Azrail nasıl ölecek?

Ölüm meleği olan Azrail hep can almakla görevli peki o nasıl ölecek.

Azrail nasıl ölecek?

Azrail Blörf yapmaz #novel

1|0

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 16

• Allah Resulüne Ayette diyor ki ” Resulüm! Sana dağlar hakkında sorarlar. De ki: Rabbim onları ufalayıp savuracak” ve “Böylece yerlerini dümdüz, bomboş bırakacaktır. Orada ne bir iniş, ne de bir yokuş görebileceksiniz” diye buyuruyor. Anlayacağınız dünya tamamen bir düzlük haline getirilecektir. Sonra Allah hazreti Azrail’i yanına çağıracak ve “Ey Azrail yaratılanlar arasında kim hayatta kaldı?” diye soracak. Azrail bunun üzerine İnsanların öldüğünü, Cinlerin öldüğünü, Meleklerin öldüğünü, İnsanların öldüğünü, yerde ve gökte yaşayan ne varsa öldüğünü söyleyecektir. Allah tekrar soracak “Ey Azrail yarattıklarım arasında kimler hayatta kaldı” Azrail cevap verecek “Cebrail, Mikail, İsrafil ve karşında duran kulun dışında kimse kalmadı” Allah emredecek “Cebrail’in ruhunu kabzet ey ölüm meleği” bunun üzerine Azrail, Cebrail’in ruhunu kabzedecek ve Allah’ın huzuruna çıkacak. Allah o’na Mikail’in ve İsrafil’in de ruhunu kabzetmesini söyleyecek. Azrail bu emride yerine getirdiğinde Allah’ın karşısına çıkacak…

0|1
    0|0
    • Tamam güzel ama kendi bildiğini söyleseydin kısa bir dille keşke kopyala yapıştır olmasaydı

• İnceliğiniz için teşekkür ederim.

• Rica ederim saygılar...

• Bir ilahiyatçıdan dinlemiştim. Azrail yeryüzündeki insanların ve diğer canlıların, gökteki meleklerin ve cinlerin canını alıyor. sonra şeytan kaçmaya başlıyor. Azrail cehenneme 3 defa girip her seferinde 70 bin melek alıp şeytanın peşine düşüyor. Şeytan en sonunda yorgun argın kımıldayamayacak halde Hz. Adem'in mezarının başına geliyor. Azrail ona bakıp " Allah seni dönüp dolaştırıp nasıl da Adem'in ayağına getirdi görüyor musun diye soracak. Şeytan af dileyecek ama affedilmeyecek. Azrail onun orada canını alacak. Ardından üç büyük meleğin canını alacak. Ve en son "Allah'ım karşında gördüğün aciz kulun dışında hiçbir canlı mahlukat kalmadı diyecek. Yüce Allah da "Azrail sen de canını teslim et" deyince Azrail o anda dünyanın en tenha yerine gidecek. canını bedeninden çıkarırken çok şiddetli bir ses çıkacak. Azrail ölümün acısını ruhunda hissederken "Allahım canın bu kadar tatlı olduğunu bilseydim insanların canını alırken daha nazik davranırdım " diyecek.

0|1
    0|0
  • Ebu Hureyre (r. a.)’nın hadisi diyor ki:

->Ölüm Meleği (Azrail A. S), Allah (C. C)’a diyecekki:

-Yüce Rabbim, hem dünyadakiler hem de gökyüzündekiler hepsi öldü, sadece daha yaşamalarına izin verdiklerin hariç.

->Allah (C. C) diyecekki:

“Kim yaşıyor daha?”

->Ve Ölüm Meleği cevap verecek:

-Yüce Rabbim, Cebrail yaşıyor, Mikail yaşıyor, Israfil yaşıyor ve senin tahtını taşıyon bütün melekler yaşıyor.

->Yüce Allah (C. C) diyecekki:

“Cebrail ölsün, Mikail ölsün, İsrafil ölsün ve benim tahtımı taşıyan bütün diğer meleklerde ölsün.”

->Sonra Allah (C. C) diyecekki:

“Kim kaldı hayatta?”

->Ölüm Meleği Azrail cevap verecek:

-Ya Allah, hiçkimse kalmadı hayatta.

->Allah (C. C) tekrar soracak, diyecekki:

“Kim kaldı daha?”

->Ve Ölüm Meleği tekrarlayacak:

-Ya Allah, ben varım, sen varsın ve başka kimse yok artık.

->Sonra Allah-u Teala diyecekki:

“Ben seni sadece bir neden yüzünden yarattım, sen amacını yerine getirdin, sende öleceksin” (ve Ölüm Meleği (Azrail A. S)’da ölecek..)

0|1
    0|0
    • Bu konuşmayı nereden kopyaladın bence kopyaladığın site biraz saçmalamış

• Tam çeviri yapamamış ama özet olarak bu

• Çeviri olarak ise tamamdır çünkü kelimeler falan çok saçma duruyor ama özetlenir ise durum böyle gibi

• kıyametten sonra dört büyük melek sırasıyla Allah tarafından yok edilecek en son İsrafil melek yok olacak diye biliyorum çünkü kıyamet vaktinde sura üfleyecek.

0|1
    0|0
  • azrail sür uflendikden sonra Israfil as 2. kez sür üfleyecek bütün canlılar ölecek melekler dahil azrail as israfil as 'ın da canını alacak ve en son olarak azrail kalacak cenabı allah da azrailin canını alacak ve işlem bitecek

0|1
    0|0
  • intihar edecek heralde

0|1
    0|0
  • Melekler ölmez

0|1
    0|0
  • ölmeyecek

0|1
    0|0
  • bilmem
    allah bilir

0|1
    0|0
  • kafasına sıkacak herhalde

0|1
    0|0
  • azrail ölmeyecek

0|1
    0|0
  • Kıyamet kopunca işsiz kalacak sonra intaar eder

0|1
    0|0
  • Melekler Ölümsüzdür

0|1
    0|0
    • Külli nefsin zâikatü'l-mevt", yani "Her nefis ölümü tadacaktır."

• Meleklerde Nefis yoktur Kardeş.
      OnlarSadece Allah'ın Emirlerini Uygulamak İçin Nurdan yaratılmış varlıklardır.

• Her canlı ölümü tadacaktır diyelim o zaman

• Bilmem.

0|1
    0|0
  • ölümsüz:)

0|1
    0|0
    • Külli nefsin zâikatü'l-mevt", yani "Her nefis ölümü tadacaktır."

Yükleniyor... ;