağışlasın:-) 🙏

  • Hepsini Göster
 • napcan_kii
  Şapkadaki kedi ve lauranın yıldızı vardı. Hatırlayan var mı? O iki çizgi filmi hiçbiri geçemez.
  • Gizli Üye

   Şey1 ve Şey2'nin ismini hatırlıyorum ama diğerlerinin ismi pek aklımda değil :-)

  • Gizli Üye

   Laura'nın yıldızı da iyiydi

  • napcan_kii

   aynen bende bir tek onları hatırladım

 • IAmarPresterAen
  Ne kadar minnoş içerikler çocuklar için çok sevindim
  Emeğine sağlık
 • EgemenBerk
  Gece bahçesi onların mı bilmiyorum ama yaşımdan başımdan utanmayıp trt de izlerdim
 • meltemrüzgarlari
  Bn Heidi yi hala izliyorum
  • Gizli Üye

   Aslında ben de aradasırada bakıyorum gncmxj

 • Pempom
  Hediye ve arı Maya yi cok seviyorum
  • Gizli Üye

   Hakkaten Arı Maya'da vardı bir ara fjdjxjc

 • Ömeraltmışbir
  Heidi , Nasreddin hoca bazen doru güzel
 • Gizli Üye
  AFiyet olsun gg
 • Gizli Üye
  Eskiden TRT Çocuk çizgi filmleri çok daha güzeldi. Keloğlan'ın Bilgecansız, Sineksiz, Balkızsız hali, Öcük ile Böcük, Gareld'ın sesleri gibi çok güzel çizgi filmler vardı.
  • Gizli Üye

   Hepsini hatırlıyorum evet çok iyilerdi:-)

 • Gizli Üye
  Öncelikle şunu söylemeliyim ki eline sağlık çok güzel bir yazı olmuş👏mizah anlayışını beğendim. Ama benim de bu konuyla ilgili ekleyeceğim, söyleyeceğim birkaç şey var.
  Evet İbi'nin görünüşü benzetmeleri falan gerçekten Adventure Time'a benziyor. Adventure time'dan esinlenmiş olabilirler ki bu çok normal böyle güzel bir çizgi filmden tabi ki esinlenip örnwk alabilirler. Ama bunun için adventure time ile İbi'nin aynı kefeye konulmasını, İbi'yi Türkiye'nin Adventure Time'ı olarak tanımlamayı kesinlikle saçma buluyorum. şu an televizyondaki bir sürü çizgi filme baktım ve gerçekten samimiyetle söylüyorum ki hiçbiri Adventure Time ile kıyaslanamaz, hele bu İbi gibi vasat'ın altı bir çizgi filmse kesinlikle kıyaslanamaz ve ne kadar benzerlikler olsa da aslında iki çizgi filmin arasında dağlar kadar fark var. Adventure Time'ı anlamak için gerçekten biraz büyümüş olmanız lazım. Adventure Time karışık bir çizgi filmdir,öyle herkesin anlayabileceği bir çizgi film değildir. Çocuklar genelde anlamaz büyüklere hitap edwr. Oysa İbi tamamen çocuklar için hazırlanmıştır, eğiticidir küçük çocuklara bir şeyler öğretmeye çalışır. Kurgusu zorlamadır ve hep aynı şeyler tekrar edilir. Uzatmak için bölüm uzatırlar karakterler ve tiplemeler yeterli değildir. Oysa Adventure Time bambaşkadır. Bir arkadaşımız yorumunda Cartoon'un bozduğunu yazmış, evet haklı cartoon bozdu. Ve bu bozuk Catoon'da iyi olan tek şey Adventure time. O kadar kötü çizgi filmin arasında elmas gibi parlıyor mübarek💎O kadar kötü çizgi filmin arasında ilaç gibi geliyor insana. Artık şu İbi vs Adventure Time muhabbetleri bitsin lütfen, kazanan zaten yeterince ortada.
YÜKLENİYOR...