Sizce bu devirde evlenmek neden zorlasti?

Gizli Üye
Sebep ekonomik refah ve cinsel serbestlik mi? Yoksa eskiden insanlar tanimadan evleniyordu da artik tanimaya calistiklarindan ve tanidiklarindan mi evlenmiyorlar? Cevreme bakiyorum erkekler de kadinlar da 25 e kadar evleniyor, evlenmediyse artik evlenmiyor. Her firsatta evlenmek istedigini cevresine soylese de durum degismiyor. Yani belli yastan sonra cok secici olmaktan degil bence evlenmeyip cok bekleyenler sorunlular oluyor.
Ben sahsen kiminle gorustuysem karaktersiz cikti kime guvendiysem bir kazik atti. Elim yuzum duzgun guzelim ahlakliyim ama hep maddi menfaat icin tercih edilmisim sonradan ogreniyorum bu da insani uzuyor. Bence ben liseden yeni mezun issiz okumamis bir kiz iken beni isteyenler simdi beni isteyenlerden bin kat iyiymis ama kendimi garanti altina almam gerekti ve okudum. Sonrasi bu tablo. Yani duzgun erkekler mi genc yasta evleniyor yoksa erkekler evlenmeyip bekledikce bozuluyor mu bilemiyorum. Sizce?
Sizce bu devirde evlenmek neden zorlasti?