Matematik oyunlu bir soru geliyor hazırmıyız?

MALKOÇBEYİ
Bu soruyu başka hesabımda 1 yıl akdar önce sormuştum okuyanlar çözmeye çalışanlar tribe girmişti ne çözebilen olmuştu nede farklı bir yöntem söyleyebilen olmuştu akıl oyunlu bir soru cevabı vardır yoktur diye endişelenmeyin neyse uzatmadan sorya geleyim :)

30 koyununuz var bu koyunlar 5 gün içinde kesmeniz lazım ama öyle bir kesiceksiniz ki yok koyun yavrulamış yok karnım açıktı birini kestim yedim birinin yarısını kestim yok sattım gibi bahaneler yok :) çakallığa vurmayın ve 30 koyunu 5 gün içinde keserken ardışık tek rakam kullanılacak örnek vereyim 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, gibi 2 ye gölünen rakamlar olmayacak 0, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16 bunlar olmayacak

Bu soru balıkesir dursunbey cezaevinden çıkma 1 yıl muhlet verilip profesörleri matematikten soğudan sayısalcıları gözü yaşlı bırakan filazofların beynini yakan bir sorudur cevabı çok basit ve kolaydır lakin 1460 gün hiç oldu bu soruda :) babalarınız dedelrini<z cevabı bilirler onalrdan yardım almak yok hadi kolay gelsin hepinizi seviyorum :)
Güncellemeler
+1 yıl
0, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16 bunlar olmayacak unutmayın her gün koyun kesmek zorundasınız 5 günün sonunda rakamlar toplanıp 30 olduğu belirlenecek :)
Güncellemeler
+1 yıl
30 koyunu 5 güç içinde kesiceksin ve kesmediğin gün olmayacak
Matematik oyunlu bir soru geliyor hazırmıyız?