Hymen hakkında bilinen tüm yanlışlar için ne düşünüyorsunuz?

Sessizlik_1990
Dinimizin kız çocuklarına dayattığı anlamsız yük " Hymen " son derece yanlış. Eminim tüm kız çocukların ailesinden aldığı ilk öğüt " Kızlık zarın senin namusun ! "
Arkadaşlar böyle birşey yok, kızlık zarı diye dayatılan somut birşey yok. Bu tamamen mental, inanış ve hisle alakalı. Kızlık zarınız olsaydı nasıl regl olacaktınız! Yumurtalıklarınızdan akan kan orada birikecek ve siz nasıl regl olayını sağlıklı geçirecektiniz.
Aslında cinsellik eğitimi Ortaokul da Psikolog ve Uzm. Doktor eşliğinde ders verilmeli. Rehber dersi gibi düşünebiliriz. Eminim şu an bilmediğimiz, merak ettiğimiz ailemize bile soramadığımız cinsel soruları bu platformdan öğrendik.
İlk ilişki de kan gelmesi;Erkeğin kadını tam hazırlayamadan ( ıslatamadan ) vajina kısmını zorlayıp kadının kendini kasması sonucunda kan gelmesidir. Vajina kasları öyle esnektir ki bir bebeğin başı çapı 9.5 cm genişliğinde açılır.
Kızlık zarı Dinimizin kadınların omzuna yüklediği saçma bir namus, bakirelik ve vicdan mahkemesidir. Ve bu yük kızlara sorarsak ağır bir yük.
Saygılarımla...
Hymen hakkında bilinen tüm yanlışlar için ne düşünüyorsunuz?
1
2
Görüşünü yaz