REGL DÖNGÜNÜ KOLAYCA TAKİP ET!

Orkid
İzliyor 2 ay

En Berbat 5 Canlı Aksiyon Animasyon Filmi!

Bu benim ilk bencem muhtemelen diğer bence paylaşanlar kadar iyi olmayabilir ama bu paylaşamayacağımın anlamına gelmez. Ben de bir sinema sever olarak devamlı olarak sadece filmler üzerinden bence'ler paylaşacağım.

Bu bence'm de canlı aksiyon animasyon filmlerini yani bir dönem oldukça popüler olmuş olan çizgi dizilerin uyarlaması olan filmlerin bana göre yüz karalarını listelemiş oldum. Bu kadar sevilen işler olunca farklı işten de ekmeğini yemek istiyorlar haliyle. Yine de çoğu çizgi film uyarlaması film bekleneni veremiyor ne yazık ki.

1- Scooby Doo

Scooby Doo
Scooby Doo

Bir grup arkadaş ve aynı zamanda hayalet avcıları olan çocukken izlediğimiz çizgi dizilerin en başında yer alan bu güzel yapımın filmi de uyarlanmıştır. Bu çizgi diziyi oldukça kötü yansıtmışlardır öyle ki hatırladığımız o güzel anılara sanki bir çamur sıçratmıştır. Belki de Hollywood'u suçlamalıyız, film denince hemen ortaya atlayıp içerisi klişe dolu bir yapım çıkarabiliyor ki kötü senaryonun yanı sıra bir çok kötü kurgu ve animasyon mevcut.

Demek ki 20 dakikalık kısa bölümlerden oluşan çizgi diziyi sinemaya uyarlamak pekte kolay olmuyormuş. Bu yapım Scooby Doo'yu hiç iyi kullanamamış üstüne bir de kötü yansıtmıştır.

2- Ben 10 Zamana Karşı Yarış

Ben 10
Ben 10

Bir başka üzerine çamur sıçramış yapım yine güzel konseptli bir çizgi diziyi uzun bir filme çevrilerek mahvedilmiş. Büyükbaba ve iki torununun yaz maceraları her zaman ekrana kitlemeyi başarmıştır. Zamanın ne ara geçtiğini gösteren bu dizi ünlenmesinin ardından filmi uyarlanılmıştır.

Kötü sonuçlanan gerçek bir hayal kırıklığıdır, öyle ki uzun bir filme göre yavan kalan bir senaryosuyla ve tabiki bir daha görmek istenmeyecek kadar kötü olan uzaylı tasarımlarıyla bu hayal kırıklığı ünvanını kazanmış, yine güzel bir yapım kullanılarak kötü bir iş çıkarılmıştır.

Hedeflerini anlıyorum, sonuçta zamanında oldukça popüler bir çizgi dizi olan ben 10'un filmi uyarlanması istenmiştir. Fakat yaptıkları bu işler yansıtmak istedikleri bu yapımın çok uzağında kalmıştır.

3- Garfield

Garfield
Garfield

Tembel, şişman, lazanya bağımlısı, turuncu bir kedi her ne kadar huysuz ve keyfine düşkün olsada bizleri kendisini bu özellikleri ile sevdirmişti. Eski bir gazete köşesinden fırlayan bu kedi bugüne kadar hala akıllarda yer edinmiştir. Sahip olduğu ün ile filminin yapılması şaşırtıcı sayılmaz.

Filmin çok kötü olduğunu söyleyemem, Garfield bildiğimiz Garfield olarak yansıtılmış ve gelişen olaylarda çok sıkıcı değil ancak yine ortalama 20 dakikalık keyifli animasyonun uzun versiyona dönüştürülmenin gazabına uğramış.

Bu durum işi sıkıcılaştırmıştı, Garfield güzel giderken sıkıcılaşan olayları ve senaryoya sahiptir.

4- Alvin Ve Sincaplar

Alvin Ve Sincaplar
Alvin Ve Sincaplar

3 sincap, yabani ve müzisyen türden bu sanatçı ruhlu kemirgenler bir söz yazarı tarafından keşfedilir. Ünlü olmayı hedefleyen bu söz yazarı ve sincaplar film boyunca gelişim gösterirler. Sonuçta çocuk ünlülerin şımarıklığını kapan 3 sincap ve ağabey vasfında bir adam bulunmaktadır. Küçük kitlelerin ilgisine çekebilecek bir yapım ancak genel olarak bakacak olursam pekte başarılı olduğunu söyleyemem.

İlk filmden sonra bir de devam filmleri çekildi. Ne gerek vardı ki cidden? Her filmde karakterler değişse de konsept yine aynı ve sıkıcıydı öyle ki sincapların yerine 3 tane insan olsaydı filmin ve serinin klişe ve hiçte ilginç olmayan bir yapım olduğu açıkça görülebilir. Sanki bu filmdeki yavanlık bu 3 sevimli sincap ile giderilmeye çalışıldı. Her ne kadar helyum çekip şarkı söylüyor gibi olsalar da filmin müzik tarafı kulağa hoş gelebilir.

5- Avatar: Son Hava Bükücü

Avatar: Son Hava Bükücü
Avatar: Son Hava Bükücü

Oldukça ünlü bir yapım olan Avatar da filme uyarlanmaktan kurtulamamıştır. Böylesine büyük bir yapımın büyük bir bütçe ile biraz umut vaat etmiş olsalar da sonuç yine hüsran ki çoğunluğu rezaletten ibaret olduğunu söyleyebilirim. Avatar'ın hayranları tarafından bükülmesi için yapılan bu film uyarlama konusunda yetersiz kalmış, sonuç olarak sanki aceleye getirilmiş ve gişe amaçlı yapıldığını düşünüyorum.

En Berbat 5 Canlı Aksiyon Animasyon Filmi!
24
19
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar Ne Diyor (24)

Erkekler Ne Diyor (19)

YÜKLENİYOR...