4 yıllık Yüksekokul ile Fakülte arasındaki fark nedir ?

ramses35
Ek tercih yapmayı düşünüyorum. İstediğim bir bölüm var ve bu bölüm iktisadi ve idari bölümler fakültesinde var. Ama bu sene bir üniversite bu bölümü yeni açmış, bölüm ismi diğerleriyle tamamen aynı olmasına rağmen Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu diye geçiyor. İsmi aynı olan bu bölümlerin hepsi fakülte ismi iken, yeni açılan yüksekokul diye geçiyor 2 side 4 senelik. Peki arasındaki fark nedir ? Ayın 1 ekime kadar tercih yapmam lazım.
4 yıllık üniversite mi 2 yıllık üniversite mi tercih etmeli?
Güncellemeler
+1 yıl
Lütfen şu soruyu sormayın. 4 yıllık yüksekokul mu olur ? Cevap: Evet var, bir yanlışlık yok eminim arasında ki farkı bilen lütfen yazsın çok önemli bir konu benim için :(
4 yıllık Yüksekokul ile Fakülte arasındaki fark nedir ?