Kadınlar Ne Tip Erkekleri Çekici Buluyor?

Sinirrr

Kadınlar zengin erkeklerden hoşlanır: Doğru mu, yanlış mı?

Chapman Üniversitesi'ndeki araştırmacılar tarafından yaşları 18 ila 75 arasında değişen 28.000'den fazla heteroseksüel gönüllü ile yürütülen bir araştırmaya göre, finansal kaynaklar kadınların %97'si için güçlü bir çekici güce sahip. Başka bir deyişle, para sizi güzelleştirir mi? Bu tam olarak doğru değil: Sepeti kırık olmaktansa ayakları yere basan bir erkekle ilişki içinde olmayı tercih eden bir kadını rahatlatacak olan daha fazla finansal istikrar olacaktır.

Fiziği iyi ama yeterli değil

Bir insanda dikkat ettiğiniz ilk şey görünüşleridir. Kadınlar düzgün bir kalçaya, kaslı bir baldıra, bir bakışa veya büyüleyici bir gülümsemeye duyarsız olmasalar bile, güzel bir figürü birinci kriter olarak gören bu beylere göre daha az önem verirler: Kadınlarda %50, erkeklerde %80 erkekler Ayrıca yaşlandıkça fiziksel kriterlerin azaldığı görülüyor.

Ses: Erkekliğin çekici bir sembolü

Çoğu kadın erkeklik sembollerine de ilgi duyar. Bu nedenle kimisi sakalsız bir erkekle yaşamaya katlanamazken, kimisi kalın sakala aşık olur. Her şey bir zevk meselesi ama erkeksi bir özellik onları alabora ediyor: derin ve erkeksi bir ses. Sahte bir sese sahip olanların bir kadını ilk bakışta baştan çıkarma ihtimalleri ne yazık ki çok daha az.

Vücut kokusundaki feromonlar

Kadınlar Ne Tip Erkekleri Çekici Buluyor?

Kadınlar özellikle kokulara karşı hassastır ve doğal olarak hoş bir koku yayan bir erkek tarafından baştan çıkarılır. Ama sadece o değil! Ayrıca seks feromonları gibi davranan vücut kokularından da etkilenirler. Bu, erkek terinde bulunan androstenlerin durumudur.

Korunmuş hissetmek: Kadınsı bir ihtiyaç

Kadınlar Ne Tip Erkekleri Çekici Buluyor?

Genel olarak, kadınların korunmaya ihtiyacı vardır. Bu nedenle, genellikle bir judocu veya bir ragbi oyuncusunun fiziğine sahip bir adama, bir jokey cüssesine sahip bir adamdan daha fazla ilgi duyarlar. Ancak tek kriter bu değil: Bir erkek koruyucu davranışı ve kendine güveniyle de güven verici olabilir. Kısacası kendine güvenen ve üzerine basılmasına izin vermeyen bir adam.

Çekici bir adam komik, yardımsever ve cesurdur

Kadınlar Ne Tip Erkekleri Çekici Buluyor?

İyi bir fiziğe sahip ama banallik dışında söyleyecek hiçbir şeyi olmayan bir adamla restoranda akşam yemeği: bir kadın için en kötü akşam. Öte yandan, onu güldürürse, aşık olma olasılığı çok yüksektir. Özellikle de ona karşı saygılıysa. Ve eğer masayı toplamaya ve bulaşıkları yıkamaya başlarsa, bingo! Son olarak, kadınlar özellikle bir erkeğin dikkatli olmasını ister. Bunun için bir sporcunun cesedine veya banknotlarına gerek yok!

Ne tür bir kadın erkekleri cezbeder?

Kadınlar Ne Tip Erkekleri Çekici Buluyor?

Araştırmalar, erkeklerin ilgiyi bir kadında önemli bir nitelik olarak bulduğunu göstermiştir. Erkekler, kendilerine bakabilen ve hayatlarında sorunlar çıktığında, duygusal olarak müsait olmadıklarında bile onlara bakabilen bir kadına ilgi duyarlar.

Erkekler bir kadında ne arar?

İyi haber, ankete katılan erkeklerin %72'si zekayı bir kadındaki en önemli özellik olarak gösterdi. İkinci sırada, panel üyelerinin %45'i güzelliğin önemli bir kriter olduğunu belirtiyor. Son olarak, erkeklerin %34'ü için nezaket göz ardı edilemez bir niteliktir.

Kadınlar Ne Tip Erkekleri Çekici Buluyor?
33 Cevap