Uykusuzluk sabah namazi?

Gizli Üye
Durumumu nasıl anlatsam bilmiyorum, yeni yeni namaz kılmaya başladım ben, çocukluğumdan bugüne kadar hep uyku problemim var. Ve haliyle sabah namazlarında zorlanıyorum. Şöyle anlatayım, en çabuk gece 2 gibi uyuyorum ve haliyle en geç 3-4 gibi, bu elimde değil uykum katiyyen gelmiyor. Sabah namazıda 6 gibi kılınıyor ve önümüz yaz olduğu için bu 5 falan gibi olucak. Bende yatağa girince en az 1 saat dönüp duruyorum, hatta uyku ilacı aldığım zamanlar oldu. Kaç gündür gece 3de uyuyorum ve sabah namazı 6da olmasına rağmen saat 5de uyanıyorum ve yine 1 saat öylece ezanı bekliyorum. Sonrada namazdan sonra zor uyuyorum 1 ve ya 2 saate anca.
Son 2 gün ise tamamen uykularım altüst durumda. Hatta dün gece 2de yatağa girdim dönüp dönüp 4de anca uyudum ve 5de kalktım ve namazı kıldıktan sonra hiç uyuyamadım. Son 24 saattir 1 saatlik uykuylayım. Psikolojim altüst durumda şu an.
Namaz kılmaya hevesle başladım ve gün içinde ezan çekildiyi an çabucak kılıyorum kazaya kalmasın diye çok şükür, ama gel gör ki geceleri geç uyumak ve namaza kalkdıktan sonra yine uyuyamamak tüm gün ruh gibi gezmeme sebep. Namaz kılmazdan önce yine geç uyuyordum ama namaz kılmadığım için kalkmıyordum ve geç bile uyusam sonra kesintisiz sabaha kadar uyuyordum.
Şimdi yine elimde olmadan geç uyuyorum ve namaza kalkınca sonra hiç uyuyamıyorum ve gün içinde 2 ve ya 3 saatlik uykuyla geziyorum.
Namazı gün içinde kazaya bırakmak istemiyorum ve şimdiye kadar bırakmadım da, ama bu uykusuzluk canımı yakıyor artık, biliyorum namazı bile isteyerek kazaya bırakmak çok çok büyük günah ama ne yapacağımı bilmiyorum. En azından sabah namazını kazaya bırakıp saat 9-10 gibi farzını kılsam çokmu büyük günah işlerim? Namazların içinde en hayırlısı sevaplısı sabah namazı biliyorum ama uykusuzluk mahvediyor beni. Kazaya bırakarak alacağım günahtanda korkuyorum ama düşünüyorum belki 6da değilde 9-10 gibi kılsam uykularım düzene girer? En azından 5-6 saat uyku uyurum? Bana akıl verin nolur uykusuzluk delirtiyor beni.
Uykusuzluk sabah namazi?
7 Cevap