2 ay

Araçlarda Cam Buğusuna Kesin Çözüm ve Cam Temizliği!

Ayarsız-06-

Özellikle kış aylarında araçlarımızın camlarında oluşan buğulanmalar görüşümüzü önemli ölçüde azaltmakta ve bazen can sıkıcı olmaktadır.

Peki cam buğusu neden oluşur?

Araçlarda Cam Buğusuna Kesin Çözüm ve Cam Temizliği!

Cam buğulanmasının en büyük sebebi kirli camlardır. Kirli camlar sıcak, soğuk hava durumunda buğulanmaya sebep olurlar. Kullanılan temizlik malzemelerinin kalıntıları, temiz olmayan bezlerden cama geçen kirler, elimizi sürdüğümüzde camlara bulaşan vücut yağları vb.

Cam buğusu nasıl önlenir?

Cam buğusunu engellenmek için bir çok yöntem kullanılıyor.

Wd40 yağlayıcı, limon, tıraş köpüğü, cif ile silmek vb vb. Bir çok kişinin kullandığı yöntemler olsa da bu yöntemler camların daha çok kirlenmesinden başka bir işe yaramayacaktır. Camları tamamen kirlerden arındırmak ve buğulanmayı engellemek için vereceğim bu yöntem %100 çözümünüz olacaktır.

Camlarınızı izopropil alkol ile sildiğinizde camlarınız tüm kirlerden arınacaktır. İzopropil alkolü bir sprey kutusuna koyup aracınızın tüm camlarına püskürtüp 1 dakika bekleyin. Sonra tek tek camlarınızı uygun bir bez ile çok az izopropil alkol kullanarak silin. Camlarınızın parladığını göreceksiniz. Bu yöntem sayesinde hem tertemiz camlara hem de buğulanma yapmayan camlara sahip olacaksınız.Bu temizlik camlarınızı en az 1 ay idare edecektir.Camlarınızın iç temizliği bu sayede mükemmel olacaktır.

Araçlarda dış cam temizliği nasıl olmalı?

Araçlarda Cam Buğusuna Kesin Çözüm ve Cam Temizliği!

Özellikle petrol firmalarının oto yıkama kısımlarında kullanılan yüksek kostik içerikli şampuanlar araçlarınızın dışındaki camlarda dalgalanmalara sebep olabilir. Bu yüzden olduğunca bu tür yerlerde araç yıkamamaya özen göstermelisiniz. İzopropil alkolün aracınızın camlarındaki temizleyici etkisini sürekli görmek için, cam silecek su kabınızın içine yarım litre izopropil alkol ekleyebilirsiniz.

Aracınızın camlarına yapışan kanatlılar, zift- reçine kalıntıları, hava etkenlerinden oluşan kirler her cam sileceğini çalıştırdığınızda izopropil alkol sayesinde daha kolay temizlenecek ve görüşünüz her zaman açık olacaktır.

Sormak istediğiniz soruları konu altından sorabilirsiniz. Keyifli günler.

Araçlarda Cam Buğusuna Kesin Çözüm ve Cam Temizliği!
3
3
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşü

 • Ansur
  İzopropil olur, propanol olur, parafin ailesinden herhangi biride olur ama izopropil daha iyidir. Gerçi maske kullanmak sağlık açısından önemli. Cila kalıntıları olursa bulaşık deterjanı iş görür. Jant için de izopropil ile birlikte motor temizleyici kullanmak iyidir. Sulandırma gerekirse de saf su kullanılmalı. Araca seramik kaplama yapan olursa, ipa yani izopropili kullanırken kaplamamyüzeyine değdirmesin :D aşındırma x erken yıpranma olur.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Ansur

   Ha afedersin, gayet iyi bence olmuş. Gayet faydalı.

  • Seramik kaplama öncesi uygulanır ipa. Ayrıca bulaşık deterjan propanol ve parafin grupları camlarda dalgalanma yapar. Jantlar için demir tozu sökmek için diyorsanız motor temizleyici ile karıştırmak jant boyasına zarar verir. En güzel jant temizliği gaz yağı ile yapılabilir. İpa kullanımında zehirli gaz çıkışı olmaz. Sıktığınız yüzeyde hemen buharlaşır ve kalıntı yapmaz. Rica ederim

En İyi Kız Görüşü

 • TestereーNecmiye
  Arabam yok. Kullanmayı da bilmiyorum ama yine çok faydalı bir yazı olmuş. Sitenin en güzel bence paylaşımları senden geliyor bence.
  Keşfedilmen gerekiyor Ankaralı !
  Görüş hala geçerli mi?
  • Eyvallah testere kardeşim bu yöntem evdede işine yarar :)

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

22
YÜKLENİYOR...