ANADOLU 'NUN İLK SAHİPLERİ, SİZCE KİMLERDİR?

Yalnızkurt1881
Anadolunun ilk sahibi kimlerdir?

İtilaf Devletleri; Yunanları, Ermenileri ve Kürtlerin bölücü kısmını silahlandırıp Türk ırkını yok etmek istediğinde şu tezi ileri sürüyordu ; Türkler 1071 de geldi, tüm bu ırklar Anadolu 'nun asli sahipleridir ve Anadolu' yı asil sahiplerine geri vereceğiz. İşte Atatürk milli mücadeleyi kazandıktan sonra bu saçma Türk - İslam tezine karşı çıktı ve Anadolu 'un ilk sahiplerinin Türk olduğunu kanıtlamak için; çok ciddi paralar harcadı.

Bunun için, Nazi Almanyasını bile karşısına alarak ; Hazar Türkü (musevi Türkü) ve Türk olmayan musevi akedemisyenleri, Nazi kamplarındna kurtarıp Türkiye' ye aldı. Hitler, bir cacık yapamadı. İşte bu Akdemisyenler, Anadolu 'nun en eski uygarlıkları;sümerler ve Etrüskler konusunda uzmandı. Atatürk, her türlü imkanı ellerine tanıdı. Güney Doğu' da Sümer ; Ege, Akdeniz ve Marmara ' da kadim Etrüks tabletlerini inceleyip dillerinin Türkçe olduklarını ispatladılar.

İngilizler ise, sümercenin kürtçe veya Arapça ; Etrüskçenin ise İngilizce olduğunu ispatlayamadı. Hat da İngilizce vidikipedi, bu dillere Türkçe dememek için de "hiç bir dille bağlantısı yoktur" gibi komik tezi ileri sürdü.. Şimdi Etrüksler, hititlerden önce ; Anadolu'dadır. M. Ö 4000.-1500 den bahsediyoruz. Yani ilk Anadolunun, ilk sahipleridir. Hat da Etrükzlerin, dnası da Türk çıkıyor bu arada. Araştırmayı yapan, İtalyan üniversitesi!

Truva düştükten sonra ; Akdeniz, Trakya Ege ve Marmara yunanların oluyor.. Etrüsklerin çoğu, kuraklıktan dolayı ; Anadoluyu terk etmişti. Kalanlarını da Yunanlar katletti.

Kürtlerin ve fars halklarının Mezapotamya gelişi ise, M. Ö 800. Sümerler'den, 3200 yıl sonra! Kürt ve Farsi halklar, Med imparatorluğunu kurarak ; bölgenin Türk halkını kürtleştiriyorlar. Osmanlı zamanında, bölgede yeniden Türkler çoğunluk oluyor ama Osmanlı egemenliği kürtlere verince ; bunlar da asimile oluyor.. Yoksa bugün kü Güney Doğu, çoğunlukla kürt değil!

Deliller, güncellemedeki linkte yer alıyor.
Yazıya katılıyorum; Anadolu 'nun ilk sahibi Türklerdir
A seç
Yazıya katılmıyorum; Anadolunun ilk sahibi Türkler değildir!
B seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler
4 ay
ATATÜRK, tüm bu gerçekleri ; Okul tarih kitaplarında anlatıyordu. Atatürkten sonra ABD, bu gerçeklerin Türk gençleri tarafından bilinmesini akabinde ; kürt devletinin kurulmayacağını gördü ve hemen İnönü ve Menderesin eliyle , 1071 de geldiğimiz Hakkında, yalanı okutmaya başladılar. İşte böylece, milli şuuru olmayan gençlik yetişti..
Aşağıdaki linkte, ayrıntılı bence yer alıyor. Deliller de orada.
re-state://background_color_rgba (0, 0, 0, 0), font_color_rgb (0, 0, 238), underline, justifyLeft, p
ANADOLU 'NUN İLK SAHİPLERİ, SİZCE KİMLERDİR?
2 Görüş