Amerika'yı kim keşfetti?

LORENTE
Yıllarca sorulan bu sorunun cevabını dün gece rüyamda buldum. Amerika'yı belki dünya tarihinde adı bile duyulmamış bir emevili denizci bulmuş. Bu denizcinin adı "Amr Bin Ubeyd". Amr Kıtayı keşfedince kıtanın adını Amerika koymuş. Amerika Amr'dan geliyor Bizde de amerika'nın karşılığı Ömerika.
Ruhum sırf bu gerçeği bulmak için yüzyıllar öncesine gitmiş.
Amerika 1492 de keşfedilmedi
Amerika'yı kim keşfetti?
Bu yüce ruha bir alkış yok mu?

Güncellemeler
+1 yıl
Gerçekler saklanamaz. Saklansa bile bir yerden çıkar. Yani su akar yolunu bulur ✌☺
Güncellemeler
+1 yıl
Ömerika ömerika macera dolu ömerika
Amerika'yı kim keşfetti?