Müzik dinlemek haram mı?

Gizli Üye
Merhaba arkadaşlar. Selamın Aleyküm. Benim kafam çok karıştı. Hayatım boyunca televizyon izlerken, oyun oynarken, ders çalışırken hep müzik dinledim ve ahenkli bir şekilde parmağımı masaya değdirdim. Bunların günah olduğunu öğrenince yıkıldım. Vesvese vardı daha da arttı kullanıyor bu konuyu şimdi. Başka insanlar bunun doğru olmadığını, bazı insanların kafalarına göre haram olduğunu söylediğini ve Kur’an-ı Kerim’de yazmadığını söylüyor. Hangisi doğru?

Bilgisayarım bozulmadan önce oyunlar oynardım cumartesileri, günahmış.
Aşk kitabı okumak caiz değilmiş.
Hatta günümüzdeki kalan saatleri zevkimize ( Müzik dinlemek vb.) caiz değilmiş.

Bunlar doğru mu yoksa değil mi?

(Kesin bilgi verirseniz sevinirim.)
Müzik dinlemek haram mı?