Baba beni neden sevmedin?

Gizli Üye
Sevgine o kadar ihtiyacım var ki. Bana sarılıp beni öpmene. En son bana ne zaman sarıldığını ne zaman öptüğünü hatırlamıyorum. Biliyorum belki brni seviyosun ama bunu bana hiç göstermedin ya da göstermek istemedin. bir kerecik olsun kızım demeni o kadar çok isterdim ki. Arkadaşlarımın babalarına sarılmaları öpmelerini görünce o kadar canım yanıyo ki. Sanki babalarıyla arkadaş gibiler. Bende seninle öyle olmayı o kadar çok isterdim ki. Evet beni en iyi yerlerde okuttun büyüttün hakkını ödeyemem. Ama senin parana değil sevgine ihtiyacım vardı. bir kerecik olsun napıyosun kızım demedin. Hep aramızda bir soğukluk vardı. Annem sürekli babana sarıl öp diye kızdığında söyleyemedim ona işten eve geldiğinde seni öpceğim zaman "seni de mi öpecez artık koca kız oldun" dediğini söyleyemedim. Ertesi gün sen işten geldiğinde kardeşlerimi annemi öperken ben sadece uzaktan hoigeldin baba diyebildim. Bazen onları öptüğünü görmemek için sen geldiğinde odamda oturuyor oluyorum. Düğünde annem senin koluna girmişti bana sende gir babanın koluna demişti. Senin koluna girdiğimde kolunu çekip "bi de sen mi gircen koluma" diyip kolunu çekişini hiç unıtamıyorum baba. Annem yine bana kızmıştı herkesin içinde babasının koluna gir dedim ama girmedi diye. Bilmiyordu ki gerçeği. Bende zaten söyleemiyordum. 21 yaşındayım baba. En son beni ne zaman sevdiğini bile bilmiyorum. Sevgiye muhtaç oldum hep. Sevgiyi başkalarında aradım. İlk defa birinin beni sevdiğini sandım. Yanıldım baba. Yine beni kimse sevmedi. Belki sen bana ilgini gösterseydin sevgini hissettirseydin başkalarından bunu dilenmeyecektim. Neden beni sevmedin ki? Erkekler siz siz olun kızlarınıza hep sevginizi ilginizi gösterin onların başkalarında ilgiyi sevgiyi aramasına izin vermeyin. Çünkü bir babanın koruyup kolladığını bilmek kızlar için hayatlarının en önemli şeyidir. Baba sevgisi olmazsa özgüvensiz büyürler. Kimseye güvenemez kimseyi sevemezler. Buraya da böyle içimi dökmek istedim işte
Baba beni neden sevmedin?
7
4
Görüşünü yaz