Reglken sevişilir mi? İlişkiye girilir mi?

athena_anthea
Merhaba KS canlar denk geldim fikrinizi almak istedim.

Canınız istiyorsa ve de partner de razı ise neden olmasın?

Ülkemizde daha önce uzmanlardan reglken seks yapmanın enfeksiyon riskini artırdığını dinlemiş olabilirsiniz.

Regl kadın yaşamının doğal bir parçası. Bazı kadınlar da ayın 8-10 günü bu durumda oluyor. Hatta bir kısmı o günlerde çok istekli olduklarından bahsediyor.

Keza, hormonal durum da bu konuya olumlu katkıda. Kadınlar bunu denedikçe, ısrar ettikçe uzmanlar olarak ezber bildiğimiz konuları bir gözden geçirme ihtiyacı duyuyoruz.

Hep derdik ki, reglken Rahim ağzı açık oluyor. O yüzden rahim enfeksiyona açık. Bilim bunun böyle olmadığını gösterdi. Görüldü ki eğer vajinada halihazırda bir enfeksiyon yoksa, reglken seks yapmak ekstra bir enfeksiyon riski getirmiyor.
Hatta faydalı bir de.

Reglken orgazm olmak ritmik kasılmalarla rahim içeriğinin daha hızlı ve kolay atılmasına yardım ediyor. Dolayısıyla regl daha kısa sürüyor ve daha az ağrılı oluyor. Kısa sürmek derken 1-2 gün gibi bir kısalmadan bahsediyorum yani önemli oranda kısalıyor regl süresi.

Regl kadının özel bir zamanı, ya da özel demeyeyim, normal zamandan çok da ayrı tutmak istemiyorum, yaşam döngüsünün kendine özgü bir zamanı olduğu için partnerler arasındaki yakınlaşmayı artırabilir.

Ha bir de adet kanı doğal kayganlaştırıcı. Kayganlık konusunda sıkıntı duyanlar bundan epey fayda görebilir.

Son olarak ortalığın batacağı kesin. Bir regl örtünüz olabilir, tercihen koyu renkli, sadece onun üzerinde seviştiğiniz.
Veya banyo düşünülebilir ortam olarak.

Siz ne düşünüyorsunuz? KS canlar sizin fikriniz nedir bu konuda.

Kaynak: Arzu SEMENDER / Onedio Editörü
Güncellemeler:
6 gü
Bu arada kendi fikrimi belirtmek isterim. Ben onaylanıyorum, onaylamama sebebim ise Kadına o sancılı dönem de öyle bir talep iletmeyi bencillik ve saygısızlık olarak görüyorum. Sadece sağlık açısından yıllardır sakıncalı bildiğim bir durumun aksinin iddia edilmesine şaşırdım ve danışmak fikrinizi almak bunkonuda ki tepkinizi öğrenmek istedim. Şimdiden teşekkür ederim 🙏
5 gü
🤍🤍🤍
14
9
Görüşünü yaz