Cinler Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

barraquda

Nedir Cin?

Kimilerine göre bir masal, kimilerine göreyse bizzat karşılaştıkları, çoğu zaman da buna pişman oldukları bir gerçek ... ve tüm tek tanrılı inançlarda, özellikle de Allah' ın Kuran' da üzerinde çok durduğu, dünyamızda bir arada yaşadığımız ama normal şartlarda etkileşim içinde olmadığımız akıl verilmiş ve kulluk görevi bir canlı toplumu.

Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım. (Zariyat suresi 56. Ayet)

Cinler, Hz. Adem dünyaya gönderilmeden önce , yani insanlardan önce dünya üzerinde yaşayan ve o çağlarda dünyaya hakim tayin edilmiş bir ümmettir. Dünya üzerinde bozgunculuk yaptıkları için, Allah tarafından, insanoğlu dünyaya gönderilmiş ve cinlerin yerine dünyaya hakim kılınmıştır. Halen biz insanlarla aynı dünyada yaşamaktadırlar. Cin hikayeleri anlatmak çok tasvip edilmez.

İnsan oğlu, topraktan (balçıktan), cinler dumansız ateşten yaratılmıştır. Bu yaradılış şekilleri Allah a has bir ifade şeklidir.. İlmi ve içeriğini sadece Allah bilir, sadece bizlerin anlama kapasitesine en yakın şekilde böyle ifade edilmiştir. Bazı ulema ve bilimadamları , dumansız ateş tabirini, bir çeşit ışın, şua vb bir materyal olarak düşünmektedir. Tabi kimse bunu bilemez. Yaradılış, sadece Allah' a has bir ilimdir.

Cinlerin bizim bildiğimiz anlamda bir bedenleri yoktur. Bizler gibi yerçekimine bağımlı canlılar değillerdir. Işık hızıyla yol alabilirler, duvarların içinden geçebilir, okyanusların en dibine inebilir ya da aya ya da marsa gidebilirler. Sayıları insanoğlunun kat be katı derecede daha fazladır. Atıyorum, dünyada 7 milyar insan yaşıyorsa, yaşayan cin sayısı 700 milyar ya da 70 trilyon bile olabilir. Sayıları çok çok fazladır.

Başka bir özellikleri de, istedikleri canlının şekline ve etine bürünebilmeleri, ister bir yılan, ister bir kedi ister bir UFO ister bir insan sureti ve şekline girebilmeleridir. Ama normal şartlarda, cinlerin insanlarla iletişime geçmeleri yasaklanmış, ve Hz Muhammed (SAV) efendimizle, insanlarla iletişme geçip rahatsız etmeyecekleri konusunda bir çeşit anlaşma yapmışlardır. Ki Hz. Muhammed (SAV) , biz insanların olduğu gibi, cinlerin de peygamberidir ve cinler de Kuran ile mükelleftir. Ve Allah ve Hz. Muhammed (SAV) e iman etmekle.

Cinler neye benzer?

Cinler Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

En çok kullanılan görsel olmakla birlikte, SAHTEDİR. Bu resimde görülen şey, orta Amerika'daki bir mağarada, turistleri eğlendirmek için yapılmış bir kukladır. Yani cinlerin şekillerinin bu olduğunu kimse iddia edemez. Cinler, istedikleri her maddenin şekline girebilir.

Cinler nerede yaşar?

Zannedildiği gibi, insanlarla iç içe yaşamazlar.. Yerleşim yerlerinden uzak , dağ , ova, orman, mera, terkedilmiş ve insanların girip çıkmadığı köşk, ev, bina , aklınıza gelebilecek ne kadar kasvetli yer varsa oralarda ikamet ederler.. Belki de biraz da bu yüzden en çok tacize uğrayanlar, olmadık saatlerde olmadık yerlere gidip gelen çiftçiler ve köylerde yaşayan gençlerdir..içmeye gidenler, oraya buraya idrarını yapanlar vs vs .. Örneğin, nereden geldiği belli olmayan : - GİDİN BURADAN !! şeklinde uyarıları uğultu ya da çığlık şeklinde,ya da fısıltı şeklinde duyanlar genelde, onların yerleşim alanlarına yaklaşmış olan kişilerdir.. İnsanlarla bir arada olmaya bayılmazlar.. Açıkçası pek çoğunun insanlardan hazzetmediğini söyleyebiliriz.

Dediğim gibi, dilerlerse bazı kötü niyetli ve burası önemli GAYRIMÜSLİM cinler, insanları bazen çeşitli şekillerde taciz edebilir, ya da alay edebilir..Örneğin ;

Cinler Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Bu görsel, bir korku filminden alıntıdır .. Ama benzeri şeyler ekseriyetle yaşanabilir korkutma olaylarında.. Amaç alay etmek ve korkutmaktır.. ve bu durum her hangi birinin başına pek gelmez.. Genelde, musallat, pislik içinde yemek kırıntıları üzerinde uyuyan, onların alanlarına girip idrarını yapanı rahatsız eden, ruh çağırma gibi safsatalarla uğraşan, büyü vs durumlarında yaşanır..

Cinlerin diğer özellikleri ve güçleri nelerdir?

Cinler, ışık hızında yol alabilir..Beynimize girebilir, düşüncelerimizi okuyabilir, musallat olurlarsa bizlerin ağzından konuşabilir (ileri derece musallat vakalarında), mesela bir adamın birden çince konuşmaya başlaması ya da işte ben aslında şu kişiydim öldüm, eskiden bir kediydim, işte erkeksem kadındım iki çocuğum vardı diye ortaya çıkmaları, bir cinin kendi şahit olduğu şeyleri, o kişinin beynine girip onun ağzından alay ederek anlatması sebebiyledir.. Reenkarnasyon saçmalığı değildir yani ..

Cinler esasen başka bir boyutta yaşar , yol alır.. dilediklerinde bizim boyutumuza geçebilir şekle bürünür ya da bürünmez , kendi bileceği iş .. Bir kaç saniye içinde Avustralya'ya gidip gelebilirler..

Çok uzun yaşarlar.. 1000-2000 sene aralığında.. Hz Muhammed (SAV) kendi gözleriyle görmüş bir kaç cinin halen yaşadığı rivayet olunur islam ulemaları tarafından ..

Cinler neden bizim aramıza gelip bize musallat olur ya da görünür ? aramızda insan suretinde yaşayanlar var mıdır ?

Ruh çağırma .. Ruh çağırma diye bir şey yoktur .. Ruhlar , insan ölünce Allah tarafından kabzedilir.. (şehitler vs hariç) Şehitler de ruh çağırma seanslarına gelmez.. Gelen sadece ve sadece GAYRIMUSLİM bir cindir.. ve amacı alay etmektir.. ve açıkçası pek de isteyerek gelmezler. Okunulan sure ve dualarla, zorla bizim boyutumuza geçerler.. ve bu yüzden öfkeli gelirler.. ama bunu pek dile getirmez ve fıtratları gereği çağıran kişilerle oyun oynar ve dalga geçerler.. orada o an konuşurken bile, herkesin beynini ve hatıralarını okuyup, saniyeler içinde, şu kişi nerede ne yapıyor falan diye sorulduğunda anlık olarak o kişiyi dünyanın bir ucuna gidip görüp geri gelebilirler.. ama verdikleri cevaplar genellikle yalandır.. zaten müslüman ya da pek iyi niyetli değillerdir.. Sonrasında geri gönderme olayı vardır cini.. olaki bir yanlışlık yapılır ya da cin gitmek istemezse, işte o zaman geri gönderilene kadar o ortamda olan kişileri gidene kadar rahatsız edecektir.. biraz da intikam ..kabuslar gördürerek. çeşitli şekillerde korkutarak.. cin çağırmayın arkadaşlar.. hata edersiniz.. ve haramdır.. vebali ve cezası çok büyüktür Allah katında..

Büyü .. Tutan bir büyü, yine dualarla vs bir cini zorla büyü içeriğini oluşturan konuya alet etmektir..bir nevi köle olarak zorla ve istediği dışında kullanmaktır.. O yüzden er geç o büyü, yapana geri döner, ve o cin intikamını kötü alır.. Korku filmlerinde izledikleriniz gerçek olabilir yani .. Uzak durun böyle şeylerden.. Artı, büyü yapan ve yaptıranlar, ebedi cehennemliktir.. Hiç bir şey için buna değmez.. Aman ha..

Küfüre maruza kalan ya da denk gelenler.. Nimete küfredenler, cinlere gülüp eğlenenler vs vs.. BU tarz kişilere denk gelirse bir cin .. ve yine ekseriyetler kötü niyetli ya da öfkeli bir gayrımüslim olacaktır.. Dağ başında ortaya çıkıp da insan suretine girip otostop bile çekebilir.. sonrası malum .. hayal gücünüze kalmış.. Ama çok nadir olur bunlar.

Kendi halinde takılıyordur bilmediğimiz bir sebeple bir hayvan vs kılığına girmiştir.. taş atarsın.yoluna çıkarsın. tekmelersin ..ya da bir cin yavrusunun üzerine gelmişsindir.. Oylum oylum selvi boylum yapabilirler.. Dİlerlerse bir insanı bir anda olduğu yerden alıp bir çölün ortasına atabilirler.. Alengirli yerlere girdiğinizde ve özellikle bayan arkadaşlara sözüm.. banyo yapacak olduğunuzda vs soyunuyorsunuz .. Denk gelirse, izler sizi.. Destur bismillah deyin .. Destur, çekil ben geliyorum ortama manasındadır..Bismillah kelimesi de bir çeşit mühürdür.. Sizi asla göremezler bunu deyince.. size karşı kör olurlar.. Allahın izniyle.. Soyunurken,tuvalete vs girdiğinizde mutlaka bismillah deyin arkadaşlar..

Aramızda yaşayanlar var mıdır?

Salih kul olan cinler, Allah ın izniyle, kendi ulemalarının da izniyle, insan ulemalardan ilim öğrenmek için aramıza insan şeklinde karışıp, yıllarca insan suretinde, arkadaşımız olarak bizimle yaşayabilir.. Hemen korkmayın :) Bunlar, müslüman ve çok iyi niyetli cinlerdir.. ve katıldıkları meclisler din ilimlerinin öğretildiği , sohbet ve zikirlerin yapıldığı, gerçek ulemaların olduğu mekan ve dersanelerdir.. Bu meclislerde yanınızda oturan kişi, bir cin bile olabilir.. Ama korkuya gerek yok .. zarar vermezler asla..

Cinler Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Tehlikeli kara kitap duaları okuyup ne olacak diye merak edenler.. duayı bitirdiğiniz an karşınıza böyle bir görüntü gelebilir.. sonra çok ama çok uğraşırsınız ..uzak durun böyle şeylerden.. Ana fikir şu olsun .. Tak sepeti koluna , herkes kendi yoluna .. Kimse durup dururken birbirine bulaşmaz arkadaşlar.. Milyonda bir sebepsizce rahatsız edilebilirsiniz.. Bazı kimselere arada uğrayanlar vardır.. Yaşayan arkadaşlar bilir bunu ..Benim çevremde de böyle arkadaşlarım vardır.. Yine geldiler geceleyin falan derler.. Bunun sebebini biz bilmiyoruz işte..

Vesvese nedir? Şeytan bir cin midir? Bizi etkileyebilirler mi?

Şeytan ,cin ehlinden bir canlıdır ..Zamanının uleması ve ibadetten başını kaldırmayıp kulluk edip, Allah katına kadar yükseltilmiş bir cindir.. Hz Adem as. a secde et dendiğinde, gururu ve nefsine yenik düşüp insanlara düşman olmuş bir cindir ..Huzurdan kovulurken, andolsun ki ben insanları yoldan çıkaracağım rabbim, bana süre ver dediğinde, Allah tarafından ekstra bazı güçlerle de donatılmış ve yanına bir cin ordusu verilmiştir.. Hepsinin görevi farklıdır uyumaz yemez içmez sadece ve sadece insanları yoldan çıkarmak için sürekli beynimize girip bize iç sesimizle telkinlerde bulunmaya çalışırlar.. ( yememe içmeme normal cinlere değil, iblisin emrindekilere has bir şeydir, cinler de yer içer,doğar büyür evlenir ölür ..ama bunlar bunlardan müstesnadır )

Cinler bir insana aşık olabilir mi , evlenebilir mi?

Bu doğrudur .. Bir erkek cin insan bir kadına aşık olup musallat olabilir.. ya da tersi.. daha çok ikincisi sanırım .. Malum erkekler meraklıdır bu tip şeylere..kadınlar cinsellik vs vs ... Rüyalara girebilir aşık cin , ya da surete bürünüp sanal olarak, istediği kadının şeklinde girip her gece her gece o insan erkeğe gelip onunla birlikte olabilir.. etli kanlı canlı şekilde olmasa bile, bilimkurgulardaki sanal gerçeklik gibi.. ama bu başta hoş gibi görünse de..bir musallattır ..ve devamı hiç de hoş sonuçlar doğurmayabilir.. dişi bir cini , insan bir kadın gibi düşünmeyin arkadaşlar.. 7-24 birlikte olmak isteyebilir..gerçekle hayali birbirine karıştırmaya yol açabilir.. erkek yeter dediğinde intikam alabilir, bir sürü şey.. artı haramdır normalde bu .. insanlarla cinlerin iletişime geçmesi yasaktır arkadaşlar..

Cinler hep kötü ya da korkutucu canlılar mıdır, insanları görebilirler mi?

Hayır..Şu ana dek anlattığım şeyler hep bildiğimiz anlamda musallat tabir ettiğimiz ya da bazılarımızın başına gelen genel şeyler hakkında yazdıklarımdı.. Gayrimüslim , kötü niyetli, alaycı (cinlerin fıtratı budur) ya da şeytanın ordusuna mensup olanlarla ilgiliydi..

Cinlerden de çok mübarek, iyi niyetli , müslüman olsun ya da olmasın insanlara zarar vermeyen, hatta belki yardım edenleri de vardır.. aynı insanlar gibi .. Hatta Allah ın izniyle, bazı mübarek insanlara yardımcı olmak üzere görevlendirilmiş müslüman cinler de vardır .. Ama bu konu benim bilgimi aşan , ileri düzey bir konu .. Buna girmeyeceğim ..Tek söyleyeceğim şey, cinci hocalardan uzak durmanızdır.. Onlar kesinlikle iyi kimseler değillerdir. Para aldığı, gelen herkese sende büyü var musallat var dediği, hediyeler kabul ettiği an zaten asıl amaçları ortaya çıkar.. Sakın arkadaşlar.. Özellikle kılar fala falan meraklı.. falcı cinci teyzelere gidip para ödüyorlar.. O teyzenin cini bile olsa, cinin söyleyeceği şeylerin yarısından çoğu yalan olacaktır.. Bunu unutmayın .. Cinler geleceği göremez, bilemez..Cİnler bizi görebilir evet.. ama mahşer gününde de onlar bizi göremeyecek, ama bizler onları görebileceğiz..

Musallat nasıl anlaşılır, nasıl korunulur?

Yaşayanlar bilir bunu genelde.. Sebepsiz karakter değişimleri, kötü yönde tabi. Sebepsiz tıkırtılar ve sesler uğultular duymak .. Göz ucuyla bir şeylerin geçtiğini görmek düzenli olarak..sık sık kabuslar görmek, ama kabuslarda canavarlarla zombilerce kovalanmak gibi şeyler kastım .. Kendi bile rahatsız eden kötü düşüncelerle uğraşıyor olmak.. Bazı eşyalarınızın sebepsiz ortadan kaybolması, başka yerde ortaya çıkması ( eşyalarınıza son dokunurken de yerine bırakırken, bismillah deyin, mühürlenir ve cinler dokunamaz ) ..

Eşinizle sevişirken bile bismillah deyin..yemek yerken de öyle, her işinizde.. Bu sizi cinlere karşı korur. Yatarken abdestli yatın .. Evde odada Kuranı Kerim bulundurun, namaz kılın düzenli.. Namaz kılınan evde cinler varsa bile barınmazlar giderler.. Ayetel kursi okuyun bolca, felak-nas sureleri.. Cevşen takabilirsiniz...

Kuranı Kerim okuyun evde.. Bolca Allaha sığının. Allahım beni görebildiğim ve göremediğim, bana kötülük etmek isteyen herkesten herşeyden koru , sana sığınırım şeklinde.. Evinizi yatağınızı temiz tutun..Soğan kabukları, ekmek kırıntıları, kestiğiniz tırnakları ortalarda bırakmayın. Çeşitli kaynaklardan musallardan korunma sureleri ve dualarını da öğrenebilirsiniz.

Unutmayın, hayat bir sınavdır..Musallat bile.. Allah a sığınırsanız ve zikrederseniz, Allah da sizi kötü niyetli cinlerden de korur ..

Cinler Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Bu tip görseller genelde cin varlığını işaret eder.. Bazıları gerçek bazıları sahtedir..İnternette gördüğünüz her şeye de inanmayın.

Çok uzun yazdım .. Hiçbiri alıntı değildir. Oturdum kendim yazdım.. Verdiğim bilgiler ehli sunnet itikadı bilgileridir. Mümkün olduğunca ayrıntıya ve korkutucu hikaye ve resimlere yer vermemeye çalıştım..

Ana fikir şudur. İstisnalar haricinde, hiç bir cin insanlara meraklı değildir. Abdestli olun , ruh çağırmalara büyülere bulaşmayın.. Alengirli yerlere gidip çişinizi kakanızı yapmaya kalkışmayın ve onları rahatsız edecek şeylerden uzak durun ...

Umarım sıkmamışımdır ... Hadi selametle :)

Cinler Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey
40 Görüş