Çıplak Uyumanın Dünyanın En Harika Şeyi Olduğunun 13 Bilimsel Kanıtı 🛏️ 👩🏻‍❤️‍💋‍👨🏻

ElXTurco
💤
💤

- Evet KS canlar bugün ki Bencemde siz değerli okurlarım için çıplak şekilde uyumanın sağlık anlamında ve partnerinizle aranızdaki ilişkinin sağlığı için önemi nelerdir birlikte bakalım.

- Hala pijamalarla uyuyanlarınız var mı KS canlar?
- Bu gece ki uyuma şeklimiz, çıplak uyumak!

- Neden mi?

+ İşte cevapları bu Bencemde yer alıyor siz değerli okurlarım için.

1. Bütün gün vücutlarımızı saran kumaş parçasından gece uyurken kurtulmak için olabilir.

🧚‍♀️
🧚‍♀️

- İnsanların kendisiyle baş başı kaldığı zaman aralığı yalnızca uyuduğu andır, neden böyle bir anımızda pijama giyeriz ki?
Rüyalarımızda özgür olabiliriz, pijamalara ihtiyacımız yok.

2. Çünkü rahat!

🙅‍♀️
🙅‍♀️

- Pijama alma sorunu, gereksiz çamaşır problemi olmuyor kadınlar için, tamamıyla çıplak vücudunla özgürce rüyalarına geçiş sağlıyorsun.

3. Zamandan kazandırıyor.

🦶🏻
🦶🏻

- Pijamayla uykudan uyanan birisi için yataktan çıkmak, uykulu halden ayılmak ve güne hazırlık yapması; uykudan çıplak halde uyanan birisine göre çok daha yavaş oluyor. Uykudan çıplak halde uyanmak kişinin daha hızlı şekilde güne hazırlanmasını sağlar. Daha çok uyuyup, daha çok zinde uykudan uyanmak durumu söz konusuyken, pijamanın rahatsız edici etkisiyle uykudan uyanmak neden?

4. Mutlu edici etkisi de vardır!

💁🏻‍♂️
💁🏻‍♂️

- Mantıklı düşününce, gün içinde geçirdiğiniz yoğun ve yorucu günün üstüne birde kıyafetlerin yapmış olduğu ağırlık hissiyatından kurtulup, yatağa çıplak şekilde rahatlamış halde harika bir his olacaktır.

İç çamaşırsız uyumak muhteşem bir his olmalı 😋

5. Ten teması çok önemlidir!

💞
💞

- Partnerinizle çıplak halde sarılıp uyumak ve ten temasında olmanız oksitosin hormonu salgılanmasına neden olur, partnerinizle aranızdaki ilişkinizin daha da güçlü olmasına ve aranızdaki uyumun artışına neden olacaktır.

6. Daha sağlıklı ve uzun soluklu bir uyku düzeni için…

💁🏻‍♀️
💁🏻‍♀️

- Çıplak uyurken sağlıklı bir uyku deneyimi yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Uyku deneyiminiz ne kadar fazla ve uzun soluklu olursa, o kadar çok fazla dinlenmiş ve zinde hissetmiş şekilde uykudan uyanmış olacaksınız.

7. Cildiniz için en güzel olanıdır!

🛏️
🛏️

- Çırılçıplak halde olunduğunuzda, bütün gün kapalı şekilde genital bölgeleriniz özellikle koltuk altı bölgeniz serbest şekilde kaldığı ve nefes alacağı için bu sebepten ötürü de cilt hastalıklarınızı minimuma indirecek bir yaşam şekliniz olacaktır.

8. Kortizol (kortikosteroid hormonu) dengenizi sağlar.

🛏️
🛏️

- Kortizol vücudumuzun salgıladığı önemli hormonlardan biridir. Eğer çırılçıplak şekilde uyursak vücudumuz ideal sıcaklık dengesinde kalacağı için yeterli oranda kortizol hormonu salgılar. Fakat pijamalarla uyursak eğer, vücut ısımız artarak daha fazla kortizol hormonu salgılamamıza neden olur. Bu durumda daha fazla uyuşukluk haline ve açlık hissi hallerine neden olacaktır. Hiç gerek yok dimi böyle sıkıntılı hallere.

9. Vücudumuzun genç ve diri kalmasını sağlar!

🛏️
🛏️

- Çırılçıplak halde uyuyarak salgıladığınız vücut ısısı aynı zamanda (melatonin hormonunun) düzenli şekilde salgılamanıza neden olur. Bu durumda genç, diri ve sağlıklı yaşamda kalmak için çok iyi bir durumdur.

10. Cinsel organlarınızın daha sağlıklı kalmasını sağlar.

🛏️
🛏️

- Çırılçıplak uyumanız demek; daha çok nefes alan, daha sağlıklı halde kalan bir genital bölge olması demektir. Nem ve terden uzak bir ortam şeklinde olacağı için, genital bölgelerinizinde mantar ve enfeksiyon risklerini azaltan durumlardan uzak bir ortamda kalacaktır anlamına gelmektedir.

11. Yazın sıcağında pijamadan uzak bir ortam olmak!

🛏️
🛏️

- Pijamayla uyumak aşırı terlemeye, yastıklarınızı sırılsıklam edecek kadar rahatsız edici bir etkisi varken, çırılçıplak halde uyumak dışında başka düşüncesi olan var mıdır aranızda KScanlar? Bu yüzden rahatça soyunun ve rahatlamış şekilde uyuyun bu gece 😊

12. Ortamınızda rahatça çıplak uyudum diyebilirsiniz…

☕️
☕️

- Çırılçıplak uyuyarak sağlıklı ve genç, diri ve güzel kalmanızı anlatmıştım zaten bu Bencemde KS canlar artık arkadaş ortamınızda güzellik sırrınızı hava atarak anlatabilirsiniz. “Ben geceleri çırılçıplak uyuyorum” diye, bu durum size ayrı bir koolluk katacaktır.

13. Çırılçıplak uyumak elbette ki estetik bir uyku şekli görüntünüze sebep olacaktır.

💖
💖

- Barışık olduğunuz bedeniniz ve sevgili partnerinizle yataktan ayrılırken daha iyi hissederek ve enerjik hissetmenize neden olacaktır.

Evet KScanlar hepinize donsuz geceler dilerim 😋

Çıplak Uyumanın Dünyanın En Harika Şeyi Olduğunun 13 Bilimsel Kanıtı 🛏️ 👩🏻‍❤️‍💋‍👨🏻
8 Cevap