Kokarcalar Nasıl Canlılardır?

JamesBond82

Kokarcalar neden kokar?

Kokarcalar Nasıl Canlılardır?

Kokarcalar kötü kokan canlılar olarak bilinir ama aslında her zaman kötü kokmazlar sadece kendilerini tehlikede hissettiklerinde kötü koku salgılarlar. Bu sayede düşmanlarını kaçırırlar. Bu kötü kokuyu veren hayvanın kendini tehlikede hissettiğinde kuyruğunu havaya kaldırıp koku salgılamasıdır. Vücutlarında bulunan koku bezinden düşmanın bulunduğu yöne doğru kokulu sıvı püskürterek kendilerini korurlar.

Kokarca evde beslenir mi?

Kokarcalar Nasıl Canlılardır?

Evin içinde olmasa da evlerin bahçesinde beslenmektedir. Ülkemizde pek yaygın değildir ancak pek çok ülkede evlerin bahçesinde kokarca beslenmektedir. Kokarca popüler bir bahçe hayvanıdır ve meraklısı çoktur. Oldukça pahalıya edinilir ve ev bahçesinde beslenmesi yasal olan canlılar arasındadır. Amerika'da evlerin bahçesinde en çok beslenen canlılar arasındadır.

Kokarca hangi familyaya aittir?

Kokarcalar Nasıl Canlılardır?

Kokarca, porsuk, sansar, su samuru gibi sansargiller familyasındandır. Bu familyanın bütün üyelerinde koku salgı bezleri vardır. Düşmanı korkutup kaçırmak için kokularını kullanırlar. Kokarcanın ana vatanı Amerika'dır. Kokarcalar genel olarak siyah renkli, uysal, sevimli canlılardır ve insanlar için tehlikeli değillerdir sadece korktuklarında kötü kokarlar.

Sonuç ve video

Kokusuyla adı çıkmış ve gündüzlerini dinlenmekle geçiren siyah renkli, uysal ve sevimli bir hayvan türü olan kokarcalar nesli tükenmekte olan canlılardır ve bu bakımdan koruma altına alınmaları gerekmektedir.

Kokarcalar Nasıl Canlılardır?
1
2
Görüşünü yaz
Kapat

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

12
  • whakanx
    Evde beslenmez vahsi hayvan katagorisindedir ayrica kendini tehlikede her hissettiginde koku yayar evde yasayamazsin
  • suomızm
    En sevdiğim ikinci hayvan
  • Gizli Üye
    Baya cirkin hayvan
YÜKLENİYOR...